Saç Bakımı

10 Adımda Profesyonel Saç Şekillendirme

Saçları daha hacimli gösterme ve saça kolayca şekil vermenin hızlı yolları

Biz evde saçlarımızı yaparken hem az uğraşmak isteriz hem de kuaförden çıkmışcasına kaliteli bir sonuç bekleriz. İstediğimiz çok şey değil dimi? Bizce değil. Ama beklediğimiz sonuçları elde etmek hiç de kolay olmadığından elle editörleri ünlü saç tasarımcısı Georger Papanikolas’a ulaştı ve altın değerinde bilgiler edindi!

Saçları daha hacimli gösterme ve saça kolayca şekil vermenin hızlı yolları

10 Adımda Profesyonel Saç Şekillendirme 2020
10 Adımda Profesyonel Saç Şekillendirme 2020

1. Saçlarınızı bukle yapmadan önceki gece yıkayın. Saç kıvırma işlemi en çabuk kirli – dün yıkanmış- saçta etkisini gösterir. Yani yarın saçlarınıza maşa yapmaya mı karar verdiniz, saçlarınızı geceden yıkayıp kurulayın öyle uyuyun. Ertesi gün kolayca kıvrılacaklardır.

2. Saçlarınızın karışmasını önlemek için saç kurutma makinesinden önce havluyla kurulayın. Eğer saçlarınızın kuruturken birbirine girmesinden nefret ediyorsanız, bunu önlemek için önce bir havlu yardımıyla saçınızdaki suyu emdirin sonra kurutma makinesiyle kurutun.

3. Hacimli görünmesini istiyorsanız saçlarınızı yukarı doğru kaldırarak kurutun.
Eğer saçlarınızın biraz daha yoğun ve kabarık görünmesini istiyorsanız, saçlarınızı biraz yukarı kaldırın ve aşağıdan yukarıya doğru kurutun.

4. Saçlarınızın kuruturken elektriklenmesini ve küçük küçük kıvrımların oluşmasını engellemek için soğuk kurutun.

5. Saçınızı dipten şekillendirmek için tokalardan yardım alın. Eğer kıvırcık saçlarınız varsa daha da dolgun göstermek için yapmanız gereken çok basit, sadece saçlarınızı parçalara ayırın, her parçayı büyük bir dalga şeklinde kıvırıp başınıza tutturun ve fön makinesiyle biraz üzerinden geçin. Tamamen kuruttuktan sonra tokaları çıkardığınızda yoğun ve büyük dalgalara sahip olduğunuzu göreceksiniz.

6. Saçlarınızın elektriklenmesini önlemek için fırçanıza biraz saç spreyi püskürtün. Eğer saçlarınızı düzgünce tarayıp şekil verdikten sonra elektriklenmesinden şikayetçiyseniz, son tarak darbenizden fırçanıza saç spreyi sıkın ve öyle tarayın. Bu göz zevkinizi bozacak elektriklenmeleri önleyecektir.

7. Kuru Şampuan kullanın. Birçok insan duş almadıkları gün yağlanmayı önlemek için kuru şampuan kullanır. Ama siz kolay şekillenmesini sağlamak için kullanabilirsiniz, merak etmeyin kafalarını saç köpüğüne bulamış kızlara benzemeyeceksiniz. Sadece kuru şampuanı, ne dibe ne uçlara, tam ortaya uyguladığınızdan emin olun.

8. Modern bir görünüm için saçınızı çok dipten maşalamayın. Saçlarınıza bukle yapmak isterken, kendinizi düğün maşası yaptırmış kızlara benzetmeyin. Çok dipten de, çok uçtan da değil tam ortadan yapın buklelerinizi. Çok daha modern görünecektir. Emin olabilirsiniz.

9. Saçınızı örün ve düzleştiriciyle üzerinden geçin. Eğer çok özenilmemiş karışık bukleler peşindeyseniz, saçlarınızı örün, örgünüzü açmadan düzleştiriciyle biraz bastırın. Açtığınızda buklelerin doğallığına şaşıracaksınız.

10. Sıkı tutmalarını sağlamak için tel tokalarınıza kuru şampuan sıkın.
Saçınızı yapmaya başlamadan önce tel tokalarınıza kuru şampuan sıkın, kurumalarını bekleyin ve kuruduktan sonra onları kullanın. Daha sıkı tutturduklarını ve hemen düşmediklerini fark edeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Parlak ve Gür Saçlar İçin En İyi 9 Saç Maskesi başlıklı makalemizde kuru saç maskesi, saç maskesi ve yağlı saç maskesi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu