AlışverişModa

2019-2020 Sezonu Desenli Gözlük Çerçevesi Modelleri

2019-2020 Sezonu Desenli Gözlük Çerçevesi Modelleri

Aksesuar modasının mihenk taşlarından olan gözlük modelleri 2019 ve 2020 yılında farklı ve sıra dışı tasarımlar ile karşımıza çıkıyor. Önceki sezonlarda olduğu gibi 2019 ve 2020 sezonunda da büyük ve desenli çerçevelerin öne çıktığı modeller, hem erkek hem de kadınlar arasında bir furya hâline geldi. 2019 yılı içerisinde popüler bir hâle gelen desenli gözlük modelleri, markaların 2020 kreasyonlarına dair paylaştıkları tasarımlarda da karşımıza çıkarken, gözlük camlarında da benzer renk ve tasarımlar dikkat çekiyor. Özellikle şeffaf modellerin rağbet gördüğü gözlük modelleri, tamamlayıcı bir aksesuar olmaktan çok, giyim ve aksesuarda fark yaratmak için kullanılan bir “ana aksesuar” hâline gelmiş durumda.

2019-2020 Sezonu Desenli Gözlük Çerçevesi Modelleri
2019-2020 Sezonu Desenli Gözlük Çerçevesi Modelleri

2019-2020 sezonu desenli gözlük çerçevesi modelleri ise geçtiğimiz yılların aksine çok daha fazla rağbet gören model seçenekleri arasında öne çıkıyor. Özellikle hanımlar arasında rağbet gören desenli gözlük çerçevesi modelleri, oldukça geniş bir yaş skalasına sahip. Genellikle canlı renklerin hâkim olduğu gözlük çerçevesi modelleri, boyut olarak da büyük ebatlarda görücüye çıkmış durumda. Hafif ve portatif tasarımların hâkim olduğu çizimler, canlı renkler ile birleşerek ortaya retro bir havanın çıktığı tasarımlar dikkat çekerken, şeffaf gözlük camı modelleri ile tamamlayıcı bir detay olmayı başarıyor. Özellikle büyük çerçeveli gözlük modelleri arasında sıkça karşılaşılan şeffaf cam modelleri, farklı renk yelpazesi ile 2019 ve 2020 sezonuna damga vurmayı başardı.

2019-2020 Sezonu Desenli Gözlük Çerçevesi Modelleri
2019-2020 Sezonu Desenli Gözlük Çerçevesi Modelleri

2019 yılında olduğu gibi 2020 sezonunda da benzer renk ve tasarımlarla karşımıza çıkan modeller, moda dünyasını da etkilemeyi başardı diyebiliriz. Özellikle yumuşak renklerin ve sade tasarımların öne çıktığı aksesuar tasarımları, tekstil dünyasına da damga vurmayı başarmış durumda. Saat modelleri başta olmak üzere birçok üründe tercih edilen canlı fakat göz yormayan renkler, gözlük modellerinde de tercih sebebi oluyor. Kış gözlük modelleri kreasyonunda da yine yumuşak ve kadife renklerin öne çıktığı gözlük modelleri, yine geniş kitleler tarafından ilgi görmeyi başarmış durumda. Şimdiden vitrinlerde yerini alan 2020 sezonu gözlük modelleri, özellikle hanımlar tarafından rağbet görmeyi sürdürüyor.

Bir önceki yazımız olan 2020 Sweatshirt Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu