MarkalarSokak ModasıTrendler

2019-2020 Sonbahar Kış Ugg Modelleri

Nerdeyse son 10 yıldır gardırobumuzun vazgeçilmez parçalarından biri de Ugg model kürklü ayakkabılar. Kadın, erkek ve çocuklar tarafından oldukça popüler olan Ugg’ların her geçen gün kitlesi ve tasarımları değişiyor. Ugg’lar kendini sadece kışa saklamayan kullanışlı yönüyle aslında kendini diğer tüm kürklü bot modellerinden ayırıyor. Belki de bu yüzden yıllardır hayatımızda ve her sezondan severek kullanıyoruz. Kürklü ve hava alan yapısıyla ayağınızın sıcak kalmasını sağlarken terletmeyen rahatlığıyla Ugg’lar yazın da kolaylıkla kombinlenebilen ayakkabılardandır.

Ugg model ayakkabılar kış aylarındaysa hem sıcak tutması hem de rahatlığıyla diğer botlardan çok daha fazla tercih ediliyor. Koyun derisinden yapılan Ugg’lar özellikle kışın fazladan sıcaklığa ihtiyaç duyanların kurtarıcı olmasa aday durumdadır. Klasik Ugg modellerinden olan Chestnut ve Classic Cardy bu yıl da yine birçok kişi tarafından tercih edilecektir. Birçok kişi içi bot şıklığının adı olan Ugg’ların yeni modelleriyle birlikte kitlesini genişletme çabası da devam etmektedir. Yıllardır tercih edilen klasik modeliyle Ugg, birçok kişinim beğenisi kazanmıştır. Dışarıdan oldukça sade görünen bu süet ve koyun derisinin birleşimi olan ayakkabı, kış şartları karşısında gösterdiği kolaylıkla da oldukça beğeni kazanmaktadır.

Yıllardan kadın erkek birçok kullanıcı tarafından tercih edilen Ugg’larında modelleri üzerinde bazı tarz değişiklikleri yapıldı. Bu yenilikler arasında temel modeli aynı kalmasıyla birlikte farklı renkler ve aksesuarlarla çeşitlendirilmektedir. Özellikle payetlerin ve göz alıcı renklerin kullanımıyla dikkat çeken yeni model Ugg’lar düğmeler, zincirler bağcıklarla estetik dokunuşlar sağlandı. Ugg’larınızda yarı değerli taşlardan düğmeler ya da rengarenk kurdelalar tercih ederek tarzında ufak dokunuşlara yer verebilirsiniz.

2019-2020 sonbahar kış modelleri arasında erkek için de yeni bir deneyime hazırlanıyor. Özellikle Y/Project ile yapılan yeni iş birliği sonucunda yeni tasarlanan üç modelle erkek için yeni bir tarz yaratacaklar. Paris Erkek Moda Haftası’nda tanıtımı yapılan bu yeni modellerin, oldukça dikkat çektiğini de söylemek gerekir. Bu yılki Ugg model erkek botlarının biraz daha klasik çizgisinden uzaklaştığı gözlemlenmekle birlikte yeni bir trend yaratma ihtimali de oldukça muhtemel görünüyor.

Bir önceki yazımız olan 2020 Yılına Özel Kış Sezonu Bot Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu