Düğün

2019 – 2020 Tesettürlü Gelinlik Modelleri

2019 düğün sezonunun yaklaşmasıyla birlikte gelin adaylarımızı tatlı bir telaş almaya başlamıştır. Gelin adayları için düğünlerin en önemli detayıdır seçecekleri gelinlik ve bu seçimlerini doğru bir şekilde yapabilmek için aylar öncesinden hummalı bir çalışma başlatmaktadırlar. Özellikle kapalı gelin adayları için gelinlik seçme işlemi daha da zor bir hal almaktadır. Çünkü diğer modellere göre tesettürlü gelinlik modelleri daha az çeşitlilik içermektedir ve durum böyle olunca da gelinlik seçimi için yapılacak araştırma daha uzun sürmektedir.

2020 Gelinlik Tesettür
2020 Gelinlik Tesettür

Bu yazımızda siz değerli gelin adaylarına 2019 – 2020 Tesettürlü Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Bu sene hangi gelinlikler moda, en doğru gelinlik seçimi nasıl yapılır, hangi renkler hangi tasarımlara daha çok yakışıyor gibi sorularınızın cevabını bu yazımızda almış olacaksınız.

İlginizi çekebilir Tesettür Modasında Gelin Başı Modelleri

2019 – 2020 Tesettürlü Gelinlik Modelleri

2019 yılının yavaş yavaş sonlarına geldiğimiz bu dönemde sonbahar gelinlik modelleri daha şimdiden birçok vitrinde yerini almaya başladı bile. İlk gözlemlerimize göre eskiden moda olan beyaz, ekru veya kırık beyaz rengi gelinlik modellerinin yerini artık daha sıra dışı modellerin aldığını görmekteyiz. Özellikle 2018 yılı gelinlik modellerinde sıklıkla kullanılan siyah kuşaklar sayesinde artık uzun yıllar süren bir tabunun yıkıldığını rahatlıkla görmekteyiz. 2019 Tesettürlü Gelinlik Modelleri arasında özellikle uçuk pembe ve pudra tonları oldukça fazla ilgi görmeye başladı.

Tesettürlü Gelinlik Modelleri
Tesettürlü Gelinlik Modelleri

Gelinlik seçimi sırasında rengin yanında unutulmaması gereken bir konu da vücut tipine uygun gelinliğin seçilmesidir. Bunun için pek çok tarzda modelin denenmesinde fayda vardır. Bunun yanında gelinlik modelinin bir bütün olarak gözükebilmesi için ayakkabı ile de uyumlu olması gerekmektedir. Seçilecek olan ayakkabı hem gelinlik ile uyumlu olmalı hem de rahat olmalıdır. Pek çok gelin adayımız burada ilk seçeneği daha çok önemseyip rahatlık konusuna pek dikkat etmemektedirler ve bu durum da uzun saatler boyunca kendilerini rahatsız etmektedir.

2020 Tesettürlü Gelinlik
2020 Tesettürlü Gelinlik

2019 Tesettürlü Gelinlik Modellerinde hangi aksesuarları kullanmanız gerektiğine de gelince; bu noktada size önereceğimiz en önemli şey kullanacağınız aksesuarlarda abartıya kaçmamanız ve olabildiğince sade görünmenizdir.

Tesettürlü Gelinlik Modelleri 2020
Tesettürlü Gelinlik Modelleri 2020

Unutmayın ki ‘’Şık Olmak’’ demek abartıya kaçmak demek değildir ve sadelikle de oldukça şık bir görüntü elde etmek mümkündür. Gelinlik modellerinize uygun özel taşlardan yapılmış olan ve göz kamaştıran tasarımlar ile süslenen mücevherler hem sadeliğin hem de şıklığın simgelerindendir. Siz de kendi gelinlik seçiminizi yaptıktan sonra seçeceğiniz sade mücevher takılar ile hem aksesuar konusunu ortadan kaldırmış olursunuz, hem de gereksiz fazlalıkları üstünüzde taşımaktan kaçınmış olursunuz.

Bakmanızda fayda var Zarif Kollu Gelinlik Modelleri 2019 2020

2020 Tesettür Gelinlik Modellerinde Dikkat Çekenler

2020 tesettür gelinlik modelleri çok özel bir gün için özel bir hissiyat yaratmaları amacıyla tasarlandıklarını hemen fark edebiliyorsunuz. İşlemeler ile dolu olan modeller sizlere özel bir görüntü kazandırması açısından çok önem kazandırıyor. İnce işlemler gelinlerin kendilerini o gün içinde daha güzel ve rahat hissetmelerine yardımcı oluyor.

Tesettürlü Gelinlik Modeli 2020
Tesettürlü Gelinlik Modeli 2020

Vücut hatlarını ortaya çıkaran modeller olduğu gibi tamamen rahat modellerde bulunuyor. Her anlamda ve her koşulda giyilebilecek modelleri vücudunuza uygun hale getirmek tabi ki terzilerin ustalığına kalıyor. Hayatınızın en özel günüde istediğiniz modeli bulmak bu yıl her yıldan daha fazla seçenek ile sizlere sunuluyor.

Bu yılki modeller arasında sadelik daha çok dikkat çekiyor diyebiliriz. Bu modellerde dahi boynun açık veya kapalı olması geline bırakılıyor. Tercihen bu yıl balık ve helen modelleri dikkat çekecek gibi duruyor. Sizde kendinize göre bir model tercih ederken öncelikle vücut hatlarınızdan emin olmanız gerekiyor. Doğru vücut hatları sizi daha özel bir görünüme sokacak diyebiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan Etkileyici Drapeli Gelinlik Modelleri 2019 - 2020 başlıklı makalemizde drapeli, Drapeli gelinlik modelleri ve gelinlik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu