AksesuarModa

2019 – 2020 Sonbahar Çanta Modası

2019 – 2020 Sonbahar Çanta Modası

Aksesuar modasının mihenk taşlarından biri olan çanta modelleri, 2019 yılında da birçok moda otoritesi tarafından büyük beğeni kazandı. Sıradışı tasarımların yanı sıra popüler bir furya hâline gelen akımların da yön verdiği çanta modası, özellikle gotik tasarımların rağbet görmesiyle birlikte ülkemizde de farklı bir moda anlayışının hâkim olmasına öncülük etti. Önceki yılların moda kreasyonlarına göre daha marjinal ve sıradışı tasarımların yer aldığı 2019 çanta modelleri, farklı bir tasarım anlayışına sahip. Nostaljik modellerden biri olan askılı ve bel çanta modelleri ise marjinal tasarımların başında geliyor. Öte yandan ikili çanta modelleri de sezonun öne çıkan tasarımlarından biri. Genç çizgilere ve tasarımlara sahip olan ilgili modelleri ülkemizde de son dönemde epey rağbet gördü.

İlkbahar ve yaz kreasyonunda genel olarak koyu renkleri ve sıradışı tasarımları ile görücüye çıkan çanta firmaları, sonbahar kreasyonunda da benzer modeller ile vitrinlerde yerini alıyor. Fakat söz konusu modellerin yanı sıra sonbahar renklerinin hâkim olduğu modellerin öne çıktığını söylemek mümkün. Kullanım kolaylığı konusunda oldukça pratik bir tasarıma sahip olan bel çanta modelleri ve ikili çanta modelleri, zengin renk yelpazesi ve unisex hatları ile geniş kitleler tarafından beğeni kazandı. Sonbahar kreasyonunda da yer bulan modeller, 2020 yılının moda anlayışına da etki edecek gibi görünüyor.

2019 Sonbahar Çanta Modası

Özellikle Paris Moda Haftası’nda görücüye çıkan sıradışı tasarımlar, moda otoriteleri tarafından yoğun ilgiyle karşılanınca dünya genelinde bir akım hâline gelen bel çanta modelleri, askılı tasarımlar üzerinden ilerleyen tasarımcıları bu alana yöneltmiş durumda. Ülkemizde de birçok tekstil ve aksesuar firması 2019 sonbaharı için benzer tasarımlara sahip çanta modelleri ile vitrinlerdeki yerini alıyor. Yaklaşan 2020 moda yılı, beraberinde retro renklere ve tasarımlara sahip modellerin de görücüye çıkmasını sağlamış durumda. Fakat genel tabloya baktığımızda 2019 sonbahar çanta modası, retro çizgilere ve sonbahar renklerinin hâkim olduğu bir anlayış ile tasarlanmış gibi görünüyor. Son dönemde rağbet gören modellerden bazıları ise şeffaf çanta modelleri ve örgü çanta modelleri olarak kabul edilebilir.

Bir önceki yazımız olan En Çok Aranan 25 Trend Elbise başlıklı makalemizde En Çok Aranan 25 Elbise hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu