Saç Renkleri

2019 Sonbahar En Popüler Saç Renkleri

2019 Sonbahar En Popüler Saç Renkleri

2019 yılının moda ve kozmetik trendlerini belirleyen akımlar, sonbahar döneminde de benzer özelliklerle karşımıza çıkıyor. Bahar ve yaz döneminde gotik ve modernist akımların tüm dünyada karşılık bulmasıyla birlikte farklı kombin ve renk kartelası, ülkemiz moda anlayışına da damga vurdu. Özellikle sonbahar temasının hâkim olduğu pastel renkler, saç modası başta olmak üzere kozmetik dünyasında da karşılığını buldu. 2019 sonbahar en popüler saç renkleri, her ne kadar yüz hatları ve ten rengi başta olmak üzere birçok özelliğe göre farklılık gösterse de, genel itibariyle pastel renk ve yumuşak tonların hâkim olduğu bir model yelpazesi ile karşımıza çıkıyor.

Modaya ve kozmetik dünyasına yön veren Paris ve Londra’daki birçok defilede görücüye çıkan 2019 sonbahar saç modelleri ve 2019 sonbahar saç renkleri, birçok moda otoritesi tarafından son yılların popüler trendleri arasına girmeyi başarmış durumda. Ülkemizde de pastel renklerin hâkim olduğu sonbahar renkleri genellikle koyu kestane, kahve tonları, bakır, kızıl ve siyah tonlarında öne çıkıyor. Peki, belli başlı renkler dışında yüz hatları ve ten renklerini düşündüğümüzde 2019 sonbahar en popüler saç renkleri hangileri? İşte en popüler saç renkleri:

Siyah

Siyah Saç Rengi

Her yıl olduğu gibi farklı ara tonları ile bu sezon da trend olan siyah renk, özellikle düz saçlara sahip kadınlar arasında yine popüler bir renk olarak kabul ediliyor. Doğal bir görünüm elde etmek isteyen hanımların en popüler tercihi olan siyah renk, genellikle ara tonlar ve tamamlayıcı bir seçenek olarak kabul edilebilir.

Bakır ve Kızıl Tonlar

Bakır ve kızıl tonlarda saç rengi

Özellikle elmacık kemikleri belirgin kadınlar arasında son yılların en popüler sonbahar saç renklerinden biri de bakır ve kızıl tonlar. Göz rengini ve yüz hatlarını öne çıkarmakta oldukça başarılı olan bakır ve kızıl renk tonları, sonbahar renkleri arasında en popüleri.

Pastel Renkler

Pastel saç renkleri

Çikolata ve kahverengi tonları başta olmak üzere sonbahar tonlarının öne çıktığı birçok renk, 2019 sonbahar modasına damga vuran renklerin başında geliyor. Bronde, platin ve kestane tonları ise diğer renk seçenekleri kadar popüler.

Bir önceki yazımız olan En Trend Çikolata Kahve Saç Renkleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu