ModaTrendler

2019 Sonbahar Kış Modasının Popüler Renkleri

2019 Sonbahar Kış Modasının Popüler Renkleri

2018 sezonunda canlı renkler ile moda dünyasına yeni bir soluk getiren moda otoriteleri, 2019 sezonunda birçok moda hayranını ters köşe yaparak daha sade ve göz yormayan renklerin hâkim olduğu konsepte sahip tasarımlar ile görücüye çıktı. Önceki sezonlarda olduğu gibi kadın ve erkek modasına farklı bir anlayışla yön vermek yerine benzer tasarımlarla defilelerde boy ölçüştüren markalar, 2019 sezonunda hem renkler hem de tasarımlar konusunda oldukça minimal ve sade tasarımlar ile kreasyonlarını tanıttı. Tasarım konusunda genel hatlarıyla minimal bir anlayışı benimseyen koleksiyonlar, renk konusunda da benzer şekilde daha zarif, yumuşak tonlar ve sonbahar renklerinin hâkim olduğu bir yelpaze ile moda hayranlarıyla buluştu.

2019 Sonbahar Kış Modasının Popüler Renkleri

Ülkemizde de global moda dünyasında olduğu gibi yumuşak tonların hâkim olduğu moda dünyası, tüm bu ters köşe tasarım ve renk kartelasına rağmen geniş kitlelere ulaşmayı başardı. 2019 sonbahar kış modasının popüler renkleri genellikle pembe ve lila gibi kadifemsi ve yumuşak renklerin hâkim olduğu tasarımlar ile görücüye çıkarken, tasarımlarla kompakt olarak dizayn edilen birçok tekstil ve aksesuar ürünü de geniş kitlelere ulaştı. Özellikle kış ve sonbahar modasının 2019 sezonu boyunca etkisini gösteren renkleri, tasarımlara da yansımış durumda. 2020 sezonuna da yine aynı başarılı çizgi üzerine konuşlanan tasarımlar, ülkemizde de benzer şekilde karşılığını buluyor.

2019 Sonbahar Kış Modasının Popüler Renkleri

Genç modasında hâkim olan renklerin yanı sıra retro ve gotik akımları da 2019 sezonunda hâkim olan bir başka tarz olarak anılabilir. Sıradışı tasarımlar ile görücüye çıkan ünlü markalar, tasarımlarında genellikle sosyal olaylardan ve gündemden faydalandığı popüler çizimlere yer verirken renkler konusunda da daha nostaljik bir hava yakalamış durumda. Benzer renklerin bahar ve yaz dönemlerine de damga vuracağını söylemek mümkün. Peki, 2019 sonbahar kış modasının popüler renkleri hangileri? İşte öne çıkan o renkler:

  • Pembe (Özellikle tozpembe rengi 2019 sezonunun tüm tasarımlarına hâkim olan ana renk olarak kabul edilebilir)
  • Lila
  • Fuşya
  • Kahverengi
  • Biber Kırmızısı
  • Hardal Sarısı (Yine tozpembe rengi kadar popüler bir başka renk)
  • Soluk Çimen Yeşili

Bir önceki yazımız olan 2019 Sonbahar Kış Sezonu Trend Ayakkabı Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu