GüzellikSaç Modelleri

2020-2021 En Tarz Bob Saç Kesimi Modelleri

Her yıl veya bazı dönemlerde kadınlar saç kesimlerinde ciddi değişikliğe gitmek isterler. Bunu yaparken bunu o yılın modası olan saç kesimi ile yapmak en doğru seçim olacaktır. 2020-2021 en tarz bob saç kesimi tercihinizi yapmak bu yıl ve gelecek yıl için doğru bir seçim yapacağınız anlamına gelecektir.

Bob Saç Kesim
Bob Saç Kesim

Bob saç kesimi kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir saç modelidir. Birçok farklı kesim şekli bulunan model, bir çok kıyafete uygun olması ve kendini tekrar kuş gibi özgür hissetmek isteyen kadınların ilk tercihi olmaktadır. Bu yıl moda kesimlerine bakmadan önce bu kesim tarzı nedir, kimlere daha çok yakışır ve bakımı nasıl yapılır ona bakalım.

Bob Kesim Nasıl Yapılır?

Bob veya bob kesim olarak bilinen bu saç kesimi kısa bir saç modelidir. Bu modelde dikkat çeken nokta saçların çene hizasından kesilmiş olmasıdır. Ayrıca ön kısımda oluşturulan perçem altı örtmektedir. Tabi ille alnı tam anlamıyla kapatmayan kesimlerde yapılmaktadır.

Bob Kesim Nasıl Yapılır?
Bob Kesim Nasıl Yapılır?

Uzun saçlarınızdan vazgeçmek istediğinizde, canlı ve rahat kullanılabilir bir model arıyorsanız bu saç kesimi ilk tercihiniz olabilir. Uzun bir süre kısa saçlara sahip olmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Doğru kesimle ciddi bir kadından sportif bir görünüme sahip birisine dönüşmeniz çok kolay olacaktır.

Bob Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

Bob saç kesimi yani kısa saç kesimi her kadına yakışır demek doğru bir yorum olacaktır. Ancak bir farkla bunu söylememiz gerekiyor. Sarışınlar için bu kesim adeta onların baştan yaratılması anlamına geliyor. Uzun saçlardan bu saçlara geçen kadınlar hayatlarında ki en doğru tercihlerinden birisi yapacak desek doğru olacaktır.

Bob Saç Kesimi Kimlere Yakışır?
Bob Saç Kesimi Kimlere Yakışır?

Resimlerde gördüğünüz gibi sarışın kadınlara farklı bir hava ve güzellik kattığı çok rahat fark ediliyor. Bunu yapmasında ki temel neden kesim tarzı nedeniyle kadına gençlik kazandırmasıdır. Bakımlı ve güzel bir kadınsanız olduğunuz yaştan çok daha küçük bir görünüme sahip olmanız bu kesimle çok rahat bir şekilde mümkün olacaktır. Bakımının da kolay olması ve bu saç kesimini kadınların ilk tercihleri arasına alıyor.

2020-2021 Bob Saç Kesim Modelleri

Her yıl bob kesiminin farklı bir görünümünü ortaya çıkıyor diyenler olsa da bu kesim kadınların her zaman en öncelikli tercihleri arasında bulunuyor. Tamamen bir stil değiştirmek istediklerinde, yeni bir görünüme sahip olmak istediklerinde en basit ve doğru seçim olarak tercih ediliyor. Kısa saç kesimi olarak bilinen bir model olsa da farklı şekillerde uygulanıyorlar.

2020-2021 Bob Saç Kesim Tarzı
2020-2021 Bob Saç Kesim Tarzı

Kahkül kesimleri, arka saç kesim detayları, aralara atılan makaslar ile canlı, gösterişli bir görünüme sahip olunuyor. Kesim tarzının yanı sıra saçları boyatarak değişimi en doğru şekilde yapmak mümkün olunabiliyor. Bunu yaparken kuaförünüzden fikir alabilir veya burada ki kesimlerden birisini tercih edebilirsiniz.

Bob Küt Saç Modeli 2020-2021

Bob saç kesimleri farklı şekilde yapılabiliyor. Bunlardan birisi de küt bob saç modelidir. Tercihi çok fazla yapılmasa da canlı bir görünümün yanında ciddi bir yapıya sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Sürekli çalışan kadınlar için tercih edilebilecek bir saç modeli olarak öne çıkmaktadır.

Küt Bob Saç Modeli 2020
Küt Bob Saç Modeli 2020

Saçlarını bu tarzda kestirmek isteyen kadınlara verilecek en güzel tavsiye sarının tüm tonlarıyla bu kesimin uyumlu olduğunu söylemek olacaktır. Kabarık ve havalı saçları tercih etmeyen kadınlar için bu kesimin saçları daha ince gösterdiğini de rahatça söyleyebiliriz.

Dalgalı Bob Saç Modeli

Bob bir kesim yaptırmak istiyorsanız ve aynı zamanda canlı bir yapıya sahip olmak istiyorsanız en doğru tercih dalgalı bob saç modeli olacaktır. Güzel, canlı ve olağan bir görünüme sahip olurken aynı zamanda doğru karakteri yansıtmanız da mümkün olacaktır.

Dalgalı Bob Saç Kesim Modeli
Dalgalı Bob Saç Kesim Modeli

Özellikle sarışın saçlara çok yakışan bu model diğer bob kesimlerine göre biraz daha uzun bırakılmaktadır. Orta ve kısa saç arasında bir şekilde bırakılan bu tarzın uygulanmasını maharetli bir kuaför kolayca yapabilmektedir. Sizde bu basit ama güzel kesimi saçınıza uyarlayabilirsiniz. Diğer saçlara da en az sarı saçlar kadar uyum sağlamaktadır. Kesimi yaptırdıktan sonra düğün, nişan, özel davetler ve organizasyonlara giderken bu tarzı kullanabilirsiniz.

Yandan Kahküllü Bob Saç Modeli

Yandan Kahküllü Bob Saç Modeli
Yandan Kahküllü Bob Saç Modeli

2020-2021 en tarz bob saç kesim modelleri arasında yandan kahküle sahip model doğru bir seçim olabilir. Sadelikten yana oyunu kullanan bayanlar ve saç rengini değiştirmek istemeyen kadınlar için bu saç kesimi rahatça tercih edilebilir. Günlük kullanımda büyük bir rahatlık sağlamasının yanında ciddi bir değişim yaşamak istemeyen kadınlar için en doğru tercih olacaktır.

Siyah Bob Saç Modeli

Bob saç modeli denildiğinde akla ilk olarak sarı saçlar gelse de doğru kesim ile bu model siyah saçlara da uyum sağlamaktadır. Esmer bir tene sahip bir kadınsanız sarı saçlar sizi boğabilir ancak doğru tonları tercih ederek uygun bir bob kesimine siyah saçlarınızla sahip olabilirsiniz.

Siyah Saç Bob Kesim Modeli
Siyah Saç Bob Kesim Modeli

Sade bir makyaj ve güzel bir giyim tarzıyla güzelliğinizi ve sadeliğinizi korumanız mümkün olacaktır. İyi bakmanın kolay olduğu ve her türlü ortama girmek için uygun olan bu saç kesim modeli 2020 yılının trend seçenekleri arasında yer alıyor. Sizde bu modeli kendiniz için uyarlayabilirsiniz.

Kızıl Ters Işıltılı Bob Saç Modeli

Her zaman tabuları yıkmak isteyen ve kendinizi özgürce ifade etmek isteyen kadınlar olabilir. Bu kadınların tercihleri arasında kızıl saç her zaman öne gelmektedir. Kızıl bir saça sahip olmak istiyorsanız kesimi için bob modeli tercih edebilirsiniz.

Kızıl Ters Işıltılı Bob Saç Modeli
Kızıl Ters Işıltılı Bob Saç Modeli

Öncelikle saçınızı buna uygun olarak kestirmeli ve ardından kuaförün becerikli elleriyle saçınızı boyatabilirsiniz. Daha sportif, canlı bir görünüm için isterseniz aralara küçük renkler de arttırabilirsiniz. Mavi, yeşil ve sarı bunun için uygun olarak tercih edilebilir bir seçim olacaktır.

Yanlış Kesilmiş Simetrik Görünüme Sahip Bob Saç Modeli

2020-2021 yılında bir önceki yıllara göre daha farklı saç kesim modelleri önümüze çıkıyor. Bunlardan en dikkat çekici olanı tabi ki yanlış bir kesime sahip görünümü olan bir model olarak öne çıkıyor. Tamamen saçma bir tarz gibi dursa da ciddi bir değişim için tercih edilebilir.

Yanlış Kesilmiş Simetrik Görünüme Sahip Bob Saç Modeli
Yanlış Kesilmiş Simetrik Görünüme Sahip Bob Saç Modeli

Koyu renkler veya sarı renk ile ilginç bir tarz sahip olmanız mümkün olabiliyor. Bu tarz kesimler daha çok defileler için hazırlanan mankenlere uyarlansa da günümüzde günlük hayatın içerisinde sıklıkla görmek mümkün oluyor. Alın kısmında simetrinin olmadığı, çene kısmına doğru ise düz bir çizginin hakim olduğu bu modeli isteyen kadınlar bu yıl ve gelecek yıl için tercih edebilir. Düzensizliğin içinde düzen olduğunu ifade eden kadınlar için doğru bir seçim olacaktır.

Modern Bob Saç Modeli

Modern Bob Saç Modeli
Modern Bob Saç Modeli

Modern kesim bob modeli her yıl kadınlar tarafından tercih edilebilir. Genelde çene hizasında biten bob kesiminde farklı olarak göğüs bölgesine doğru uzayan ön kısım ve arka tarafta kalan kısa saç ile tamamlanmaktadır. Basit bir kahkül ile tamamlanan bu model her dönem popüler olmasıyla dikkat çekmektedir. Uygulanması basit olması ve uzun bir dönem rahatça kullanılabilmesi nedeniyle kadınların ilk tercihlerinden birisi diyebiliriz.

2020-2021 Ters Bob Saç Kesim Modeli

Ters Bob Saç Kesim Modeli
Ters Bob Saç Kesim Modeli

Bob modeli uygulanması farklı şekillerde olması nedeniyle karşımıza birçok farklı şekilde çıkabiliyor. Bunlardan birisi de ters bob saç kesim modelidir. Uygulanması kuaförler tarafından yapılan bu model kişinin ters tarafı olarak bilinen soldan kesim yapılarak uygulanmaktadır. Normal bir bob kesim tarzına göre ciddi bir farkı olmadığı hemen fark edilecektir. Ancak azda olsa bir aykırılık isteyenler ve fark oluşturmak isteyen kadınlar için tercih edilebilecek bir model demek doğru olacaktır.

Katmanlı Long Bob Modeli

Çok kısa saçları sevmiyor ancak bob bir saç modeline sahip olmak istiyorsanız bu moda yılında katmanlı long bob modelini tercih edebilirsiniz. Bu model 2020-2021 en tarz bob saç kesim modelleri arasında yer almaktadır.

Katmanlı Long Bob Modeli
Katmanlı Long Bob Modeli

Tabi bu modelin uygulanması için uzman bir kuaföre gitmeniz gerekiyor. Omuzlara gelen kısma doğru açıyı vermek ve bunu doğru bir şekilde yapmak çok önemlidir. Omuzda ki uzunluklara verilecek olan hafif dalgalar ile en doğru modele ulaşmanız mümkün olacaktır. İsterseniz bu uç kısımlarına kızıl ve sarı renk eklemeler yaparak uygun bir tarza geçiş yapmanız da mümkün olacaktır.

Asimetrik Bob Saç Modeli

Asimetrik Bob Saç Modeli
Asimetrik Bob Saç Modeli

Mütevazi bir kesim istiyorsunuz ancak baktıkça etkisinden kurtulması zor olacak bir model için bu tarz ilk tercihiniz olabilir. Düzensiz bir kesime sahip olduğu görülse de asimetrik kesimin özgünlüğü sizi tahmin ettiğinizden daha da fazla memnun edecektir. Bob saç kesim modelleri arasında koleksiyona eklenebilecek en doğru seçim olarak diğerleri arasından bu yıl sıyrılacak olan asimetrik bob saç modelini sizde tercih edebilirsizi.

Uzun Kalkık Bob Modeli

Uzun Kalkık Bob Modeli
Uzun Kalkık Bob Modeli

Bob modelleri 2020-2021 en tarz saç modelleri için kadınlara çok farklı seçenekler sunuyor. Bu seçeneklerden birisi de uzun kalkık bob modeli diyebiliriz. Bu modelin diğerlerinden farkı modaya uygun bir saç kesimi yapma şansını size sunmasıdır. Ayrıca hem modayı yakından takip etmiş olacak hem de güzel ve tamamen doğal bir görünüme sahip olabileceksiniz. Sarı bir saça sahip olan kadınlar hem bu tarzı tercih edebilir hem de sade görünümlerini korumaya devam edebilir.

Bob Saç Kesim Model Tercihi Nasıl Yapılır?

2020-2021 en tarz bob saç kesim modelleri çok sayıda olmasından dolayı sizin için doğru tercihi yapmak önemlidir. Bunun için tercihinizi yapmadan önce hangi kesimin hangi yüz hattına uygun olduğunu bilmem önemlidir.

Bob Saç Kesim Modelleri
Bob Saç Kesim Modelleri

Eğer geniş bir alına sahipseniz tercihinizi perçemlere yöneltmeniz doğru bir seşim olacaktır. Kısa bir bob modeli alnı daha çok ortaya çıkaracağı için yüzünüzü tamamen öne çıkarmanıza yardımcı olacak bir kesim diyebiliriz.

Bob Saç Modeli Kime Uyar
Bob Saç Modeli Kime Uyar

Bu model alnı ortaya çıkardığı gibi kesimden sonra yüzünüzü daha küçük görünmesini de sağlayacaktır. Hafif kilolarınız varsa bu model ile küçük bir yüzünüzün olduğunu gösterebilirsiniz. Dağınık bir modeli tercih ederseniz de geniş alnınızın faydasını görebilirsiniz.

2020-2021 En Tarz Bob Saç Kesim Modelleri

Birbirinden farklı saçlar ve saç renkleri için tercih edilecek farklı bob saç kesim modelleri bulunmaktadır. Bu tarzı tercih ederken önemli olan nokta kendinizi nasıl ifade edeceğiniz olacaktır. Bu konuda en doğru seçimi yapmak için yukarıda ki bilgilere ve kesim tarzlarına bakabilirsiniz. Ayrıca kuaförünüzden bu saç kesimi ile ilgili daha fazla detay alabilirsiniz.

Bob Kesim Saç Modeli Kimlere Yakışır
Bob Kesim Saç Modeli Kimlere Yakışır
  • Yumuşak Doğal Bob
  • Katlı Bob Kesim Modeli
  • Ters Bob Kesim Modeli
  • Kısa Bob Kesim Saç Modeli
  • Uzun Saçlar Bob Kesim Modeli
  • Modern Görünümlü Bob Saç Kesim Modeli
  • Kahküllü Bob Saç Kesim Modeli

Bir önceki yazımız olan Kendi Kendinize Yapabileceğiniz Kolay ve Pratik 11 Saç Modeli başlıklı makalemizde kolay saç modelleri, pratik saç modelleri ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu