AksesuarModa

2020/2021 İlk Bahar Yaz Güneş Gözlüğü Trendleri

2020 ve 2021 yılında ilk bahar ve yaz dönemi gözlük trendleri ortaya çıkmaya başladı. Sıcak havalarda dışarıda gezerken veya araç kullanırken gözlerinizi güneşten korurken aynı zamanda stilinizi yansıtmak için bu modellere bakmanızda fayda var. Çok farklı şekillerde, renkler ve tarzlarda gözlük modelleri bulabilir stilinize uygun hale getirebilirsiniz.

2020 Yaz Gözlük Trendleri
2020 Yaz Gözlük Trendleri

Gözlük tercihinizi yaz ilk bahar trendlerine göre yaparken aynı zamanda stilinize uygun hale gelmesini de sağlamalısınız. Bunun için dikkat edilmesi gereken nokta yüzünüze uygun bir gözlük boyu tercih etmek olacaktır. Eğer bu konuda bir deneyimizin yoksa öncelikle gözlükleri denemeli ve yüz hatlarınıza uygun olanı tercih etmelisiniz. Kaş hizasında olması yerine kaşlarınızın üzerine gelen tercih doğru seçim olacaktır.

2020 İlkbahar Gözlük Modeli
2020 İlkbahar Gözlük Modeli

Yaz Trendi Büyük Yuvarlak Gözlükler

Yaz gözlük trendinde bu yıl en dikkat çeken modeller büyük yuvarlak gözlüklerdir. Bu tarz dışarıdan bakıldığında kaba gibi dursa da aslında yüz hatlarını ortaya çıkmasında yumuşak bir dokunuşa sahiptir. Büyük yuvarlak gözlükler özellikle keskin yüz hatlarına sahip olan kadınlar tarafından doğru tercih olacaktır.

2020-2021 Yaz İlkbahar Gözlük Modelleri
2020-2021 Yaz İlkbahar Gözlük Modelleri

Bu tarza uygun gözlük firmaları tarafından yapılan çok farklı güneş gözlükleri vardır. Bu tip gözlükler moda olmasının yanında aynı zamanda gözleri güneşten en iyi koruyan gözlük tipi olmakla da dikkat çekmektedir.

2020-2021 Yaz Aviator Gözlük Modelleri

2020-2021 senesi için öne çıkan gözlük tiplerinden birisi de Aviatör gözlük olarak dikkat çekiyor. Bu gözlükler daha çok havacı gözlüğü olarak bilinse de en doğru seçimlerden birisidir. Unisex tercihe uygun olmasından dolayı hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilebilir. Özellikle maceracı ruha sahip olanlar 2020 – 2021 yaz ilk bahar dönemi için gözlük arıyorsa bunu tercih edebilirler.

Yaz Trendi Büyük Kara Gözlükler

Yaz Trendi Büyük Kare Gözlükler
Yaz Trendi Büyük Kare Gözlükler

Yaz trendinde öne çıkan gözlük tiplerinden birisi de kara gözlükler olarak göze çarpıyor. Cezbedici ve kışkırtıcı bir etki yaratmak isteyen her kadının mutlaka tercih etmesi gerekiyor. Gözlük camı farklı renklerde olduğu gibi isteyenler plastik çerçeve veya renkli çerçeve tercihi de yapabilir. Ekstra kalın çerçeve sevenler içinde bu model iyi bir seçim olarak dikkat çekiyor.

2020 Yaz Trendi Şeffaf Güneş Gözlükleri

2020 Yaz Trendi Şeffaf Gözlükler
2020 Yaz Trendi Şeffaf Gözlükler

2020 yaz trendi gözlükler arasında şeffaf olanlar dikkat çekici duruyor. Özellikle ünlü insanlar tarafından büyük ilgi gösterilen bu modeller, modayı yakından takip edenler için doğru bir seçim olarak öne çıkıyor. Bu gözlükler tarzı ve tasarımı nedeniyle kullanan kişiye aşırı bir çekicilik katması ile dikkat çekiyor. Erkeklerinde bu tarz gözlükleri çok sevdiğini söylememiz gerekiyor.

Yaz İlk Bahar Spor Stil Gözlükler

2020 Yaz Modası Spor Gözlük Modelleri
2020 Yaz Modası Spor Gözlük Modelleri

Özellikle milenyumun başı itibariyle ortaya çıkan bu gözlük tipi 2020 yılında tekrar moda olmaya adaydır. Spor giyim tarzını seven ve bu şekilde kendisine tarz oluşturan herkes için en doğru seçimlerden birisi olarak görülüyor. Çerçevenin üst kısmı kalın olurken alt kısmıysa çerçevesiz olmasıyla havalı bir görünüm kazandırıyor.

2021 Yaz ve İlk Bahar Modası Sarı Lensli Gözlükler

2020 Sarı Lensli Gözlük Modelleri
2020 Sarı Lensli Gözlük Modelleri

1970’li 80’li yıllarda moda olan sarı lensli gözlükler 2020 – 2021 yılları için tekrar moda olacağının sinyallerini verdiler. Farklı cam kesimine sahip, ince, kalın, metal veya plastik çerçeveye sahip olan bu gözlükler ile kendinize ikonik bir hava katmanız mümkündür. Neredeyse her giyim tarzına uygun olsa da özellikle salaş giyimi sevenlere çok yakışan bir modeldir.

Yaz Trendi Modası Olan Gözlük Modelleri 2020

2020 Güneş Gözlüğü Modelleri
2020 Güneş Gözlüğü Modelleri

 

 

2020 ve 2021 yılları ilk bahar ve yaz döneminde sıkça göze çarpacak çok sayıda model bulunmaktadır. Bunlardan birisi de dar ve keskin çerçeveye sahip olan gözlük tipleridir. Kedi gözü görünüme sahip olan bu güneş gözlükler, firmalar tarafından aksesuar reyonlarında ki yerini alıyor.

2020 İnce Kenarlı Destekli Gözlük Modelleri
2020 İnce Kenarlı Destekli Gözlük Modelleri

İnce kenarlara sahip, yuvarlak çerçeveli bu gözlükler ile kaş çizgisini korumak daha kolay oluyor. Siyah renk camlar ile güneşe karşı en iyi korumayı sağlayan modeller arasında yer alan gözlüklerden birisidir. Resmi tarz ve ciddi modeller tercih etmek isteyenlere uygun olarak öne çıkıyor.

2020 Çok Abartılı Gözlük Modelleri
2020 Çok Abartılı Gözlük Modelleri

Tüm bu gözlük modellerinin yanında 2020 ve 2021 yaz ilk bahar trendleri arasında çok abartılı olan gözlük modelleri bulunuyor. Bu modelleri kullanmak ve gözlerde bulundurmak isteyenler için etrafında dikkat çekici bir tarzı olanların öne çıkacağı düşünülebilir.

Bir önceki yazımız olan İlkbahar – Yaz Ofis Kombinleri 2020 En Güzel Ofis Stilleri başlıklı makalemizde 2020 ilkbahar ofis kombini, 2020 ilkbahar yaz ofis kombini ve 2020 yaz ofis kombini hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu