ModaTrendler

2020-2021 Kışlık Hamile Giyim Modası

Hamilelik dönemi her kadın için hem zorlayıcı bir süreç hem de aynı zamanda en güzel hediye demektir. Bu dönemde kadınlar daha hassas oldukları gibi aynı zamanda giyim tercihleri konusunda da çok rahat olamıyorlar. Bu konuda tekstil firmaları kadınları giyebilmeleri için birçok farklı hamile kıyafeti sunuyor. Bu kıyafetleri istediğiniz gibi kombin yapabilmeniz için dikkat etmeniz gereken noktalar var.

2020-2021 yıllarının soğuk kış aylarında hem yeni doğacak çocuğunuzu hem de kendinizi korumak adına tercih edebileceğiniz kıyafet tercihleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Kaban, mont tercihleri, kışlık hamile kıyafet kombin önerilerine bakarak kendiniz için en uygun tercihi yaparak bu soğuk ayları geride bırakabilirsiniz.

2020 Kışlık Hamile Kıyafet Tercihleri

Kış aylarında giyilecek olan hamile kıyafetlerinde öncelik güzellikten ve modaya uygun olmasından daha çok sizi sıcak tutması olacaktır. Ancak bu nedenle illa rüküş olmanıza da gerek yok diyebiliriz. Özellikle ekose kumaşla yapılan tasarımlar sizi hem sıcak tutarken aynı zamanda şık bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

2020-2021 Hamile Kıyafetleri
2020-2021 Hamile Kıyafetleri

2020-2021 hamile kıyafetleri tercihini yaparken mevsime uygun olan tercihler yapmak önemlidir. Bunu yaparken aynı zamanda şıklığınızdan ve güzel görünmekten vazgeçmek zorunda değilsiniz. Kumaş tercihinizde daha uygun olan dolgun olanlara yönelmek faydalı bir tercih olacaktır. Yün veya pamukta tercih edilecek kumaş çeşitleri arasında yer almaktadır. Doğru tercihi yaparken daha mutlu bir giyim tarzına sahip olabilirsiniz.

Kışlık Hamile Kot Giyim Modeli

Hamile kadınların her zaman tercihi olan askılı kot kıyafetler her dönem ilk tercihler arasında yer almaktadır. Bu kıyafetlerin kadınlara sağladığı birçok avantaj vardır. Tüm vücudu sarması sayesinde onları sıcak tutarken daha rahat davranma şansını da onlara sunmaktadır. Kot olmaları sayesinde spor giyim tarzını tercih eden kadınlar için uygun bir tercih olacaktır.

Askılı Kot Hamile Giyim
Askılı Kot Hamile Giyim

Ayrıca bu kıyafetler her türlü ayakkabı ve mont ile uygun olması ile de kadınlar tarafından tercih edilebilir. 2020-2021 kışlık hamile giyim seçenekleri arasında bu modeli de yazmanızda fayda var. Salopettes adı verilen bu kıyafetler kot olduğu gibi farklı kumaşlarla da uygun olmaktadır.

2020-2021 Hamile Giyim Kaban Modelleri

Hamile Kaban Modelleri
Hamile Kaban Modelleri

Hamilelik kıyafetleri arasında zor tercih edilenler arasında kabanlar yer almaktadır. Kışın hamile kadınlar pek dışarı çıkmak istemese dahi çıkmak zorunda kaldıklarında kendilerine uygun bir kaban bulmakta zorlanabiliyor. Hem sıcak olmak hem de rahat bir görünüme sahip olmak için ceket ve bel kısmı geniş olan montları tercih etmek mantıklı tercih olacaktır.

Kışlık Hamile Ceket Modeli
Kışlık Hamile Ceket Modeli

Tercih edilecek olan kaban veya mont modellerinin illa uzun olmasına gerek yok. Bel hizasında veya diz hizasına sahip modelleri tercih etmek yeterli olacaktır. Daha sıcak bir kış ayı geçirmek istiyorsanız şişme ceketleri tercih etmeniz bu yıla uygun bir tercih olacaktır.

2020-2021 Kış Ayı Hamile Dış Giyim Tercihleri

Soğuk havalarda hamile kadınların yapabileceği en doğru tercihler onları hem sıcak tutacak hem de kış boyunca şık bir görünüme sahip olmalarına yardımcı olacak seçimler olacaktır. Diz altına uzanan kabanlar bilekte biten botlar, uzun çizmeler, kot pantolonlar ile kombin yapılabilir. Bu tercihin içine giyilmesi için diz hizasında biten kıyafetler ilk tercih olarak öne çıkacaktır.

Hamile Bayanlar Kış Dış Giyim Tercihleri

Şık, sade ve gösterişli bir kombin yapmak yerine hamilelik döneminizi en iyi şekilde geçirebileceğiniz dış giyim tercihleri yapabilirsiniz. Atkı ile kombine küçük eklemeler yapabilir. Şık şapkalar ile farklı bir hava katarak bu dönemi en iyi şekilde geçebilirsiniz.

Hamilelere Uygun Spor ve Klasik Kış Kazakları

Dış giyim tercihinizi tercih ettikten sonra kış aylarında giyebileceğiniz klasik tarzda veya spor tarzda uygun olan kazakları da tercih edebilirsiniz. Altına kot pantolon veya tayt giyerek harika ve sade bir kombin uygulayabilirsiniz.

Hamile Kışlık Kazak Tercihleri
Hamile Kışlık Kazak Tercihleri

2020-2021 kışlık hamile bayan giyim tercihleri arasında yer alan bu kazaklar kadınların sade bir görünüm kazanmasının yanı sıra aynı zamanda sıcak bir dönem geçirme şansı sunacaktır. Bu kombini tamamlamak için omuzdan askılı çanta, renkli atlı, şık şapkalar ve diz üstüne uzanan çizme tercihleri yapabilir. Kazak tercihinize göre bu aksesuarları doğru şekilde tercih ederek uygun bir kombin yapabilmeniz mümkün olacaktır.

Hamile Kadınlar Uygun Kışlık Pijama Tercihleri

Hamile Kışlık Pijama Tercihleri
Hamile Kışlık Pijama Tercihleri

Hamile kadınlar için sadece dış giyim tercihleri önemli değildir. Aynı zamanda kış aylarında yatakta giymek için uygun olan pijama tercihleri de önemlidir. Bu tercihi yaparken hem rahat olmayı amaçlamalı hem de sıcak bir şekilde uykunuzu almanız önemli olacaktır. Ayrıca tercih edeceğiniz kışlık pijama tercihlerinin vücudunuzu sıkmaması önemli olacaktır. Özellikle de karnınızı sıkmayan pijama tercihleri sizin için önemli olacaktır.

2020-2021 Kışlık Tesettürlü Hamile Giyim Tercihleri

Hamile Tunik Kıyafeti
Hamile Tunik Kıyafeti

Tesettür giyimi tercih eden bayanlar için kış döneminde giyebilecekleri çok sayıda kıyafet tercihi vardır. Bunlardan birisi uzun tunik tercihi olacaktır. Ayak bileklerine kadar uzanan uzun tunik tercihleri rahat olduğu kadar şık bir görünüm sunmaları açısından da 2020-2021 tesettür hamile giyim tercihleri arasında yer alacaktır. Sade bir baş örtüsü, farklı ayakkabı tercihleri sayesinde güzel bir kombin yapmakta bu tercih için uygundur.

Hamile Kadınlar Kışlık Salaş Takım
Hamile Kadınlar Kışlık Salaş Takım

Baş örtülü hamile kadınlar için tercih edilebilecek bir diğer seçenekse salaş pantolonlu takımlar olacaktır. Bu takımlar soğuktan korunmanın yanın sade ve şık bir görünüm kazandırmaları ile kadınların tercih edebileceği kıyafet tercihleri arasında yer almaktadır. Tek renk olmaları sayesinde çok uygun bir kombin de yapmaya fayda sağlamaktadır. Farklı renkler tercihi yapmanız mümkündür. Koyu renk tercihlerinin yanında canlı ve parlak renk tercihleri de bu kombin için uygun olacaktır. Sade bir çanta, bir baş örtüsü ve küçük topuklu bir ayakkabı ile kış dönemini rahatça geçirebilmeniz mümkündür.

2020-2021 Kışlık Hamile İç Giyim Tercihleri

Kış boyunca dış giyim tercihlerini yaparken unutmamanız gereken bir başka noktada iç giyime de dikkat etmek olacaktır. Bu tarz giyimde önemli olan seksilik veya şıklık olmayacaktır. İç giyim hamileler için daha çok rahat tercihler olmalıdır.

Kışlık Hamile İç Giyim
Kışlık Hamile İç Giyim

Sürekli kilo alacağınız bir dönemde olduğunuz için ve su kaybını azaltmamak için terletmeyecek, sıkmayacak iç giyim tercihleri yapılmalıdır. Vücudunuzun her noktasına uygun, ekstra gezginliğe sahip ve esnek iç giyim kıyafetleri tercih edilmelidir. Göğüs bölgesinde pamuklu modelleri tercih etmek doğru bir tercih olacaktır. Külot tercihiniz içinse göbeğinizi sıktırmayacak ancak onu gene de koruyabilecek olan tercihlere yönelmeniz önemli olacaktır. Dantelli modeller bu tarz için uygun olmayacaktır. Ancak gene de bazı firmalar bu döneme uygun dantelli kıyafetler sunmaktadır.

Kışlık Hamile Kıyafetleri Doğru Tercihi Nasıl Yapılmalıdır?

2020-2021 kışlık hamile giyim tercihini yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konu rahatlık olmalıdır. Bol kıyafetler, yünlü pijamalar, geniş tişörtler sürekli olarak tercih edilmelidir. Çalışan bir bayansanız tercihinizi bol elbiselerden, gömleklerden ve pantolonlardan yana kullanabilirsiniz. Bu tercihlerinizde önceliğiniz rahatlık olsa da kendi hamile tarzınızı oluşturmanız mümkündür.

Kışlık Hamile Giyim Tarzı Önerileri
Kışlık Hamile Giyim Tarzı Önerileri

Kıyafetlerde daha çok doğal kumaşları tercih etmek önemlidir. Cildinizin hava alması acısından ve cildinizi sıkmayacak olmasından dolayı bu kıyafetler doğru tercih olacaktır. Rahat kıyafetler sizi sürekli terlemekten kurtaracağı gibi aynı zamanda vücudunuzda kötü bir kokunun oluşmasından da önüne geçecektir.

Bir önceki yazımız olan 2020 Yaz Renk Trendleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu