Sokak ModasıTrendler

2020 Cadılar Bayramı Kostüm Önerileri

Cadılar bayramı, belli bir kültürden doğarak zamanla evrensel bir eğlenceye dönüşen, kitlelerin katılım sağladığı bir bayram türüdür. Merkezinde korku teması olsa da, buna pek aldırış etmeyen insanlar genel olarak bu günde eğlenmeyi tercih ederler. Ancak buna rağmen elbette 2020 Cadılar bayramı kostüm tercihleri yapılırken, korku teması dışına çıkılmayacaktır. Her biri, birbirinden farklı yaratıcılıkla tasarlanan bu kostümler, görücüye çıkacağı günü sabırsızlıkla beklemektedir.

Cadılar Bayramı Nedir?

Diğer bir adı “Hallowen” olan Cadılar Bayramı’nın çıkış noktası çok eski zamanlara dayanmaktadır. Biten yaz mevsimine veda olarak çıksa da, bazı baskın kültürlerin yılın bu zamanlarında ölülerin evlerine ziyaret için geri döndükleri inancı nedeni ile daha çok bu tema amacıyla kutlanmaya başlanmış ve zaman içinde küresel bir anlayışa bürünmüştür. Merkezinde olan korku havasının nedeni budur, tasarlanan kostümlerin de altında bu inanış yatmaktadır. Ancak asıl olarak Cadılar Bayramı bir mevsime veda edilirken meydana gelen hasat değişikliği nedeni ile kutlanmaya başlanmıştır.

Cadılar Bayramında Ne Giyilir?

Her yıl 31 ekim tarihinde dünyanın faklı noktalarında kutlanan Cadılar Bayramı nedeni ile çok farklı kostümler tasarlanmakta ve görenleri hayrete düşürecek yaratıcılıklar görülmektedir. Bir tür küresel eğlence havası hakim olsa da, bu havayı mümkün kılan da bu kıyafetlerdir. 2020 Cadılar Bayramı köstüm önerileri arasında bu yıl da her yıl olduğu gibi hayalet ve zombi konulu kostümlerin ön plana çıkacağını tahmin etmek zor değildir. Gene son derece yaratıcı makyaj teknikleri ile desteklenecek bu kostümlere bürünenler, o gün geldiğinde kutlamak amacı ile sokaklara dökülecekler ve hiç kuşku yok ki bu bayramı sevsin ya da sevmesin herkesin ilgi odağı olmayı başaracaklardır.

Bir önceki yazımız olan Piercing Nedir Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu