ModaTrendler

2020 En Moda Hırka Modelleri

Hırka sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez giysilerinin başında gelmektedir. Birçok kıyafete uygun olan hırkalar doğru kombin yapılarak her yerde rahatça giyilebilmektedir. Rahatlığı ve sıcağı sevenler tarafından rahatça kullanılabilen bu modeller kadınlar tarafından her ortamda tercih edilmektedir.

Birçok hırka modeli olmakla birlikte genelde birbirlerine benzemeleri ile dikkat çekmektedir. Ancak dikkatli gözler birçok hırkanın birbirinden farklı olduğunu anlar. Uzun diz altına kadar uzanan hırkalar, bel hizasında olan hırkalar ve kalça hizasında biten hırkalar bulunmaktadır. Boylarına göre ve üzerinde ki desenlere göre hırkaları birbirinden ayırmak mümkündür. Hırka modelleri ve bunlara uygun kombin seçenekleri hakkında bilgi aktarmaya çalışacağız.

Kışa Uygun Hırka Modelleri

Kışa uygun bir hırka tercih edecekseniz ve modadan uzak kalmak istemiyorsanız dokuma hırkalar ilk tercihiniz olacaktır. Hem soğuktan korunmak hem de güzel bir görünüme sahip olmak istiyorsanız bu ilk tercihiniz olmalıdır. Bu tip hırkalar kendi içerisinde rengine, kullanılan ipin çeşidine, dokusuna ve hırkanın uzunluğuna göre birbirinden ayrılmaktadır.

Kışa Uygun Hırka Modelleri
Kışa Uygun Hırka Modelleri

Bu tip hırkalar sizi soğuktan korumanın yanında birçok kombine uyum sağlaması nedeniyle de kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Renk cümbüşü olanlar, uzun olanlar, tek renk olanlar hırkaları birçok kıyafetle kombin yapmanız mümkün olacaktır.

Sonbahar Hırka Modelleri

Sonbahar hırka modelleri kışın soğuğuna göre daha hafif geçen bu aylarda kendinizi korumak ve şık görünmek için tercih edilmektedir. Bu hırkalar kalınlıklarından daha çok üzerlerinde ki desenler ve işlemeler ile dikkat çekmektedir. Genellikle bu hırka modelleri tek renk olmak ve yalın bir görünümü ortaya çıkarmaktadır.

Sonbahar Hırka Modelleri
Sonbahar Hırka Modelleri

2020 Sonbahar hırka modelleri sokak stiline uygun olan tarzları ile dikkat çekmektedir. Sadece sokak tarzı değil isteyenler resmi bir görünüme kavuşmak içinde bu tarz hırkaları tercih edebilmektedir. Doğru kombin ile her tarza uygun şekilde giyilmeleri mümkün olmaktadır.

Desenli Hırka Modelleri

Desenli Hırka Modelleri
Desenli Hırka Modelleri

2020 En moda hırka modelleri arasında desenli hırkalar öne çıkmaktadır. Birçok kıyafet ile uyumlu bir şekilde giyilebilen bu tarz hırkalar hem spor giyime hem de salaş giyime uygun olmaları nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle mevsimsel geçişlerin yaşandığı dönemde giyilen bu hırkalar V yaka bluz, yırtık kot veya şort ile giyilebilmektedir.

Uzun Hırka Modelleri

Uzun hırkalar kış aylarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Birçok kombine sahip olan bu hırkalar çok tarz bir görünüm oluşturmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hem rahat hem de şık bir görünüm için bu tarzı tercih etmek zevkine düşkün kadınların tercihi olmaktadır.

Uzun Hırka Modelleri
Uzun Hırka Modelleri

Bu tür hırkalar ile kot pantolon, çizgili beyaz bluz ve mürdüm spor ayakkabı ile kombin yapılabilir. Ayrıca siyah deri pantolon, topuklu kısa bot ile de uygun bir görünüm oluşturmak mümkündür. Tabi bunların yanında kendi zevkinize göre yapabileceğiniz onlarca farklı uzun hırka kombini bulunmaktadır. Bu tarz hırkalar 2020 modasının başlıca tercihleri arasında yer almaktadır.

Tunik Hırka Modelleri

Tunik olarak da bilinen hırkalar genellikle kapalı giyimi tercih eden bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bu hırkalar kot pantolon, etek, ince badi tercihleri ile rahatça kullanılmaktadır. Alt tarafa ister spor ayakkabı isterseniz de spor ayakkabı tercihi yapabilirsiniz. Belden bağlamalı olan bu modeller 2020 yılında diğer yıllarda olduğu gibi kapalı bayanlar arasında ilk tercihlerden olmaktadır.

Tunik Hırka Modelleri
Tunik Hırka Modelleri

Tunik hırka modelleri cepli ve cepsiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Genelde sonbahar aylarında tercih edilen bu modeller rahatlığına düşkün ve şık bir görünümü tercih edenler tarafından tercih edilmektedir.

Salaş Hırka Modelleri

Rahat ve salaş görünümü tercih edenler için salaş hırka modelleri 2020 yılının moda trendleri arasında yer alıyor. Renk bloklu veya sade olarak sunulan bu hırkalar stiletto ayakkabı, kot pantolon ve bluz ile birlikte kombin yapılarak giyilebilmektedir.

Salaş Hırka Modelleri
Salaş Hırka Modelleri

Uzun ve kısa boyutlara sahip olan bu modeller her anda rahatça giyime uygun olmaları sayesinde tercih edilmeleri mantıklıdır. Aynı zamanda yırtık kot, kısa bot ve ince kazak ile kullanılabilir. İsteyenler tek kıyafetlerin üzerine de bu tarz hırkaları tercih edebilmektedir.

Dökümlü Hırka Modelleri

Mevsim geçişlerinde giyilmek için tercih edilebilen modellerden birisi de dökümlü hırka modelleridir. Birçok kıyafete uygun olan bu modeller 2020 yılının başlıca tercihleri arasında yer almaktadır. Rahat bir örgüye sahip olan bu hırkalar midi kıyafetlerin üzerinde şık bir görünüm kazandırması nedeniyle tercih edilmektedir.

Dökümlü Hırka Modelleri
Dökümlü Hırka Modelleri

Soğuk aylarda ve mevsim geçişlerinde rahatlıkla tercih edilebilir. Topuklu ayakkabılar ile harika ve şık bir kombin yapmak isteyen bayanların ilk tercihleri arasında bu hırkalar yer almaktadır.

Püsküllü Hırka Modelleri

Püsküllü Hırka Modelleri
Püsküllü Hırka Modelleri

Rahat, kendine özgüveni olan bayanlar 2020 yılında püsküllü hırka modellerini tercih edeceklerdir. Dar kot pantolon, topuklu ayakkabı ve ince kazaklar ile harika bir kombine uygun olacaktır. Çok sayıda renk tercihine sahip olan bu hırka modelleri kadınların can alıcı bir görünüme sahip olmasına yardımcı olacaklardır. Hem soğuktan korunak hem de mutlu bir kadın olmak için yeni yılda bu modeli tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2020 Yılı En Tarz Elbise Modelleri başlıklı makalemizde 2020 Elbise Modelleri, 2020 Yılı Elbise Modelleri ve 2020 Yılı En Tarz Elbise Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu