ModaTrendler

2020 En Tarz Çanta Modelleri

Çanta modelleri her yıl olduğu gibi 2020 yılında yeni trendleri ile dikkat çekiyor. Önemli markalar tarafından hazırlanan yeni çizimler kadınların kıyafetlerini tamamlarken tercih edebilecekleri farklı çeşitlerle sunuluyor. Omuz askılı modeller, sade askılı modeller, elde taşınan çanta çeşitleri her yıl olduğu gibi bu yılda trendler arasında yer alıyor.

Bu yılki tasarımlarda en çok dikkat çeken zarif ve spor modeller olduğu görülüyor. Sırt çantaları kullanım kolaylığı sunması ve spor giyime uyum sağlaması nedeniyle tercih edilmeye devam ediyor. Çanta seçimi yaparken sadece yeni trend olmasına dikkat etmemeli aynı zamanda giyim tarzınıza uyum sağladığından emin olmanız gerekiyor. 2020 en tarz çanta modelleri ve uyumlu olan kombin çeşitleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Bez Çanta Modelleri

Bez Çanta Modelleri
Bez Çanta Modelleri

Bez çantalar kapa bir duruşa sahip olsa da geniş hacimleri ile uzun bir yolculuğa çıkan, denize veya havuza giderken yanlarında ki eşyaları koymanıza yardımcı olan çanta modelleridir. Genelde salaş, spor ve rahat giyim tarzını tercih eden kadınlar tarafından bu çantalar sıklıkla tercih edilmektedir. 2020 çanta modelleri arasında bu çantalar hem uygun fiyatları hem de kullanışlı yapıları ile kadınlar tarafından tercih edilecektir.

Çift Çantalı Modeller

2020 en tarz çanta modelleri arasında bu yılki tasarımı ile dikkat çeken çift çantalı modeller öne çıkıyor. Bu tarzda normal kullanılan bir çantanın üzerinde yer alan mini çanta olarak dikkat çekiyor. Genelde büyük çantanın mini bir versiyonu olarak yerleştirilen bu çanta bağımsız olarak kullanılmaya da uygun olması nedeniyle tercih ediliyor.

Çift Çantalı Modeller
Çift Çantalı Modeller

Eğer isterseniz bu çantayı diğerinden ayırarak içerisinde cüzdan, para veya cep telefonu koyularak rahatça kullanılabilmektedir. Renk tonu olarak farklılık gösteren bu çanta trendi bu yılın en önemli tercihleri arasında ilk sırada yer alacak gibi duruyor.

Kürklü Çanta Modelleri

Kürklü Çanta Modelleri
Kürklü Çanta Modelleri

Kürk kadınların her zaman tercih ettikleri bir giyim şekli olarak bilinmektedir. Genelde kıyafetlerin üzerinde bulunan kürkler 2020 çanta modasında çantaların üzerinde olarak kadınlara sunuluyor. Kürk sıcak tutması ve fiziksel olarak sıcak bir görünüme sahip olmanıza yardımcı olurken bu çantalar bu yönde size bir fayda sağlamayacaktır. Ancak doğru bir kombin için kürklü kıyafetlerle birlikte kullanılabilmeleri ve omuza uygun, clutch çantalar olarak bu yıl kadınların beğenisine sunulacaktır.

Mini Çanta Modelleri

Her yıl olduğu gibi bu yılda mini çantalar yılın modası olmaya aday olarak duruyor. 2020 çanta modelleri arasında geçtiğimiz yıllara oranla daha küçük çantalar çıkmaya devam ediyor. Tasarımcılar bu konuda adeta kendileri ile yarışıyor diyebiliriz.

Mini Çanta Modelleri
Mini Çanta Modelleri

Bu çantalar o kadar küçük ki bazı kadınların bunları kolye olarak kullandıkları dahi olabiliyor. Bir parmak ile tutulan çantalar ya da büyük bir kulpu olsa dahi içi küçük olan çanta modelleri bulunuyor. Bu ilginç tarz 2020 yılda kadınların ilk tercihleri arasında olmayacak olsa da fark oluşturmak için tercih edilebileceklerdir. İçerilerin de ruj, madeni paralar ve kolye koymak içini doldurmak için yeterli olacaktır.

Timsah ve Yılan Derisi Çantalar

Vahşi ve asi bir görünüme sahip bir kadınsanız, tüm tercihlerinizi bu yönde yapmanız idealdir. Timsah derisi çantalar bu konuda büyük pulları ve kabartmalarla istediğiniz havayı katma konusunda yardımcı olacaktır. Aynı şekilde uzun zaman sonra raflarda ki yerini alan yılan derisi de kadınlara özel bir hava katması ile dikkat çekiyor.

Timsah ve Yılan Derisi Çantalar
Timsah ve Yılan Derisi Çantalar

Yılan derisine sahip çantalar kadınlara daha çok zengin ve canlı bir görünüm kazandırması ile dikkat çekiyor. Bu yıl en çok tercih edilen omuz ve el çantası modelleri arasında bu modeller ilk sırada ki yerini alacaktır. Rahat, sıcak ve bir o kadar farklı bir görünüm için bu tercihler ideal olarak sunulmaktadır.

Şeffaf Çanta Modelleri

Genellikle çantalar kadınların içerisinde özel eşyalarını taşıdığı ve içerisinde çok fazla ne olduğu bilinmeyen, en azından erkekler tarafından bilinmeyen eşyalardır. Ancak 2020 en tarz çanta modelleri arasında ki şeffaf çanta modelleri bu tabuyu adeta yıkmaya geliyor.

Şeffaf Çanta Modelleri
Şeffaf Çanta Modelleri

Özellikle yaz aylarında tercih edilebilecek bu modeller şık ve orijinal bir tasarıma sahip olmaları ile öne çıkıyor. Rahat ve öz güveni yüksek olan, içerisinde cüzdan, gözlük, anahtarlık gibi basit eşyaları taşımayı seven kadınlar tarafından rahatça tercih edilecektir.

Klips Çanta Modelleri

Klips Çanta Modelleri
Klips Çanta Modelleri

Klips çantaları mutlaka görmüşsünüzdür. Bu çantalar genelde cüzdan olarak tercih edilmektedir. Çok fazla geniş haznesi bulunmayan bu çantalar elde taşınmaya ve kol altına alınmaya uygun olmaları ile tercih edilmektedir. Nostaljik görünüme sahip çantalar 2020 yılında geçmişi hatırlatmak isteyenler kadınlar tarafından tercih edilecektir.

Bel Çanta Modelleri

Bel Çanta Modelleri
Bel Çanta Modelleri

Bu yılki çanta modelleri arasında geçmişi sıklıkla anmak isteyenler için tercih edilebilecek çantalar bulunuyor. Bel çantaları geçmişten günümüze tasarımcılar tarafından tekrar getirildi. Bele bağlanan çantalar küçük ve uygun tasarımlarla havalı, cesaret gösterisi yapmayı seven kadınların ilk tercihi olarak öne çıkacaktır. Bu çantalar her türlü kombine uygun olması için deri, spor, okul bel çantaları olarak sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2020 En Moda Hırka Modelleri başlıklı makalemizde hırka modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu