ModaTrendler

2020 En Trend İlkbahar Elbise Modelleri

2020 en trend ilkbahar elbise modelleri; daha kadınsı, sportif, daha renkli, minimal, parlak ve cesurluğu ön plana çıkaran modellerle sizleri karşılıyor. Dolaplarınızı en yeni ve en trend elbise modelleriyle süslemek için modernliğin yanı sıra bohem havanın da sizleri sarmalamasına izin verin.

2020 En Trend İlkbahar Elbise Modelleri

2020 ilkbahar sezonu, estetiğini ön plana çıkarırken, çılgın ve cıvıl cıvıl renkleri de beraberinde getiriyor. Aynı zamanda eski dönemlerin trendlerinin de bu sezonda revaçta olacağı kesin.

2020 En Trend İlkbahar Elbise Modelleri

Trendleri takip ederken, sezonun estetiğini de ön plana çıkaran elbise ve takımları tercih ederek, şıklığınızı ve zarafetinizi aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. İş zamanında giyebileceğiniz, günlük yaşantınızda rahat edebileceğiniz ya da tatile gidiyorum ne yapacağım derdinden kurtulabileceğiniz stilleri tercih edebilirsiniz.

Çiçek İşlemeli Elbiseler

Çiçek İşlemeli Elbiseler

2020 en trend ilkbahar elbise modelleri içinde göze çarpan stillerin başında çiçek işlemeli elbiseler gelmektedir. Baskı modellerine aksine oldukça büyük işçiliğin olduğu bu stil, baharın tazeliğini en güzel yansıtan nakışlarla süslenmektedir.

Doğallığın ön plana çıktığı işlemeli elbiseler, narinliği de ön plana çıkarmaktadır. Nakış tekniğinin tüm zarafetini gözler önüne seren çiçek işlemeli elbiseler ile baharı üzerinizde taşıyabilirsiniz.

80’li yılları hatırlatan baskı çiçekli elbiseler, güzel bir kokteyl elbisesi olarak kullanılabilir. Sade ama zarif aksesuarlarla renklendirilebilecek, renkli topuklu ayakkabılarla kombin yapabileceğiniz 80’li yılların tarzını yansıtan baskılı çiçekli elbiseleri de tercih edebilirsiniz.

Puantiyeli Elbiseler

Puantiyeli Elbiseler

Puantiyeli elbiseler, daha kadınsı bir hava yaratırken, Retro dokunuşları sayesinde daha eğlenceli ve hafif stilleri de beraberinde getiriyor. Daha sofistike bir hava yaratmak isteyenler, omuzdan polka dot tarzı elbiseleri tercih edebilirler.

Çığır açıcı bir tarz olmamasına rağmen, puantiyelerin parlak olması ve vintage görüntüsünü gözler önüne seren modern tasarımı sayesinde ofiste ve baharda dışarıda yapılacak bir partide göz doldurabilirsiniz.

Tartan ve Ekoseli Elbiseler

Tartan ve Ekoseli Elbiseler

Tartan ve ekose elbiseler, ağırlığı ve sıcaklığı aynı anda yaşatan modeller olarak 2020 sezonunda da karşımıza çıkıyor. Birçok tasarımcı, 2020 ilkbahar yaz trendlerinde, tartan ve ekosu modeli kullanmayı tercih ediyor.

Çoğu tasarımcı hala ekose trendlerinin devam edeceğine inanıyor ki ekose tüvitten yapılan pastel renklerdeki elbise ve takımları koleksiyonlarına ekliyorlar. Neşeli ve çocuksu yönünüzü ön plana çıkarabileceğiniz tartanlı mini elbise ve ekose bir gömlek, sizi hemen fark ettirecek bir stili de ortaya koymaktadır.

Geometrik Desenli Elbiseler

Geometrik desenler, moda dünyasının vazgeçilmezleri arasında her sezon yerini alırken, kıyafetlere daha fütüristtik ve daha durgun bir hava katmaktadır. Özellikle mevsim renklerinin geometrik desenlerle daha da bir şekillendiği tasarımlar, günlük yaşantıda rahatlıkla kullanılabilecek kıyafetleri de ön plana çıkarmaktadır.

Gökkuşağı motiflerinin ön plana çıktığı geometrik desenlerde, daireler ve sert kare formları da geometrinin karmaşıklığının yanında mevsime uyan tarzını da gözler önüne sermektedir.

Hayvan Baskılı Elbiseler

Hayvan baskılı elbiseler, sonbahar trendini akıllara kazırken, 2020 bahar trendleri içinde yoğun şekilde kullanılmıyor. Sokak modasının oldukça yoğun kullandığı hayvan baskılı elbiselerde; turuncu kaplan şeritli ceketler ön plana çıkarken, leopar desenli şortlar da özellikle genç kızların gözdesi durumunda vitrinlerde ve podyumlarda yerini almaktadır.

Tropik çiçekleri hayvan baskılarıyla birleştiren tasarımcılar, özellikle zebra desenli etekler, leopar ve yılan derisi dokunuşlarını da tasarımlarında yaşatmaya devam etmektedir.

Çizgili Elbiseler

Çizgili Elbiseler

Moda tasarımcılarının vazgeçemedikleri çizgili elbiseler, 2020 en trend ilkbahar elbise modelleri arasında yerini almaktadır. Çizgilerin her yöne gidebilen yüzünü tasarımlarına yansıtan modacılar, dağınıklığı ön plana çıkarması, aşağı yukarı, sağa sola ya da çapraz gidebil özelliğine sahip olmaları bakımından çizgili elbise tasarımlarına önem vermektedir.

Çizgilerin değişen yapısı, vücut hatlarındaki kusurları doğru kullanıldığında kapatması bakımından da tercih edilen çizgili elbiseler, 70’li yılların havasını yaşamak isteyenlerin de gardıroplarında olması gereken elbise türlerindendir.

Tropikal Çiçek Desenli Elbiseler

Tropikal Çiçek Desenli Elbiseler

Özellikle tatile çıkacakların tercih edeceği tropikal çiçek desenler kıyafetler, canlılığı, egzotikliği ön plana çıkarmaktadır. Tropikal baskılı çiçek temalarının göze çarpan büyüklüğü, gözlere hoş bir görüntü sunarken, büyük olmasına rağmen, donuk renklerin tercih edildiği 70’lerin havasını andıran çiçek desenli elbiseler de oldukça rağbet göreceğe benziyor.

Tropikal tatil düşünenler ya da sahil kenarlarında cıvıl cıvıl görüntü sunmak isteyenler, tropik çiçeklerin göz alıcı renklerini üzerlerinde rahatlıkla taşıyabilirler. Göz alıcı renkleri ve çiçeklerin ruhani birlikteliği ile sahillerde uzun süre sizden söz edilebilir.

Bohem Baskılı Elbiseler

Bohem Baskılı Elbiseler

Renkli çarşıların ve zengin eşarpların göz önüne geldiği bohem baskılar, 2020 baskı trendlerine dönüş yapmayı sağladı. Bohem baskılar her ne kadar sofistike bir görüntü yaratsa da vazgeçilmeyen tasarımların başında gelmektedir.

Rahatlığın ön plana çıktığı bohem, renklerin uyumuyla da 2020 sezonunda sokak modasını şekillendiren kıyafetlerin başında gelecektir.

Simetrik Desenli Elbiseler

Simetrik Desenli Elbiseler

Simetrik desenli baskılar, çiçek ve geometrik şekillerin ahenkli uyumu sayesinde vazgeçilmeyen klasikler arasındadır. Simetrik desenli elbiseler ile hem daha kadınsı hem de daha etkili görünebilirsiniz.

Gül Desenli Elbiseler

Gül Desenli Elbiseler

Çiçek dünyasının en vazgeçilmez türlerinden biri olan güller, moda dünyasına 2020 yılında da hızlı bir giriş yapıyor. Gizemin, romantizmin, kadınsılığın ön plana çıktığı güller sayesinde kendinizi çiçeklerin kraliçesi olarak ilan edebilirsiniz.

Daha feminen, daha narin ve zarif olmak isteyen hanımlar, büyük hacimli gül desenleriyle bezenmiş şık elbiseleri tercih ederek, dişiliklerini ön plana çıkarabilirler.

Batik Baskı Elbiseler

Batik Baskı Elbiseler

Sonbahar sezonunun tuhaf batik baskıları, 2020 ilkbahar trendlerini 70’li yıllara taşıyor. Her ne kadar yetmişleri seksenleri gösterse de batik baskılar, oldukça modern tasarımlarla farklı bir hava yaratmaktadır.

Özellikle kravat boyasıyla boyanmış denim kıyafetler ve yine kravat boyasıyla şekillendirilmiş boyalı tulumlar, 2020 sezonunda podyumları ve vitrinleri süsleyecek. Aynı zamanda geometriyi ve simetriyi de bir araya getiren batik baskılı elbiseler, özellikle gençlerin tercih edeceği bir sezonu da beraberinde getiriyor.

Gökkuşağı Desenli Elbiseler

Gökkuşağı Desenli Elbiseler

Kimi tasarımcıya göre bir trend, kimi tasarımcıya göre renklerin uyumu ve güzelliği ile yaratılan bir tasarım. Ancak yine de baharın ve yazın en çok tercih edilecek renklerinden biri gökkuşağı renkleri.

Özellikle gradyan efekti kullanılarak birbirine bağlı dikey gökkuşağı renklerinden oluşturulan elbise desenleri podyumları ve vitrinleri süsleyebilir. Diğer yandan hâkî tonlarla uyum sağlanmış ve 70’li yılların havasını yaşatan yatay gökkuşağı renkleri ile balıkçı yaka uzun kollu şeritli bluz ile oldukça şık olabilirsiniz.

Diğer yandan kısa gökkuşağı çizgili gömlek altına alev rengi pantolon kombini ile kendinizi daha sofistik, daha bohem ve aynı zamanda modern gösterebilirsiniz.

Çizgili Örgü Elbiseler

Çizgili Örgü Elbiseler

Çizgili örgü elbiseler giyilmesi kolay, daha sevimli görünmenizi sağlıyor. Rahatlığın ön plana çıktığı çizgili örgü elbiseler, günlük yaşantınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bir elbise çeşididir.

Rahatlığının yanında, ofiste çalışırken giyebileceğiniz bir tarz olmasının yanında samimi bir akşam yemeğinde topuklu ayakkabı ve blazer ile kombine yapabileceğiniz bir stille de uyumlu olmaktadır.

Daha Gösterişli Kollara Sahip Elbiseler

Daha Gösterişli Kollara Sahip Elbiseler

Parlak renkleri olan, nötr tonlarda ya da eğlenceli baskı desenlerin bulunduğu hacimli kollara sahip elbiseler, sizi daha rahat ve huzurlu hissettirecek. Daha minimal aksesuarlarla uyumlu hale gelen ve spor ayakkabılarla kombin yapılabilen kolları hacimli elbiseler ile daha sportif ve canlı görünebilirsiniz.

Patcwork Elbiseler

Patcwork Elbiseler

Bohem tarzdan hoşlanan kadınlar, patchwork tarzı elbiselerle çok daha rahat ve salaş bir tarza sahip olabilirler. Birçok kadının gardırobunda bulunan patcwork elbiseler, modern folklor tarzını da yansıtmaktadır.

Patcwork elbiselerin üzerine giyilecek deri bir ceket ile renk kombinasyonu oluşturabilir, bohem tarzını patcwork elbiseye uyumlu hale getirerek tarzınızı yaratabilirsiniz.

İster podyum tarzı isterseniz sokak kıyafetleri tarzınız olsun. Önemli olan kendinize yakışanı 2020 en trend ilkbahar elbise modelleri ve moda renklere uyarlayarak kendinizi mutlu etmektir.

Bir önceki yazımız olan 2020 Yaz Renk Trendleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu