DüğünModa

2020 Gelinlik Modelleri

Hayallerinizi süsleyen muhteşem tasarımlara sahip gelinlik modelleri 2020 senesinde Rönesans döneminin izlerini taşıyor. Bu sezon gelinlikte de tasarımcılar daha çok sadelikten yana. Ancak abartılı işlemelerden, ışıl ışıl taşlardan hoşlananlar da düşünülerek tasarlanan birçok model var. Henüz nasıl bir gelinlik giyeceğine karar vermeyenler için 2020 gelinlik modelleri sizlerle!

2020 kol detaylı gelinlik modelleri

Hacimli Kol Detayına Sahip Modeller

Kabarık omuzlar ekstra şık ve vintage tasarımlarda bütünleşiyor. Özellikle dar omuzlu yapıya sahip olan gelin adayları bu modellere bayılacak. Bel kısmı dar olan ve omuz kısmı kabarık, düşük olan gelinlik modelleri hem kapalı düğün salonlarında hem de açık mekanlarda kullanıma uygun.

2020 tüy detaylı gelinlik modelleri

Tüy Detay, Asitmetrik Kesim Ekstra Şık Tasarım!

2020 gelinlik modelleri arasında tüy detaylar dikkat çekiyor. Tasarımcıların sıklıkla kullandığı bu detay genellikle yaka, etek ucu ve kollarda kullanılıyor. Gelinliğe hacim katan ve sadeliği canlandıran yapısıyla görkemli bir görünüme sahip olmanızı destekler nitelikte.

2020 şık gelinlik modelleri

Etek katlarında kullanılan asimetrik kesim oldukça havalı. Ön kısmı kısa arka bölümü uzun olan modeller 2020 senesinde de dikkat çekiyor. Özellikle uzun kuyruklu gelinliklere bu sezon daha çok rastlayacaksınız. İnce, uzun bacaklarını öne çıkarmayan isteyen gelin adayları tarafından sıklıkla tercih edilen bir model.

2020 kır düğün salonların için gelinlik modelleri

Tek Omuz, Sade Tasarım

Helenistik dönemin gücünü en iyi şekilde yansıtan tem omuz tasarımlı gelinlikler. Üst bedenini ön plana çıkarmak isteyen gelin adayları için oldukça ideal. Tüllerle süslenen, bel kısmının inceliğini en iyi şekilde yansıtan gelinlikler her kadının hayali.

Kır düğün salonları için gelinlik modelleri

Kır Düğün Salonları ( Açık Mekanlar ) İçin Modeller

Sizin için en uygun gelinlik modelini seçerken mevsim tipini, düğünün yapılacağı yeri ve en önemlisi de vücut tipini göz önünde bulundurmanız şart. Kır düğün salonlarında gelinlikler çok daha sade ve uçuş uçuştur. Özellikle açık salonlarda Helenistik tarz gelinlikler tercih edilir. İpek, tül ya da şifon tarzın birleştiği gelinlik modelleri ile zariflik ön plana çıkacak.

2020 açık mekanlar için gelinlik modelleri

Çim alanda daha rahat edebileceğiniz modelleri tercih etmeniz düğününüzden daha çok keyif almanızı da destekleyecek. Bu anlamda 3 boyutlu geşinlik modelleri mekan ruhuna da uygundur.

Gösterişli gelinlik modelleri

Daha Salaş Daha Gösterişli: Salaş model gelinlikler bel kısmında inceleyen yapısıyla sizi daha zarif ve gösterişli bir hale sokar. İnce askılı ya da sırt dekolteli gelinlikler açık mekanlarda yapılan düğünlerde kullanıma uygundur. Uzun tül etekli kısa gelinliklerde bu mekanlarda yapılacak olan düğünler için ideal.

Salaş gelinlik modelleri

Vintage Gelinlik: Özgür ruhlu be romantik tarzda kır düğünleri için nostaljik gelinlik modelleri de tercih edilebilir. İnce saten kumaşlarla tasarlanan vintage gelinlik modellerine mutlaka göz atmalısınız. Kır çiçeklerinden taç yerine bu gelinlik havasına en uygun olan eski zaman beyaz tüllerle yapılan şapkalar.  Farklı görünmek isteyenlerin bir numaralı tercihi bu sezon vintage gelinliklerden yana olacak!

2020 en gösterişli gelinlik modelleri

Askılı Helenistik Model Gelinlikler

Göğüs kısmında işlemeler kullanılan askılı model Helenistik gelinlik 2020 gelinlik modelleri arasında öne çıkıyor. Dağınık bir topuz, örgülü saç modeliyle tam bir bütünlük sağlayan bu model modern dünyanın özgür ruhunu yansıtacak nitelikte. Üstelik Helenistik model gelinliklerde herhangi bir aksesuar kullanmanıza da gerek yok.

2020 V yaka gelinlik modelleri

Armut vücut tipine sahip gelin adayları için son derece ideal bir model. Örgülü at kuyruğu ya da tek tip örgü saç modeliyle harika duracak. Uçuş uçuş tüllerle dizayn edilen ve sade tasarıma rağmen gösterişli duran Helenistik gelinlik modelleri boyun bölgesini de ön plana çıkarıyor.

Askılı helenistik gelinlik modelleri

Helenistik tarzda V yaka modelleri beğenenler içinde birçok çeşit söz konusu. V yaka gelinlikler göğüs bölgesini öne çıkarır. Bohem tarzda tasarlanan kır düğünlerine oldukça çok yakışacak bir stil.

2020 en tarz gelinlik modelleri

Kapalı Düğün Salonları İçin Modeller

Tarihi düğün mekanlarında, otel düğünlerinde, düğün salonlarında ya da restoranda yapılacak olan düğünde nasıl bir gelinlik tercih etmelisiniz? Gelinlik seçiminde dikkat etmeniz gereken detaylar neler? Tüm sorularınıza cevap niteliğinde öneriler;

Kapalı salonlar için gelinlik modelleri

Tarihi Düğün Mekanlarına Göre Gelinlik Modelleri

Tarihi mekanlarda ihtişam öne çıkar. Gelinliğinizin de bu ihtişamı tamamlaması gerekiyor. Eski zamanları çağrıştıran Vintage tasarım gelinlikler bu mekanlara çok yakışıyor.

Tarihi düğün salonları için gelinlik modelleri

Düz ya da A kesim gelinlik modelleri dantel kumaşlarla süslenmeli. Retro görünümü sonuna kadar yansıtan modeller tam size göre olacak. Özellikle zarafeti ön plana çıkaran uzun kollu ince yapılı gelinlikler asil bir prenses gibi görünmenizi destekleyecek.

Otel düğünleri için gelinlik modelleri

Otel Düğünlerine Göre Gelinlik Modeli

Oteller modern tasarımlarıyla dikkat çeker. Bu nedenle eski tarz gelinliklerden ziyade daha taşlı, işlemeli, gösterişli modelleri tercih etmenizde yarar var. Uzun duvaklar bu mekanlarda yapılan düğünlerde ekstra şık bir görünüm sunar.

Otel düğünlerine göre gelinlik modelleri

Kapalı Düğün Salonlarına Göre Modeller

A kesim gelinlik modelleri kapalı düğün salonlarında tercih edilebilir. A kesim gelinlik hemen hemen her bedene uyum sağlar.

2020 trend gelinlik modelleri

Kısa boylu olanları ise olduğundan daha uzun gösterir. Bu nedenle de en çok tercih edilen modeller arasında yer alır.

2020 en güzel gelinlik modelleri

Bel bölgesinden itibaren hafif bir şekilde evaze gelen gelinlik modelleri, gösterişli taşlar, saten ya da ipek kumaşlarla hazırlanan gelinlikler kapalı düğün salonları için idealdir.

Bir önceki yazımız olan Size Daha Zengin Görüntü Katacak En Şık Giyim (Kıyafet) Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu