Saç Modelleri

2020 İlkbahar En Trend Kısa Saç Modelleri

Saçlarınızın kesimi tüm havanızı tamamen değiştirebilir! Kışın bitimiyle beraber tarzınızı yenilemek, saçlarınıza enerji katmak için tercih edebileceğiniz birçok model var! Kısa saç sevenler için 2020 ilkbahar en trend kısa saç modelleri bu yazıda!

Bob Kesim Kısa Saç

Bob Kesim Kısa Saç

2020 kısa saç modelleri arasında popülerliğini geçmiş yıllardan alan ve bu sezon da birçok kadının tercihi olan Bob kesim saç bulunuyor! Bob kesim özellikle ince telli saçları olan kadınlar için çok uygun çünkü dolgun gösteriyor! Yüz hatlarını ortaya çıkartıp daha genç ve modern bir görünüm isteyenler için! Önden arkaya doğru kısalır.

Dağınık Perçemli Kısa Saç

Dağınık Perçemli Kısa Saç

2020 ilkbahar en trend kısa saç modelleri içinde keskin hatları olmayan, yumuşak gösteren bir kesim: Dağınık perçemli kısa saç! Alnınızı iyi biçimde kapatır ve yüzünüzü daha narin gösterir. Şekil alması kolay olduğundan pratik bir kullanım sağlar. Dalgalı saçlara daha çok yakışır.

Kısa Maskülen Saç

Kısa Maskülen Saç

Popüler kısa saç modelleri 2020 cesur kadınlar için de seçenekler sunuyor! Modern ve maskülen havayı seven kadınlar saçlarını kısacık kestiriyorlar! Cool ve özgüvenli bir tarza sahip olmak için saçınızın bu model kestirebilirsiniz. Genelde tepe kısmı hacimlidir ve saç spreyi ile saçlar yatıştırılmıştır.

Omuz Hizasında Katlı Kısa Saç

Omuz Hizasında Katlı Kısa Saç

Kış mevsiminden çıktınız ve saçlarınıza enerji vermek istiyorsunuz? Saçınızı omuz hizasında kestirebilir veya zaten omuz hizasında saçlarınız varsa onlara kat verdirebilirsiniz. Heidi Klum saçları bu model için en iyi örnektir. Katlı saçlar sayesinde hareketli bir stil ile bahara giriş yapın.

Aslan Yelesi Kısa Saç

Aslan Yelesi Kısa Saç

En trend kısa saç modelleri 2020 için aslan yelesinden bahsetmezsek olmaz! Aslan yelesi en çok tercih edilen, pratik ve modern kısa saç kesimlerindendir. Saçların üst kısımları kabarıktır ve yükseltilerek şekil verilir. Perçem ya da kahkül modeli en iyi biçimde tamamlar. Kahküllerin düz olması aslan yelesi saça daha çok yakışır. Yüz hatlarının oturması için 18 yaşından sonra kestirmek iyidir. Az bakım gerektirir ve pratiktir.

Kısa ve Kıvırcık Saç!

Kısa ve Kıvırcık Saç!

2020 ilkbahar en trend kısa saç modelleri arasında kıvırcık saçlarınızı yatıştırıp, kısacık kestirebileceğiniz cesur bir tarz! Özellikle çok kıvırcık saçlarda oldukça kısa kestirilen saçlar hafif nemli bırakılır. Bu model yüz hatları ve elmacık kemikleri belirgin olan kişilere çok yakışıyor. Ters üçgen yüz şekline de sahipseniz bir deneyin deriz!

Undercut Tarzı Kısa Saç!

Undercut Tarzı Kısa Saç!

Undercut stilinde kısa saçlar ile özgünlüğünüzü ve cesaretinizi yansıtın! İlkbaharda canlanmak, yenilik yapmak isteyenler bu farklı saç kesimini tercih edebilirler. Undercut saç kesiminde saçlar enseden veya kulak üstünden kazınır. Kazınan yerlere ise şekiller çizilebilir. Özgür karakterde olan kişiler için ideal!

Mahowk Tarzı Kısa Saç!

Mahowk Tarzı Kısa Saç!

2020 ilkbahar kısa saç modası yenilikleri ve farklılıkları da sunuyor! Mahowk kısa saç modelinde saçların üst kısmı uzun; yanlar ise kısadır. Bu saç modeli havalı ve dikkat çekici! Kısa saç seven kadınlar bu modelde yalnızca saçlarının üst kısmını şekillendirip dışarı çıkabilirler.

Pixie Stilinde Kısa Saç!

Pixie Stilinde Kısa Saç!

Pixie kısa saçlar 2020 yılının ilkbahar trendlerinden! Cesur, salaş ve doğal stilde olmayı sevenler için uygun bir saç modeli! Bu saç kesimi kısacıktır ve her yüz şekline de gider. Pixie saçlar için kullanım şekliniz önemlidir. Eğer yuvarlak yüz hatlarınız varsa Pixie modelinde saçlarınıza dalgalı şekil vermek daha çekici duracaktır. Dikdörtgen ve uzun yüz şekli olanlar ise saçlarının her yönünün eşit uzunlukta kesilmesine önem vermeliler. Yan kısımları çok kısaltıldığında uzun ve dikdörtgen yüz şekillerinde hoş bir görüntü oluşmayabilir. Renk olarak en çok açık sarı saçlara yakışır!

Küt Kısa Saç!

Küt Kısa Saç!

Klasik ama tekrardan popüler! 2020 yılında ilkbahar kısa saç trendleri arasında küt kesim saçlar da yer alacak. Düz saçlılar için uygun olan bu model ters üçgen yüz şekline sahip olanlarda daha hoş durur. Çene yapısı da üçgen hatlardaysa küt kısa saç model için ideal koşullar mevcut! Fazla bakım gerektirmez; sprey sürmek yeterlidir.

Asimetrik Kısa Saç!

Asimetrik Kısa Saç!

Kısa saçlarda klasik modelleri tercih ediyorsanız 2020 ilkbahar trendleri arasında bulunan asimetrik saç kesimini yaptırabilirsiniz. Asimetrik saçlar bu modelde yandan ayrılır ve uzun perçemlerle doğal biçimde birleşir. Saçın diğer yerleri ise eşit olarak kesilir. Asimetrik saçlar en çok dikdörtgen yüz şekline gitmesine rağmen oval yüzlü kadınların da sıkça kullandığı ve kendilerine yakıştırdıkları modellerdendir! Bu saç modeli klasik ve modernizmi aynı anda seven kadınlar için!

Rihanna Stili Kısa Saç!

Rihanna Stili Kısa Saç!

2020 ilkbahar en trend kısa saç modelleri ile daha rahat ve modern görünmeniz mümkün! Rihanna modeli kısa saçlar kadınlar arasında çok seviliyor. Ters üçgen veya üçgen şeklinde yüze sahip olanlar için cool, tarz ve dikkat çekici bir model daha: Rihanna stili saçlar! Özellikle de elmacık kemikleriniz belirginse Rihanna’nın saç modeli size çok yakışabilir!

Rihanna Stili Kısa Saç!

Kısa saç modellerinde yüz şekillerinden, hatlardan ve tarzlardan bahsettik. Kısa saç kesimi için fazla yuvarlak ve tombul bir yüze sahip olmak iyi sonuç vermeyebilir; bu durumda kilolar daha fazla belirginleşecektir. Ten ve saç rengi uyumu da saç modeliniz için oldukça önemlidir. 2020 ilkbahar kısa saç stilleri ile sizin de havanız mevsimler gibi yenilensin!

Bir önceki yazımız olan 2020 Yılı En Popüler Saç Modelleri ve Renkleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu