ModaTrendler

2020 İlkbahar Renk Trendleri

İlkbahar-yaz modasının getirdiği tüm büyüleyici ve şık trendleri takip etmek gerekir. Şık görünmenin yanında, hangi kıyafetlerle ne tür ayakkabıları kullanabileceğiniz ya da ne tür çanta kullanmanız gerektiğini bilmiyorsanız 2020 ilkbahar renk trendleri ile yaz ve kış sezonu için hazırlanan kıyafetleri takip etmeniz yeterlidir.

Moda tamamen yüzünü değiştirmiş ve ilkbahar yaz sezonunda herkesin ruhuna dokunacak renkler ön plana çıkmaktadır. İlkbahar yaz kreasyonlarının en üst sırasında Alev Scarlet ile aynı derecede göz doldurmaya başlayan safran renkleri daha çok ilgi görmeye başladı.

2020 İlkbahar Renk Trendleri

En Popüler 20202 İlkbahar Yaz Renkleri

2020 sezonunun en moda trend renkleri mevsimin ruhuna uygun, canlı ve bir o kadar parlak renkleri bir araya getirmekle kalmadı. Bu canlı ve parlak renklerin yanına toprak tonu renklerini de ekleyerek, renk trendlerini iyice zorlamaya başladı.

Alev Scarlet Rengi

Alev Scarlet Rengi

Alev Scarlet rengi, kişide güven yaratırken, ateşli kırmızı rengi ile kararlılığın da simgesi haline geldi. Neredeyse “ben buradayım beni gör” diyen renk, kırmızı rengin kadına her zaman yakıştığının da göstergesi olarak görülmektedir.

Sadece giyim olarak değil, dudakların renklendirilmesinde kullanılan ateş kırmızısını andıran Alev Scarlet rengi, 2020 ilkbahar trendlerinde dudakları şenlendireceğe benziyor.

Alev kırmızı renkli elbiseler üzerine kullanılacak Alev Scarlet kırmızı ruj rengi ile kadınlar, ben buradayım derken, hakimiyetin ve özgürlüğün tamamen kendilerinde olduğunun da vurgusunu yapmaktadır.

Safran Sarı Rengi

Safran Sarı Rengi

Sarı renk, her zaman baharın müjdecisi bir renk olmuştur. Özellikle safran ve güneş ışığı rengi olan sarı renk, çok güçlü ve aynı zamanda kararlı olduğunu gösteren bir renktir.

Gün içinde rahatlıkla kullanılabilecek üzeri bahar dalları ile süslenmiş olan uzun elbiseler, birçok genç kızın severek giyeceği onlarca uzun elbiseden sadece birkaç tanesi olarak görülebilir.

Turuncu ve sarı renklerin ortasında bir renk olan safran sarı, dengeli haliyle, 2020 ilkbahar trendleri arasında en çok tercih edilen renk olarak oldukça etkileyici durmaktadır.

2020 ilkbahar renk trendleri arasında tercih edilen hardal rengi ise, yine güneşi ve etrafa yaydığı ışınlarıyla genç kızlara ve kendini genç hissedenlere oldukça yakışacak renklerde kıyafetleri de beraberinde getirmektedir.

Hardal rengi elbise altına ne renk ayakkabı giyileceği konusunda tereddüt yaşamanıza gerek kalmadan seçilecek yeşil renkli bir açık ayakkabı ve çanta ile mükemmele yakın bir giyim tarzı oluşturabilirsiniz.

Klasik Mavi Rengi

Klasik Mavi Rengi

Bir renk karmaşası yaratmak ya da sınırsız güvenilirliği korumak için mavi rengi, 2020 ilkbahar trendleri arasında tercih edebilirsiniz. Özellikle klasiklerden hoşlananlar, klasik mavi rengini ön plana çıkarabilirler.

Gökyüzünün farklı tonlarındaki mavi rengini ya da derin karanlık bir mavi akşamda üzerine giyeceğiniz klasik renk mavi, ne kadar kararlı ve güvenilir olduğunuzu da etrafınızdakilere gösterecek niteliktedir.

Soluk Denim Rengi

Soluk Denim Rengi

Doksanlı yılları yaşamayı sevenlerin vazgeçemeyeceği bir renk olan soluk denim, safran ya da Alev Scarlet renginin eklenmesiyle, daha heyecanlı olmaktadır. Özellikle sokak modasını podyumlara taşıyan soluk denim renk, 2020 ilkbahar renk trendleri arasında gayet uyumlu olmaktadır.

Parlak Turuncu Rengi

Parlak Turuncu Rengi

Göz alıcılığının yanı sıra, eşsiz gün batımını andıran zengin renk tonu sayesinde, kendinizi daha güçlü hissedeceksiniz. Diğer sıcak tonlarla uyumu sayesinde özellikle mavi renklerle eşsiz bir bütünlük sağlayacaktır.

Mercan Pembesi Rengi

Samimi ve huzurlu bir hava isteyenlerin vazgeçemeyeceği bir renk olan mercan pembesi, tül ve saten kumaşların vazgeçilmez renklerindendir. Mercan sıcaklığı ve pembenin dengeli uyumu, sizi baştan çıkaracaktır.

Sadece 2020 yılında değil daha ileriki yıllarda da moda tasarımcılarının tercihleri arasında yerini alacak mercan pembesi, bahar esintisiyle birlikte her zamanki etkisini sürdürmeye devam edecektir.

Günışığı Rengi

Günışığı Rengi

Baharın müjdecisi günışığı, moda tasarımcılarının vazgeçmediği renklerin başında gelmektedir. Krem rengi ile oldukça uyumlu olan günışığı, sarının verdiği neşe ve güç sayesinde zarifliğinizi ön plana çıkaracak renkler arasında yerini almaktadır.

Hemen her renk ile uyumlu olan sarı, sizi daha neşeli ve mutlu yaparken, diğer renklerle sürdürdüğü uyumu sayesinde, sezonun en yumuşak pastel rengini de oluşturduğu için en gözde renk olarak tercih edilmeye devam etmektedir.

Tarçın Çubuğu Rengi

Tarçın Çubuğu Rengi

Tarçının tatlı ve baharatlı havası, moda dünyasında da yerini korumaya devam ediyor. Özellikle iştah açan kahverengi/kırmızı tona yakın olan tarçın çubuğu rengi, tarçın baharatının tüm özünü ortaya çıkarmakta ve tarçın renginin gerçek anlamını ortaya çıkarmaktadır.

Fırtına Yeşili Rengi

Fırtına Yeşili Rengi

Cıvıl cıvıl renklerin arasında oldukça koyu bir tona sahip olan fırtına yeşili, gerçek bir mücevheri andırmaktadır. Olgunluğu ve sofistik yönüyle gecelerin vazgeçilmez renkleri arasında olan fırtına yeşili, moda tasarımcılarının da renk paletleri arasında yerini almaktadır.

Soft Pembe Rengi

Soft Pembe Rengi

İşte size romantizmi yaşayabileceğiniz en güzel ve ılık renklerden biri. Bahar çiçeklerinin açtığını haber veren soft pembe; yumuşak tonu, narinliği, feminen yönünüzü ön plana çıkartan tonuyla, kullanıldığı her parçada romantizmi doruklarda yaşatmaya devam etmektedir.

Mozaik Mavi Rengi

Mozaik Mavi Rengi

2019 bahar koleksiyonlarında oldukça sık rastlanan mozaik mavi, 2020 ilkbahar renk trendleri arasında da kendini sağlam bir yere oturtmaktadır. Deniz mavisi rengini oldukça iyi dengeleyen mozaik mavi, çoğu mavi renkten daha karmaşık görünmesine rağmen, sunduğu mistik hava ve derin duygu sarhoşluğu sayesinde, daha sofistik ve zarif bir mavi olmaya devam etmektedir.

Üzüm Kompostosu Rengi

Üzüm Kompostosu Rengi

2020 İlkbahar Yaz modasının en trend renkleri arasında bulunan üzüm kompostosu rengi, mor renk tonunun olgun ve yumuşaklığını ön plana çıkarmaktadır. Özellikle sarı ve mercan renklerle olan uyumu, yaratıcılığı ön plana çıkarmaktadır.

Gül Kurusu Rengi

Gül Kurusu Rengi

Bordonun baş döndüren bu tonu, iyi bir şarabın baş döndürmesi gibi sizi de çarpacağa benziyor. Gül kurusu, kahverenginin nötrlüğünü ortaya çıkarmakla birlikte, sıcak renk olması bakımından da podyumların en aranan renkleri arasında bulunmaktadır.

Frenk Soğanı Rengi

Frenk Soğanı Rengi

Yeşil rengi sevenlerin tercih ettiği, ancak hemen gözlere çarpmayan bu koyu yeşil ton, sağlığı ve uyumu bir araya getirmektedir. Podyumlarda görmeye alıştığımız nadir koyu tonlardan olan Frenk soğanı rengi, ilkbaharın ilk zamanları için oldukça ideal renklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sarı İris Rengi

Sarı İris Rengi

Sarı iris rengi, pastel olmaktan daha fazlasıdır. Sarı rengin en yumuşak halini ortaya çıkaran bu renk ile, gözleri üzerinizde toplayabilirsiniz. Oldukça havalı haliyle sezonun en iddialı renkleri arasında yerini alan sarı iris, diğer sıcak renklerle uyumu da yakalamaktadır.

Pancar Moru

Pancar Moru

İlk bakışta göze oldukça korkutucu gelse de pancar moru, fuşya tonunun tek olarak oldukça iddialı olduğu da bir gerçektir. Donuk renkleri sevenlerin oldukça uyumlu bir kombin yapacağı pancar moru, moda dünyasının hırçınlığını ve agresifliğini de ön plana çıkaran bir renk olarak 2020 yılında da bizlerle olacaktır.

Mozaik Mavisi

Mozaik Mavisi

Gökyüzünü çağrıştıran, aynı zamanda derin duyguların da gün yüzüne çıkmasını sağlayan esrarengiz ve gözleri büyüleyen bir renk olan mavi, denim kumaşların da vazgeçilmez renkleri arasında yerini almaktadır.

Her yaz sezonunda olduğu gibi yine 2020 ilkbahar ve yaz sezonunda da gözlerimizin önünde bulunan mozaik maviyi podyumlarda görmeye devam edeceğiz.

Biskay Yeşili

Biskay Yeşili

İsmini Atlas Okyanusu’nun bir kolu olan Biskay Körfezi’nden alan Biskay yeşili rengi, tazelenme ve feraha ulaşmanın en güzel yollarından biridir. Canlı ve cıvıl cıvıl rengi sayesinde sokak modası için iyi bir seçim olan Biskay yeşili, sizi taze ve canlı gösterecektir.

2020 ilkbahar renk trendleri ile siz de kendi modanızı oluşturabilir, vücudunuzu örten bu renklerle tazeliği ve canlılığı yaşatabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2020 Yaz Renk Trendleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu