GüzellikMakyaj

2020 Kaş Dövmeleri Trendleri

Kaş dövmesi yaparken bir takım teknikler ve yöntemler ile kaşlar kalınlaştırılarak doğal bir hale geliyor. Pişmanlık yaşadığınız taktirde geri dönüşü oldukça kolay olan kaş dövmesi sayesinde dilediğiniz şekilde ve dilediğiniz kalınlıkta kaşlara sahip olabiliyorsunuz.

Kıl tekniği ve kaş dövmesi, tecrübeli ya da profesyonel biri tarafından yapılmadığı zamanlarda olumsuz sonuçlar doğurabiliyor.

Kaş dövmesinin yarattığı sorunlardan biri, yapıldığı ilk zamanlarda oldukça koyu renge sahip olarak yapay bir görünüm sergilemesidir. Başlarda koyu renkte olan kaş dövmesi, belli bir süre sonra kişinin ten rengine uygun bir renk alıyor. Lakin uzun vadede rengin solması, kötü bir görünüm sergiliyor. Kaş dövmesi yaptırmadan önce, uzman ve güvenilir bir klinik ile anlaşmanız, sağlığınız ve görünümünüz için oldukça önemlidir.

2020 Kaş Dövmesi Modelleri

Kıl tekniği ya da kaş dövmesi tekniği ile yapılan uygulamalarda kullanılmakta olan boya oldukça zor silinen ve zor çıkan bir boya türüdür. Uygulama yapılırken yapılan bir hata sonrasında silme işlemi bir hayli zor olmaktadır. Bu sebeple kıl tekniğini ya da kaş dövmesini yapan kişinin alanında uzman ve güvenilir olması oldukça önemlidir.

2020 Kaş Dövmesi Modelleri

Kalıcı Kaş Dövmesi ya da Kıl Tekniği Nasıl Uygulanır?

Mikro sayılabilecek boyuttaki iğneler ile alınan kaş boyaları, kaş kısmının belli bir katmanına uygulanarak kaş bölgesinde şekillendirme işlemi yapılıyor. Diğer uygulamalara karşın oldukça uzun süre sunan teknik, aynı zamanda kalıcı kaş makyajı olarak da biliniyor. Diğer dövmelerle kıyaslayınca, kaş dövmesi yapılırken mikro iğne ile derinin alt katmanlarına inilmemektedir. Bunun nedeni ise; kaş formunu bozmamaktır.

2020 Kaş Dövmesi Modelleri

Kaş Dövmesi ve Kıl Tekniği Uygulamasının Yararları Nelerdir?

Uygulandıktan sonra en az 2 yıl boyunca kaşta kalan dövmenin ya da kıl tekniğinin birden fazla yararı bulunmaktadır. Dövmenin ömrü süresince daima bakımlı ve göz alıcı kaşlara sahip olmanız, kaş boyası, kaş farı ve benzeri ürünlere ihtiyaç duymadan istediğiniz formda kaşlara sahip olmanız bu işlemin en büyük avantajlarından birkaçıdır.

Bir önceki yazımız olan 2020 Göz Makyajı Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu