Saç Renkleri

2020 Kışı En Trend Saç Renkleri

En trend saç renkleri mevsime ve yıla göre farklılık göstermektedir. Saçınızın uzunluğuna göre, kabarıklığına veya kesim stiline göre saç renginizi tercih edebilirsiniz. 2019-2020 sonbahar kış saç renkleri bu yıl için belirlendi.

Her zaman tercih edilen renklerin yanında özel bir güzellik ayıran ve saçlarını o özel renge sokmak isteyen bayanlar için ilginç seçimler yapma fırsatı da bu yılın trendleri arasında yer alıyor. Tabi saçınız için renk tercihi yapmadan önce uzunluğuna göre bunu yapmanız size farklı bir hava kazandırması açısından önemli olacaktır.

 

2020 Trend Saç Renkleri

2020 trend saç renklerini tercih ederken ayrıca ten renginize göre tercihinizi yapmanız tavsiye edilmektedir. Sarı saçlar bu yıl diğer yıllara göre farklı tonlarda çok da popüler olacak gibi duruyor. Soluk tenliyseniz bu renk tercih etmek uygun olmayacaktır. Ancak illa sarı rengi tercih etmek istiyorsanız aralara atılacak koyuluklar ile farklı bir hava kazandırmanız mümkün olacaktır. Biraz zahmetli bir iş olsa dahi istediğiniz sonucu almış olacaksınız. Şimdi sıra ile bu yılın trend saç renklerini yazalım.

  • Platin Sarısı Saç Rengi

Trend saç renkleri arasında bu yıl en çok platin sarısını göreceğimizi söyleyebiliriz. Her yıl moda olsa dahi bu yıl diğer yıllara göre biraz daha farklı dikkat çekici özellikler ile karşımızda bulunacaktır. Düz saç yerine dağınık platin adı verilen renklendirme ile bayanlar uzun saçlarını bu renk ile farklı bir boyuta çevirebilirler. Tabi dağınık stil uygulanması biraz zahmetli olsa da sonunda alınan verim sizi memnun edecektir.

  • Kızıl Saç Rengi

Kızıl saç bildiğiniz gibi her dönem özelliği sayesinde en trend renkler arasında yer almaktadır. Eğer karşınızda ki insanın saçları kızılsa onları aklınızdan çıkarmak çok da kolay olmayacaktır. Tabi bu rengi taşımak biraz cesaret istiyor. Geçmişte bu renge olan ilgi giderek azalsa da bu yıl tercih edilen koyu kırmızı saç renkleri veya doğal kırmızı renkler bu rengin eski popülerliğine döneceğinin en büyük kanıtı olarak duruyor.

  • Siyah Saç Rengi

2020 kış en trend saç renkleri arasında koyu renklerde bulunuyor. Doğal siyahlık yerine saçlarınızın daha koyu siyah ya da koyu kahverengi renkler ile tercih etmek bu sezonun trendleri arasında yer alıyor. Tabi renkler ile birlikte kesimlerde farklılıklar olacağını söyleyebiliriz. En çok görülecek saç kesimler doğal kıvrımlara sahip saçlar olacak diyebiliriz.

  • Bronde Saç Rengi

Kış en trend saç renkleri arasında bu yıl bronde rengini çok sık görecek gibiyiz. Aslında bu renk 2019 yılının ortalarında başlamış olsa da 2020 yılında da hız kesmeden devam edecek diyebiliriz. Kahverengi ve sarışın renklerin karıştırılması ile ortaya çıkarılan bronde klasik bir renk olarak uzun süredir bayanların hayatında yer alıyor. Ayrıca kolay bir şekilde uygulanması ve tüm saç kesimlerine uyması da bu saç rengini trend haline getiriyor.

Saç Renklerine Göre 2020 Saç Kesim Modelleri

En trend saç renkleri hakkında yukarıda bilgiler ışığında sizde kendinize uygun olan rengi tercih edebilirsiniz. Tabi bununla birlikte aynı zamanda 2020 saç kesim modellerini de doğru şekilde tercihi yapmanız gerekiyor. Yazımızın devamında bu yıl tercih edilecek renklere göre popüler olacak saç kesim modelleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

  • Ortadan Ayrılan Saçlar

Günümüzde çok fazla moda olmasa da 70’li yılları kasıp kavuran ortadan ayrılan saç modelleri bu yılın renkleri ile uyum içerisinde olacak gibi duruyor. Özellikle de platin sarısı ile bu stili birçok bayanın tercih ettiğini görebilirsiniz.

  • Asılı At Kuyruğu

Bu model normal at kuyruğu gibi iki farklı şekilde saçların örülmesi ve devamında birleştirilerek topuz haline getirilmesi ile oluşturulmaktadır. Bu saç stili de 2019 yılında moda oldu ve 2020 kış aylarında bayanlar tarafından kullanılacak gibi duruyor.

  • Yumuşak Dalgalar

Her dönem moda olan saç renkleri ve saç stilleri vardır. Bunlardan birisi de yumuşak dalgalar adı verilen modeldir. Bronde renk ile uyumlu olan bu model biraz zahmetli olsa da uygulandığı zaman ortaya harika bir tarz çıkıyor diyebiliriz.

2020 Kış Saç Renkleri

2020 kışı en trend renklerini yukarıda yazmış olsa da genç ve farklı tarzlar arayanlar için bu yıl çok özel seçenekler sunuluyor. Bu seçenekler arasında jel desen, büyük peruk tercihleri ve ultra hacme sahip saçları görmek mümkün olacaktır.

Tüm bu renkler ve modeller 2020 yılı kış ayları boyunca gideceğiniz eğlenceli organizasyonlarda veya özel toplantılarda tercihiniz olabilir. Uzun süredir aynı saç stiline sahipseniz ve ciddi bir değişiklik yapmak istiyorsanız bu yıl ki en trend saç renklerini tercih etmeniz en doğru tercih olacaktır.

Tabi burada ki fikirlerden yararlanabileceğiniz gibi kuaförünüz ile bire bir sohbet yaparak bu konu hakkında bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Doğru tercih istediğiniz rahatlığı ve güzelliği kazanmanız konusunda size yardım edecektir.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Çok Tercih Edilen Saç Renkleri başlıklı makalemizde En Çok Tercih Edilen Saç Renkleri, saç renkleri ve Tercih Edilen Saç Renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu