AksesuarModa

2020 Mücevher Modası Trendleri

Her yılın modası olan mücevherler, başka tasarımlar ve sanat eserleriyle yine göz alıcı güzelliklerini sergiliyor. Pırlantanın beyaz ve saf parıltısı, altının güneş gibi yakan sıcaklığıyla günlük ve özel davetler için 2020 mücevher modası trendleri bulamayacağınız kadar nadide tasarımlarıyla sevenlerini bekliyor. Güzel ve berrak renk cümbüşü içinde 2020’nin yaz ve kış trendleriyle doğanın gerdanından elde edilmiş taşları takip edin.

2020 Kış Mücevher Kreasyonu

Doğal ve sade görünümleriyle 2020 yılının kışında barok tasarımlarına bir dönüş söz konusu. Özellikle fırfırlı ve hafif görünen şapkalar ve tabi şapkaların altında parlayan berrak ve saf inci kolyeler, gümüş tasarımlar aynı zamanda pırlantalar da 2020 mücevher modası trendleri arasında yerini aldı. Bu senenin kış aylarında siyahın üzerine beyaz tasarımlar, gümüşi renk tonları ve beyaz altın mücevher takımları tercih ediliyor. Beyaz doğal taşlar, pırlantalar ve inci tasarımlar bileklik, kolye ve küpe olarak yeniden 70 ve 80’li dönemlerin havasını yaşatmaya başladı. Hem doğal hem de sade görünen bu tasarımlar 2020 kış trendleri arasında yerini almaya başladı.

2020 Yaz Mücevher Trendleri

2019 yılında narin ve küçük mücevherler modayken, 2020 yılında göz alıcı parlaklıkta ve eski Mısır tasarımlarını aratmayacak kalınlıkta mücevherler moda. Özellikle 90’ların trendi olan kalın halka küpeler, 2020 mücevher modası trendleri arasında yerini almaya başladı bile. Şık tasarımları ve havalı duruşlarıyla yazın gecelerinde sizi aydınlatacak altın ve pırlanta halka küpeler yer alıyor. Buram buram yazı hissedeceğiniz bu tasarımlar hem ince hem de zarif olabilirken bir yandan da büyük parçalar halinde de trendler arasında olabiliyor. Önümüzdeki yaz eski Mısır’ı anımsatan Firavun tasarımlar ve ince zarif pırlanta tasarımlar trendler arasında yer alıyor.

2020 Victoria Döneminden Altın Tasarımları

2020 mücevher modası trendleri arasında şaşırtıcı bir eskiye dönüş yer alıyor. Özellikle Eski Mısır tasarımlarında sonra Victoria dönemindeki sarı altın vurgusu, bu yıl mücevher sanatlarında görebileceğiniz tasarımlar arasında yer alıyor. Pembe altının yumuşak ve sade görüntüsünün yanı sıra koyu sarı ve güneş gibi kavurucu sıcak tonlarıyla ‘Locket’’ kolye zincirleri moda olmaya başlıyor. Bileklik ve yüzük tercihleri de victoria döneminden esintiler taşırken, diğer yandan tam zıttı olan beyaz ve sade gümüşi renkler de bir araya geliyor. Hem sarı altını hem de beyaz altını bir arada göreceğiniz bu yılın trendleri, şık, zarif ve vurucu tasarımlarıyla mücevher sevenlerin gözünü alabilir.

Pırlantanın Zarafeti Devam Ediyor

Altın ve gümüş arasındaki farklı tasarımlardan sonra pırlantanın 2020 yılında baget tasarımlarla trend olmaya devam edecek. İnce, sade ve şık bir tasarım olan baget, pırlantanın güzelliğini tıpkı bir sahnede sergileniyormuş gibi ihtişam dolu bir hale getirmiş vaziyette. Kare ve dikdörtgen tasarımlarıyla 2020 pırlanta trendleri baget olarak şimdiden tasarlanmaya başladı bile. Beyazlığını altının sıcak sarı tasarımlarına kaptırmayacak olan pırlanta modeller, 2020 mücevher modası trendleri arasında beyaz altın ve gümüşi renk tasarımlarla tercih edilmeye devam ediyor.

Gümüş Tasarımlar Çok Moda

Altın ve pırlantanın tasarımlarından sonra gümüşün 2020 yılında en çok tercih edilecek takılardan biri olduğunu söylemekte fayda var. Özellikle altın ve gümüş bir arada muhteşem bir görüntüye sahipken, sade gümüş renginin üzerine işlenen renkli taşlar da farklı tasarımlara kucak açıyor. Bu sene gümüş tasarımların yanı sıra renk renk taşlarla yine eskinin ihtişamlı modasına bir geri dönüş söz konusu. Kırmızı, mavi ve yeşil tonların tercih edildiği gümüş tasarımlarda baş döndürücü renler bir araya gelmeye başladı. 2020 gümüş trendleri arasında renkli doğal taşlarla tasarlanmış yüzükler ve kolyeler yer alıyor.

Renkli Doğal Taşlarla 80’li Yıllara Dönüş

1980’li yılların en göz alıcı taşlarından biri olan zümrüt ve yakutun ışıltısıyla yeni tasarımlar 2020 mücevher modası trendleri arasında yerini alıyor. Önümüzdeki ilk bahar ve yaz döneminde eski Mısır tasarımlarının yanında, sadeliği sevenler için küçük dokunuşlara sahip olacak doğal taşlar, kolye ve küpe takılarında tercih edilen taşlardan birkaçı. Özellikle yakutun kırmızılığının gümüşle buluşacağı 2020 yılı, yüzüklerin ve kolyelerin set haline getirildiği muhteşem tasarımlara sahip. Bu göz alıcı ve ihtişamlı trendleri dünyanın en ünlü sanatçılarında ve modacılarında bu senenin sonuna doğru görmeye başladık. Sizin de tarzınızı bulacağınız bu muazzam doğal taş tasarımları, gümüş ve beyaz altınla birlikte parıltılı dünyaya geri dönüş yapıyor.

Vintage Mücevher Trendleri 2020’de de Moda

2018 yılından beri vintage giyim ve takı tasarımları moda olmaya başladı. Bunun üzerine birçok tasarımcının göz alıcı taşlardan ve malzemelerden elde ettiği birbirinden şık Vintage mücevher tasarımları da kuyumcularda yerini almaya başladı. Özellikle iri ve madalyon tarzı küpeler, kolyeler aynı zamanda püsküllü bileklikler de 2020 mücevher modası trendleri arasında. Birçok çeşidin bir araya geldiği 2020 yılında doğal taşlar, mücevherler ve değerli taşların bir araya gelerek muhteşem tasarımlarına şahit oluyoruz. Hem günlük hayatta hem de özel davetlerde kullanabileceğiniz birbirinden şık vintage mücevherler 2020’nin en gözde takılar arasında yerini alacak.

Retro Kolye Trendleri

Geçtiğimiz senelerde geri gelen retro modeller, 2020 yılında da ihtişamını sürdürüyor. Özellikle kalın ve ince altın zincirlerle, arada beyaz ya da gümüş zincirlerin bir araya geldiği retro mücevherler, modanın göz bebeklerinden biri oldu. Kalın tasma şeklindeki altın kolyelerden sonra, ince ve kalın zincirlerin de bir araya geldiği 2020 altın zincir trendlerini de takip ediyor. Hem sade hem de şık bir görünüme sahip olan zincir kolyeler, genellikle kolye uçları olmadan sadece zincir şeklinde kullanılabilir mücevherler arasında yerini alıyor. Eski dönem giyim tarzına uygun olarak tasarlanmış olan yeni zincir modelleri de yine vintage mücevherlerin izlerini taşıyacak şekilde kuyumcularda yerini almaya başlıyor.

2020 Yüzük Modelleri

Altın baget ve pırlanta baget yüzükler son 2 yıldır tahtını bırakmadığı gibi 2020 yılında da tercih edilen modeller arasında. Yüzüklerde ağır taşları tercih etmeyenler için 2020 yılına özel değerli doğal taşlar arasında güzel tasarımlar yapılmaya başladı. 2020 mücevher modası trendleri yüzüklerde elmas, pırlanta ve değerli doğal taşlar için ince ve zarif tasarımları tercih ediyor. Baget ve tamtur yüzükler özel günler için her zaman olduğu gibi ilk tercih edilen modeller arasında yerini alıyor.

2020 Mücevher Setleri

Özel günlerin vazgeçilmezi olan mücevher setleri, birbirine uyumlu şık tasarımlar bir araya geldiği bir maden kutusu. 2020 mücevher modası trendleri için seçilen şık tasarımları set haline getiren modacılar, eski dönemi anımsatacak zarif ve etkileyici mücevher setlerini tasarlamaya başladı bile. Beyaz, sarı ve kırmızı tonlarının bir araya geleceği 2020 yılında, mücevher setleri de bu tonlarla gözünüzü kamaştıracak. Özel günlerinizi daha da özelleştirecek özel ve şık tasarımlar için 2020 yılının yeni tasarımlarını takip edebilirsiniz. Yaz ve kış mücevher trendlerinin değişkenlik gösterdiği bu sene herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği özel tasarımlar kuyumcularda yerini almaya başladı. 2020 mücevher setleri için sayfamızı takip etmeye devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2020 En Güzel Tesettür Bluz Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu