Sokak ModasıTrendler

2020 Sonbahar-Kış Örgü Kazak Modelleri

Kış ve sonbahar mevsiminin bayan kombinlerine eşlik eden en mühim parçalardan biri olan örgü kazak modellerinde gerektiğinden çok çeşitliliğe sahiptir. Tek renk ve düz modellerin yanı sıra aniden çok rengin bir arada kullanıldığı çizgili, örnekli örgü kazak modelleri bayan seçimleri arasında bulunmaktadır. Sizlere özel bu husus ile ilgili bütün önerileri pembeseker.com olarak derledik.

Bu Kış Örgü Kazak Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Örgü kazaklar hazır yapılan makine ürünlerine göre çok daha kullanışlı, şık ve değerlidir. Bu modelin seçiminde ilgi gösterilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara ilgi göstererek daha doğru tercihler yapabilirsiniz. Öncelik ile örgü kazak seçerken gövde yapınıza ideal seçim yapmalısınız. Eğer kilolarınızı örtmek istiyorsanız bedeninizi aşırı sarmayan, çok çok kalın iplikle örülmemiş olan kazakları tercih etmelisiniz. Bu tarzın seçiminde ilgi gösterilmesi gereken bir başka nokta ise kazağın örüldüğü ipliğin kaliteli olmasıdır. Pamuklu, yumuşak dokulu ve kaliteli iplikler ile örülen modelin şıklığını ve ilk gün ki durumunu katiyen kaybetmez. Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise cinsiyete, yaşa, vücuda ideal seçim yapılmasıdır.

Kazak Örgü Modelleri
Kazak Örgü Modelleri

Salaş Modeller
Bu tarz üst giyiminin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Kalın iplikle örülen kazaklar bulunduğu gibi daha ince ipliklerle örülen daha narin kazaklarda bulunmaktadır. Aynı vakitte bu stillerin formu da birbirinden farklıdır. Özel günler gibi yerlerde giyilebilecek olan stiller daha çok dar kalıplıdır. Evde günlük giyilenler ise daha salaş modellerdir.

İlginizi çekebilir Sezon Trendi Kadın Kazak Kombin Önerileri 2019 – 2020

Örgü Kazaklar
Örgü Kazaklar

El örgüsü kazak modellerinin ince iplikle oluşturulanları bulunduğu gibi kalın iplikle soğuk kış günlerine özel örülenleri de vardır. Aynı vakitte göbekte ya da kasıkta biten modellerin yanı sıra bayanların bu sezon çok çok tercih edecek oldukları salaş ve uzun modellerde ön plandadır. Şiş ile oluşturulanlar ve tığ ile oluşturulanları vardır.

2020 Örgülü Kazak Modeli
2020 Örgülü Kazak Modeli

Şemalı modeller son dönemlerde sık sık tercih edilmektedir ve çok sık kullanılmaktadır. Tek renk iplikle kendinden desenli olarak oluşturulan şemalı örgü kazaklar vardır. Şemalı kazaklarda daha çok geometrik desenler ön plandadır. Arada sırada kazağın bütün bölümleri şemalı iken bazı durumlarda yalnızca bir alanı kolu, önü şemalı olarak örülmektedir. Daha çok spor bir duruşa sahiptir. Bu yüzden spor giyimden hoşlananların ilk seçimleri arasında yer alır.

Bakmanızı tavsiye ederiz Kaban Nasıl Giyilir? En Tarz Bayan Kaban Kombinleri

2020 Örgü Kazak
2020 Örgü Kazak

2020 Bayan Örgü Kazak Modelleri

Bayanlar kışın hem üşümemek hem de modayı yakından takip ettiklerini ifade etmek için örgü kazakları giymeyi tercih ediyor. Günümüzde bu şekilde hem rahat ve hem güzel bir görüntünün ortaya çıkması sağlanıyor. Boğazlı örgü kazaklar, yuvarlak yaka kazaklar ve göğüs dekoltesine sahip birçok kazak modeli bulunmaktadır. Gideceğiniz yere göre bu modellerden herhangi birisini tercih edebilir ve ona göre tercihinizi yapabilirsiniz.

2020 En Trend Bayan V Yaka Kazak Modelleri

Örgü Kazak Modeli
Örgü Kazak Modeli

Genelde bu kazaklar makine örgüsü olmasından dolayı kolayca sarkma yapmadığı için uzun süre boyunca giyilebilmektedir. Uzun çizmeler, güzel bir pantolon ve kazak ile harika bir kombin ortaya çıkarmanız mümkündür. Özellikle doğru renk tercihleri ile birlikte istediğiniz modern görünüme sahip olabilirsiniz.

Kış Modasının Trendi Çizgili Kazaklar

2020 Örgü Kazak Modelleri
2020 Örgü Kazak Modelleri

Bayan Örgü Kazak Modelleri

Resimlerde de göreceğiniz üzere çok farklı özelliklere sahip kazak modelleri bulunuyor. Örgü modeller farkını hemen ortaya koyuyor. Özellikle boğazlı olan modeller kalça hizasına kadar uzanan modeller tercihi yapanlar hem vücutlarını soğuktan koruyup aynı zamanda özel bir görünüme sahip olmayı da başarabiliyorlar. Takıları seven birisiyseniz göğsü açık modelleri tercih etmeniz mantıklı bir seçim olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2020 Kış Trendi Mont Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu