Sokak ModasıTrendler

2020 Sonbahar-Kış Örgü Kazak Modelleri

Kış ve sonbahar mevsiminin bayan kombinlerine eşlik eden en mühim parçalardan biri olan örgü kazak modellerinde gerektiğinden çok çeşitliliğe sahiptir. Tek renk ve düz modellerin yanı sıra aniden çok rengin bir arada kullanıldığı çizgili, örnekli örgü kazak modelleri bayan seçimleri arasında bulunmaktadır. Sizlere özel bu husus ile ilgili bütün önerileri pembeseker.com olarak derledik.

Bu Kış Örgü Kazak Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Örgü kazaklar hazır yapılan makine ürünlerine göre çok daha kullanışlı, şık ve değerlidir. Bu modelin seçiminde ilgi gösterilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara ilgi göstererek daha doğru tercihler yapabilirsiniz. Öncelik ile örgü kazak seçerken gövde yapınıza ideal seçim yapmalısınız. Eğer kilolarınızı örtmek istiyorsanız bedeninizi aşırı sarmayan, çok çok kalın iplikle örülmemiş olan kazakları tercih etmelisiniz. Bu tarzın seçiminde ilgi gösterilmesi gereken bir başka nokta ise kazağın örüldüğü ipliğin kaliteli olmasıdır. Pamuklu, yumuşak dokulu ve kaliteli iplikler ile örülen modelin şıklığını ve ilk gün ki durumunu katiyen kaybetmez. Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise cinsiyete, yaşa, vücuda ideal seçim yapılmasıdır.
Salaş Modeller
Bu tarz üst giyiminin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Kalın iplikle örülen kazaklar bulunduğu gibi daha ince ipliklerle örülen daha narin kazaklarda bulunmaktadır. Aynı vakitte bu stillerin formu da birbirinden farklıdır. Özel günler gibi yerlerde giyilebilecek olan stiller daha çok dar kalıplıdır. Evde günlük giyilenler ise daha salaş modellerdir.
El örgüsü kazak modellerinin ince iplikle oluşturulanları bulunduğu gibi kalın iplikle soğuk kış günlerine özel örülenleri de vardır. Aynı vakitte göbekte ya da kasıkta biten modellerin yanı sıra bayanların bu sezon çok çok tercih edecek oldukları salaş ve uzun modellerde ön plandadır. Şiş ile oluşturulanlar ve tığ ile oluşturulanları vardır.
Şemalı modeller son dönemlerde sık sık tercih edilmektedir ve çok sık kullanılmaktadır. Tek renk iplikle kendinden desenli olarak oluşturulan şemalı örgü kazaklar vardır. Şemalı kazaklarda daha çok geometrik desenler ön plandadır. Arada sırada kazağın bütün bölümleri şemalı iken bazı durumlarda yalnızca bir alanı kolu, önü şemalı olarak örülmektedir. Daha çok spor bir duruşa sahiptir. Bu yüzden spor giyimden hoşlananların ilk seçimleri arasında yer alır.

Bir önceki yazımız olan 2020 Kış Trendi Mont Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı