ModaSokak Modası

2020 Sweatshirt Modelleri

2020 Sweatshirt Modelleri

2019 yılı moda dünyasında farklı çizgilerin hâkim olmasının ardından büyük beğeni toplayan tasarımlar, 2020 sezonu kreasyonlarında da etkili olmaya devam ediyor. Özellikle sonbahar ve kış koleksiyonunda sade, düz ve göz yormayan sıra dışı tasarımlar ile görücüye çıkan markalar, genç çizgilere sahip tasarımları ile beğenileri topladı. Genel tabloya bakıldığında tasarım hatlarının belirgin ve sosyal mesajların öne çıktığı kreasyon, birçok markanın tasarım anlayışına hâkim olmuş durumda. Türkiye’de de global bir sanat ve tasarım anlayışının hâkim olduğu 2020 sweatshirt modelleri, genellikle yumuşak tonlarda, göz yormayan ve tek bir tasarım çizgisi üzerinde yer alan sıra dışı bir tarza sahip.

2020 Sweatshirt Modelleri
2020 Sweatshirt Modelleri

Özellikle genç modasında hâkim olan yumuşak tonlar, canlı renkler, modern teknolojinin konu edildiği tasarımlar, her ne kadar modern sanat anlayışını ortaya koysa da, retro bir hava da yakalamış gibi görünüyor. Kadın sweatshirt modelleri arasında genellikle sade ve yumuşak tonların hâkim olduğu, erkek sweatshirt modellerinde ise daha canlı fakat yine de yumuşak geçişlerle farklı tasarımların oluştuğu kreasyon geniş kitleler tarafından beğeni toplamayı başardı. Modern teknolojinin ve sosyal konuların da ele alındığı tasarımların yanı sıra tipografi sanatının da kullandığı sweatshirt modelleri, 2020 yılının moda anlayışına dair birçok ipucu veriyor. 2019 sezonunda da benzer tasarımlar ile görücüye çıkan markalar, 2020 sezonunda da risk almadan benzer tasarımlar ile raflardaki yerini aldı.

2020 Sweatshirt Modelleri
2020 Sweatshirt Modelleri

Minimal bir tasarım anlayışının hâkim olduğu 2020 sezonu, daha çok kadifemsi renklerin hâkim olduğu, göz yormayan, sadelik ve zarafeti bir arada buluşturan ve konformist bir tasarıma sahip. Kadın sweatshirt modellerinin yanı sıra erkek sweatshirt modellerinde de benzer şekilde günlük kullanıma uygun olarak tasarlanan ürünler, birçok kombin ile uyum sağlaması nedeniyle şimdiden beğeni toplamayı başarmış durumda. 2020 yılı moda anlayışına dair paylaşılan birçok model, çeşitli platformlarda geniş kitleler tarafından beğeni toplarken, 2020 sonbahar modasına dair vitrinlerde yer alan sonbahar ve kış ürünleri ise birçok kişi tarafından rağbet görmeye devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan 2020 Sokak Modası Alarmı: Slouchy Jean başlıklı makalemizde slouchy jean, slouchy jean kombinleri ve slouchy jean modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu