Dövme Modelleri

2020 Tüm Vücut Dövme Trendleri

Tüm Vücut Dövme özellikle son yıllarda giderek yaygınlaşan bir güzelleşme yöntemi olmakla birlikte, gün geçtikçe, daha da yaygın hale gelmektedir. Yüz güzelliğine sağladığı katkıdan dolayı tercih edilmekte, uzun yıllar kalıcı olması özelliği nedeni ile popülerliği artacağa benzemektedir. 2020 Tüm Vücut Dövme trendleri bu doğrultuda çoğu kişiye cazip gelmekte, yüz güzelliğine önem verenler için alternatif bir imkan sunmaktadır.

2020 TÜM VÜCUT DÖVME TRENDLERİ

Tüm Vücut Dövme Nedir?

Bir tür makyaj tekniği olarak kabul edilen Tüm Vücut Dövme, çok küçük boyutlarda iğneler yardımı ile kaş hattı üzerine boya enjekte edilerek yapılan dövme işlemidir. Adına her ne kadar “dövme” denilse de, vücudun diğer bölgelerine yapılan dövmeler ile arasında farklar bulunur. Bu farklardan biri, uygulama sırasında derinin altına girilmesine yeterli imkan olmadığından daha kısa bir

süre kullanılabilir olmasıdır. Diğer bir fark ise, Tüm Vücut Dövme sırasında kullanılan boyaların içeriğinde kimyasal bulunmamasıdır.

Tüm Vücut Dövme Ya

ptıracaklar Nelere Dikkat Etmelidir?

Dövme yaptıracaklara genel bir uyarı niteliğinde olan karar vermeden önce iyi düşünülmesi gerektiği burada da geçerlidir. Her ne kadar diğer dövmeler kadar uzun süreli kalıcı etkisi olmasa da, dikkat edilmesi gereken huşular bulunmaktadır.

2020 TÜM VÜCUT DÖVME TRENDLERİ

  • Mutlaka bu işi profesyonelce yapan kişiler tercih edilmeli, dövme yapacak kişinin diğer işleri araştırılmalıdır.
  • Tüm Vücut Dövme yaptırmadan önce, renk seçimi hakkında iyi düşünüp karar verilmeli, saç rengine uyumlu bir renk tercihinde bulunmaya dikkat edilmelidir.
  • Tüm Vücut Dövmenin son derece hijyenik bir ortamda yapılacağından emin olmanız gerekir.
  • Dövme yapıldıktan sonra kaş ve yüz bölgesinde kabuklanma oluşacağından, dövme yapan kişinin tavsiyesi dışında bir krem kullanmamanız gerekir.
  • Bu kabuklanma süresi ortalama 10 gün civarında süreceğinden, yüzünüzün ve dövme yapılan kısımların su ile teması konusunda mutlaka uygulamayı yapan kişiden bir süre almanız tavsiye edilir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan 2020 Çift Dövme Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu