ModaSokak ModasıTrendler

2020 Yaz Renk Trendleri

Canlı ve daha cıvıl cıvıl bir mevsim geliyor. 2020 yaz renk trendleri, muhteşem koleksiyon ve renkleriyle podyumlarda boy göstermeye başladı. Podyumlar, sıcak ve daha canlı kırmızı renklerle, portakal renkleriyle göz alıcı olurken, sıcak renkler, heritage mavi, soluk denim gibi nötr renklerle daha sakin bir hal almaya başladı.

Güneş ışığı ve yumuşaklığı göz dolduran fıstık yeşili ve soluk sarı renkleri tercih edenler, lark ve oyster mantar gibi etkileyici renkleri de tercih edebilirler.

2020 Yaz Renk Trendleri

2020 Yaz Klasik Renkleri

Modanın kurallarının alt üst olduğu bir yaz trendi 2020 yılında da podyumlarda vitrinlerde yerini almaya başlayacak. Yine de modanın ruhunu okşayan ve modanın birçok parçasını içinde taşıyan 2020 yaz renk trendleri podyumlarda sıklıkla görmeye başlayacağımız cıvıl cıvıl renkleri ve bir o kadar mat, soğuk ama yine de insanı heyecanlandıran renkleriyle karşımızda olacak.

Yaban Mersini Rengi

Yaban Mersini

Renk dünyasının en temel tonlarından biri olan gece mavisi tonundaki yaban mersini, sizin gizeminizi ortaya çıkartırken, ruhunuzdaki kışkırtıcılığın da gün yüzüne çıkmasına izin verecektir.

Esrarengiz yapısı, kışkırtıcılığı yanında içinde mora ait hiçbir kalıntı olmayan nötr tonları da büyük bir doygunluk yaratmaya devam edecektir.

Lark Rengi

Tarlakuşu rengi olarak bilinen ve baskın hâkî rengini ön plana çıkaran Lark rengi, 2020 sezonunda da vazgeçilmeyen renklerin arasında olacak. Özellikle trençkotlarda sıcak nötr ton olarak tercih edilen Lark, farklı aksesuarları ve her renge uyum sağlayan tonuyla, nötr renklerin kadınların sarıp sarmalamasına izin veren renklerin başında gelmektedir.

Kendine özgü bir sıcaklık arayışında olan kadınlar, bu renk ile kendilerini daha güvenli hissedecekler. Böylece soğuk içinize biraz daha az işleyecek ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Kül Rengi

Kül Rengi

Moda tasarımcılarına göre kül rengi, şehre bulaşan gri olarak tanımlanır. Tasarımcılar tarafından güvenilirliğin ön plana çıktığı bu zamansızlığın da bir işareti olarak adlandırılmaktadır.

Oldukça havalı bir ton olan kül rengi mavinin muhteşem renkleriyle harmanlanabilmektedir. Daha farkındalık yaratmak isteyenler için kül rengi; portakal kabuğu, günışığı ve kızıl alev gibi renklerle karıştırılarak daha çarpıcı hale getirilebilir.

Navy Blazer Rengi

Navy Blazer Rengi

Kendine güveni ve dramatikliği ön plana çıkaran koyu mavi ile duygu değişikliklerinizi daha kolay yansıtabilirsiniz. Gecenin karanlığıyla bir olabileceğiniz bu renk, şıklığınızı da daha fazla hissettirecektir.

Kavak Mantarı Rengi

Kavak Mantarı Rengi

Profesyonel gardıropların vazgeçilmez renkleri arasında olan kavak mantarı rengi gücü ve sakinliği bir arada yaşatır. En güzel nötr tonlarla uyum sağlayan kavak mantarı, dingin görüntünün altında güç ve kuvvetin de her zaman ön plana çıkarılabileceği, muhteşem renkler arasında yerini almaktadır.

Brilliant ve Şampanya Beyazı Rengi

Brilliant ve Şampanya Beyazı Rengi

Brilliant beyazı, her ne kadar günün her saatinde beyaz giymek zorlu ve aynı zamanda sıkıcı olsa da modern dünyanın insanları için, saflığı ve temizliği ifade etmektedir. Hiçbir zaman modası geçmeyen beyaz, masumiyetin en güzel ifadesi olarak vitrinlerde ve podyumlarda görmeye alışık olduğumuz en güzel tonları yansıtmaktadır.

Krem rengine çalan ve şampanya rengi gibi keyifli bir hava veren şampanya beyazı da sadeliği ve şıklığını aynı anda yaşatan renklerin arasında gelmektedir. Seksiliğin ve aynı zamanda masumiyetin de bir göstergesi olan beyaz, farklı tonlarıyla sizi uçuracak.

Puro Tütünü Tozu Rengi

Puro Tütünü Tozu Rengi

Yetmişli yılları en güzel yansıtan ve klasiklerden hoşlananlar için oldukça ideal bir renk olan puro tütünü tozu, hafifliği ve aynı zamanda sofistikliği de ön plana çıkarmaktadır. Profesyonel hazırlanan kıyafetler yanında hafif elbiseler üzerinde de sıklıkla karşımıza çıkacak olan bu renk, şıklığı ve zarifliği de tonlarında taşımaktadır.

Altın Rengi

Altın Rengi

2020 yaz renk trendleri arasında göze çarpan renklerden biri altın rengidir. 2020 tam bir altın sezonu olma yolunda ilerlerken, trendlerin kopardığı metalik altın rengi, göz alıcı bir renk oluşturmaktadır.

Yetmişli yılları hatırlatan ışıltılı minik apliklerle tasarlanan göz alıcı altın elbise, 2020 bahar aksesuar koleksiyonundan tercih edilecek eşarp ya da takılarla daha da büyüleyici hale gelmektedir.

Bossa Nova Rengi

Bossa Nova Rengi

Kahverengi/kırmızı ton karışımı bir renk olan Bossa Nova rengi, kırmızının ağırlığına rağmen, 2020 yılı boyunca giyilebilecek renklerden biri olduğunu kanıtladı. Özellikle üç boyutlu şekillerin bulunduğu büyük kumaş yığınları ile oluşturulan elbiselerde muhteşem bir hava yaratan Bossa Nova, sizi olgunluğun zirvesine çıkaracak gibi görünüyor.

Gül Kahve Rengi

Gül Kahve Rengi

Rahatlığın ön plana çıktığı ancak baskılandırılmış bordo gölgesini andıran gül kahve rengi, resmî elbiselerde oldukça popüler olan topraklama kullanılmış bir renktir. Üstelik çok dökümlü olan ve tek omuzu basit şekilde kapatılarak ayak bileğine kadar uzun tasarlanmış bir elbise, sadeliğini ön plana çıkarırken, zarif kadın hatlarını da ortaya dökecektir.

Lavanta Rengi

Lavanta Rengi

Geçen sezonlara göre moda tasarımcıları, mor rengi oldukça sık kullanılacağa benziyor. Geçen yıllara göre daha fazla mor renk podyumları ve vitrinleri süslerken, lavantanın muhteşem yumuşaklığı ile göz alıcı ve narin bir renk, 2020 yılının en çok tercih edilecek sıcak renklerini oluşturuyor.

Pembe ya da kırmızı renklere nazaran oldukça sofistik bir hava yaratan lavanta rengi, mor rengin en anlamlı, en narin ve sizi muhteşem hissettirecek rengini de gözler önüne sermektedir.

Kiraz Çiçeği Rengi

Kiraz Çiçeği Rengi

Moda tasarımcılarının bebek pembesi olarak da adlandırdığı kiraz çiçeği rengi, kadınsı hissettirmenin yanında, hassaslığı da ön plana çıkarmaktadır. Pileli elbiselerde ve yüksek belli pantolonlarda şıklığınızı konuşturabileceğiniz bir tona sahip olan renk, kadınlığınızı ön plana çıkarırken, hassas ruhunuzu ve kolay kırılganlığınızı da gösterebilecek bir yapıya sahiptir.

Neon Yeşil/Sarı Rengi

Neon Yeşil/Sarı Rengi

Her ten rengine uyumlu olmayan neon yeşil/sarı renk, 2020 renk trendleri arasında yerini alıyor. Modanın çılgın rüzgarından korkmayanların rahatlıkla kullanabileceği bu renk, bazı tasarımcılar tarafından özellikle nane yeşili ve fıstık renkleri ön plana çıkarılarak kullanılıyor.

Chive Rengi

Chive Rengi

İsmine göre oldukça koyu bir yeşil olan Chive rengi, asker yeşili olarak da adlandırılabilir. Özellikle sokak modasının tercih ettiği bu renk ile; parlak uzun bir yağmurluk ya da etek ceket kombin yapılarak, şıklığınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

Derinliği, şiddeti ama aynı zamanda sıcak bir bölgeyi andıran asker yeşili, kış ve sonbahar sezonunda daha fazla ön plana çıkarken, İlkbahar ve yaz sezonu için, tasarımcılar tarafından çok fazla tercih edilen bir renk değildir.

İstiridye Mantarı Rengi

İstiridye Mantarı Rengi

En havalı 2020 renk trendleri içinde ön sıralarda olan hafifliğini de ön plana çıkaran gri, hassas ve güçlü yanlarını da ortaya dökmektedir. İstiridye mantarı rengi, beyaza muhteşem bir alternatif sunarken, tüy süslemeli elbiselerde ve pantolon takımlarında, kendinizi daha güvende hissedeceğiniz bir ortamı da beraberinde getiriyor.

Donanma Blazer Rengi

Donanma Blazer Rengi

Donanma Blazer rengi, 2020 ilkbahar ve yaz koleksiyonlarında kullanılan en moda renklerden biridir. Koyu mavinin tam anlamıyla siyaha döndüğü bu renk, içine biraz gri uyumlaması yapılarak nötr bir renk haline getirilebilir.

Mavi rengin dayanılmaz hafifliğini ortaya çıkarırken, koyuluğu en önde tutan Donanma Blazer rengi, ağırlığı, zarafeti, kendine güveni de etrafına yansıtan bir renk olarak, 2020 sezonunda da moda tasarımcılarının en gözde renklerinden biridir.

Küba Kumu Rengi

Küba Kumu Rengi

Adını Küba’nın muhteşem sahil kumlarından alan bu nötr renk, 2020 yaz renk trendleri içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle yetmişli yıllara da bir gönderme yapan renk, özellikle trençkotlarda göz ardı edilemeyecek bir renk olmaktadır.

Hafifliği, kremsi rengi ve kahverengiye benzeyen muhteşem tonuyla, tüm moda renklerde rahatlıkla uyum sağlamaktadır.

Modanın renklerine kendinizi kaptırmak, kendiniz için en uygun modayı yaratmak için renklerin uyumunu kullanabilirsiniz. Sadece kendinizi yansıtmak için renklerin gücüne inanmanız yeterlidir.

Bir önceki yazımız olan 2020 En Tarz Çanta Modelleri başlıklı makalemizde 2020 çanta modelleri, çanta modelleri ve deri çanta modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu