Saç ModelleriSaç Renkleri

2020 Yazı En Trend Kısa Saç Modelleri

Kısa saç kimi kadınları korkutsa da bizce denemeye değer! Modernliği, rahatlığı temsil etmekle beraber tarzınızı ve kendinizi daha iyi ifade etmenizi sağlar. Kısa saçlar ilkbahar ve daha çok yaz ayları için idealdir; sıcakta sizi terletmez ve pratiktir! Yüz hatlarınıza, şeklinize, ten renginize, karakterinize ve kıyafet stilinize göre en uygun modeli bulabilirsiniz. İşte 2020 yazı en trend kısa saç modelleri!

Kaküllü Kısa Saç

Kaküllü Kısa Saç

En trend kısa saç yaz modelleri 2020 kaküllü saçları yine vurguluyor! Kaküllü saçlar bir stil değişikliği için ufak bir dokunuşun yeterli olacağı modellerdir ve yenilik isteyen kadınların ilk tercihleri arasındadır. Saçınıza hava katmak, alnınızı kapatmak, yüz hatlarınızda ufak farklılıklar yaratmak istiyorsanız kısa kaküllü saçlarla çok güzel görünebilirsiniz!

Perçemli Kısa Saç

Perçemli Kısa Saç

2020 yazı kısa saç modelleri arasında olan perçemli kısa saç, kaküle cesaret edemeyen ya da alnı dar olan kişiler için ideal bir seçim olacaktır! Perçemli saçları ortadan ya da yandan ayırabilir rahat şekilde kullanabilirsiniz.

Kıvırcık Kısa Saç

Kıvırcık Kısa Saç

Biliyoruz kıvırcık saçlılar kısa model kullanmaktan genelde çekinirler. Kısa saç modeli ile daha çarpıcı kıvırcık saçlar yaratabilirsiniz! Özellikle saçlarınızın hacmini daha göz alıcı şekle getirmeniz mümkün! Bunun için omuz hizasında saçlarınızı kestirebilirsiniz! Daha dolgun ve dikkat çekici görüneceklerdir. Yaz aylarında uzun kıvırcık saçların bakımı ve şekil alması daha zordur. Kısa bir saç modeli ile yazın daha rahat edebilirsiniz!

Hafif Uzun Bob Kesim Saç

Hafif Uzun Bob Kesim

En trend kısa saç yaz modelleri 2020 listesinde kadınlar tarafından çok sevilen Bob kesim de bulunur! Hemen her dönem popüler olan Bob kesimde saçlarını çene hizasına kadar uzun kullanabilirsiniz. Bob kesim romantik dalga olarak da isimlendirilir ve dalgalı saç modellerinde daha iyi durur. Yaz aylarında Bob kesim saçların uçları sıcaktan ve nemden kabarmasın diye saç spreyi kullanılabilir.

Pixie Kısa Saç

Pixie Kısa Saç

2020 yazı moda olan kısa saç modelleri arasında kadınların çok rahat ettikleri ve yalnızca saçın üst kısmını şekillendirdikleri Pixie kesim de vardır. Saçların yan ve arka kısımları bu modelde üst taraftan daha kısadır. Özellikle açık sarı renkteki saçlara yakışan bir modeldir. Pixie kısa saçlar modern bir kesimdir ve cesur kadınların tercihidir.

Ombre Kısa Saçlar

Ombre Kısa Saçlar

Kısa saç kesimlerinde yaz aylarında öne çıkan ombre renkler çok moda! Yazın enerjisini, neşesini yansıtan ombre saçlar ile kadınların havası değişiyor! Bob kesim, Pixie, kaküllü modellerde özellikle çok gösterişli bir duruşu var!

Yandan Ayrılan Kısa Saçlar

Yandan Ayrılan Kısa Saçlar

Popüler kısa saç modelleri 2020 için önerilerimizden biri de yandan ayrılan kısa saçlar! Çok trend, modern ve havalı! Yandan ayrılan kısa saçlar gelişigüzel, doğal ve dağınık tarzda şekillendiğinde çok daha cool bir stil oluşturuyor! Kullandığınız sprey ise saçın yumuşaklığını bozmamalı! Bu çok daha hoş bir hava yaratacak!

Saç Kazıtma Modeli

Saç Kazıtma Modeli

Çılgın, cesur, modern ve özgür bir model: Saç kazıtma! Saçların bazı bölümlerini kazıtıp diğer kısımlarına şekil verebileceğiniz gibi asker tıraşı da olabilirsiniz. Ense ve kulak üstü kısımlar kadınların en çok kazıttıkları bölgedir. Geriye kalan saçları olduğu gibi bırakabilir ya da tokayla toplayabilirsiniz. Cesaret gerektiren bu kısa saç modelinde kazıtılan yerlere şekiller de çizdirebilirsiniz!

Saç kazıtmanın saç derisi, kökü ve telleri için yararı vardır. Saçlar kazıtıldığında daha gür ve hacimli çıkarlar. Bu nedenle kimi kadınlar saç köklerini dinlendirmek ve daha sağlıklı saçlara kavuşmak için kazıtmalı modelleri tercih ediyorlar.

Yükseklik Katan Kısa Saç Modeli

Yükseklik Katan Kısa Saç Modeli

2020 yazı en trend kısa saç modelleri arasında saçın üst kısmına yükseklik katan kesimler de bulunur. Tepeden saçın kabarık hale gelmesi özellikle kalp şeklinde yüz tiplerine çok uygundur. Alına bırakılan perçemler stilinize ayrı bir hava katar. Keskin saç ayrımları sayesinde yüzünüz daha orantılı ve hoş görünür.

Ortadan Ayrılmış Kısa Saç Modeli

Ortadan Ayrılmış Kısa Saç Modeli

Ortadan ayrılmış kısa saç modeli en modern ve ilgi çekici yaz kesimlerindendir. Yuvarlak yüzlüler için oldukça ideal bir model olan ortadan ayrılmış saçlar ile yanakları daha güzel gözükür. Ensedeki saçlar daha kısadır; ön kısımdaki saçlar biraz uzun bırakılır. Geniş yanakları iyi biçimde kapatır.

Küt Saç Kesimleri

Küt Saç Kesimleri

Küt saç kesimleri daha çok 90’lı yıllarda yaygın olsa da her dönemde modası devam etmiştir. Minimalist özellikli bu saç kesim modeli özellikle düz saçlılara çok yakışır. Klasik ve elegant bir hava verir. Küt saç kesimlerinde kakül genelde düz kullanılır ve ters üçgen ve üçgen yüzlülere daha iyi gider.

Katlı Kısa Saç Modelleri

Katlı Kısa Saç Modelleri

2020 yazı en trend kısa saç modelleri içinde katlı kısa saç kesimleri birçok farklı tarzı ile öne çıkar. Katlı saç modeli birçok model için tercih edilebilir; ombre saçlar, rocker saçlar, bob, pixie kesim saçlarda göz kamaştırır.

Katlı saçlar sayesinde stilinizde büyük fark yaratabilirsiniz. Saçınıza enerji ve canlılık gelir. Katlı kısa saçlar özellikle kare şeklindeki yüz biçimine sahip olanlar için çok iyi bir seçim olacaktır. Yüzün keskin hatlarını katlı kısa kesim modeli yumuşatır; hatlar birbirleri ile daha orantılı hale gelir.

Katlı Kısa Saç Modelleri

2020 yazında birçok kısa saç modeli görmeniz mümkün; öne çıkanlar ise bunlardır. Yaz aylarını farklı, daha enerjik ve stil sahibi olarak geçirmeniz için ufak saç dokunuşları yeterli!

Bir önceki yazımız olan 2020 Yazı En Trend Saç Renkleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu