Saç Renkleri

2020 Yazı En Trend Saç Renkleri

2020 yazında çok yeni, farklı ve çarpıcı saç renkleri geliyor! Bu renkler yazın temsil ettiği hareket, enerji ve canlılık yansıtıyor! Kimisi doğal ve ışıltılı, kimisi ise oldukça ilgi çekici! 2020 yazı en trend saç renkleri için listemize göz atabilir ve fikir edinebilirsiniz.

Gölgeli Sarı Saçlar

Gölgeli Sarı Saçlar

2020 trend yaz saç renkleri ile görünümünüze ve saçlarınıza canlılık katabilirsiniz. 2020 yazı içinse özellikle trend olan bir renkten bahsedeceğiz; beyaz gölgeli sarı saçlar! Çok tarz ve cesur bir seçim! Yani Chardonnay saç rengi ile esmer tenli bile olsanız güneşte açılmış gibi duran saçlarınızla sükse yapabilirsiniz! Sarı saçlarınızın arasında birkaç ton daha açık saç teli ile tüm havanız değişsin!

Doğal Bakır Kırmızı Saçlar

Doğal Bakır Kırmızı Saçlar

Yapay kırmızı saçların modası geçeli çok oluyor artık bakır kırmızı saçların zamanı! Bakır kızılın canlı tonları bu yaz da sizi çok enerjik bir görünüme kavuşturacak! Açık tenli kadınlarda çok daha doğal ve uyumlu duran bu tondaki bakır renkler son derece seksi!

Bal Sarısı Saçlar

Bal Sarısı Saçlar

Açık tonları seven ama çok da sarı kullanmayı tercih etmeyenlerin renklerinden! Bal sarısı saçlar daha doğal bir havadadır. Bal rengine yakın altın tonları yansıtan bir saçtır. Esmer tenliler için de uygundur; ciltlerini solgun göstermez, hoş bir yumuşaklık hissi verir. Bal sarısı, 2020 yazı en trend saç renkleri listesinde bulunuyor.

Çikolata Kahve Saçlar

Çikolata Kahve Saçlar

Her yaz sevilen ve favori renklerden biri de çikolata kahve! Bu senede saçları koyuya yakın orta tonlarda kullanmak isteyenler için ideal! Doğallığı ile birçok kadının tercihlerinden olmayı 2020 yazında da sürdürecek! Sıcak kahve tonu özellikle bronz ve soluk cilt tiplerine çok iyi uyum sağlar. Yaz aylarında bu renk saçınıza ekstra bazı uygulamalarla parlaklık vermeniz de mümkün! Son derece zarif ve çekici bir renk!

Böğürtlen Kızılı Saçlar

Böğürtlen Kızılı Saçlar

2020 yazında popüler saç renkleri listemizde böğürtlen kızılı saçlar da bulunuyor! Böğürtlen kızılı saçlar direkt kırmızı tonlarda bir saç rengi değil; koyu renkli saçların arasında kızıl yansımaları ifade ediyor. Hem kahve hem de kahveden daha koyu olan renklerde bir canlılık katmak için kullanılabilir.

Pembe Ombreli Saçlar

Pembe Ombreli Saçlar

Son 2-3 senedir birçok kadında görmeye başladığımız pembe ombreli saçlar tabiki 2020 yazı için de ideal! Pastel pembeler başta olmak üzere daha canlı ve belirgin pembeler de kullanılıyor. Pembe ombreler kumral ve koyu tonlarda saçların ucunda daha çok kullanıyor. Örgü saçlar için de moda! Pastel pembe tonları ise sarı tonlara ayrı bir yakışıyor! Kısacası pembe saç yansımaları yaza damgasını vuracak gibi görünüyor!

Ombreli Saçlar

2020 yaz saç rengi trendleri yalnızca pembe ombreyi değil doğal tonlardaki ışıltılı ombreyi de içeriyor. Hiçbir şekilde modası geçmemiş olan ombreli saçlar yaz kış kadınlara iddialı ve hoş bir hava katıyor! Altın ve karamel renkli ombreler en sevilen renkler arasında! Siz de saçınıza bu yaz ombre uygulayabilir, doğal ışıltıların tadını çıkartabilirsiniz!

Turkuaz Renkli Saçlar

Turkuaz Renkli Saçlar

Kadınlar artık daha cesur! Rengarenk saçlar 2020 senesinde de çok popüler! Turkuaz rengi sezonun kesinlikle trend renklerinden biri! Koyu, kumral ya da sarı saçların arasına uygulanan turkuaz rengi çok dikkat çekici bir görünümde! Luma Grothe ise bu saç rengini kullanan ünlüler arasındadır. 2020 yaz en trend saç renkleri arasında en çarpıcı olanlardan!

Işıltılı Röfleli Saçlar!

Işıltılı Röfleli Saçlar!

Saçlarını tümden boyatmak istemeyen ama ışıltılı geniş alanlı yansımaları sevenler balyajdan vazgeçmiyor! Üstelik iyi uygulandığında doğal renk geçişleriyle saçlar göz kamaştırıcı bir güzelliğe bürünüyor! Bu yazın favorileri arasında röfleli saçlar da bulunuyor!

Karamel Renkli Saçlar!

Karamel Renkli Saçlar!

Doğallık, yalınlık ama dikkat çekicilik! Bu kelimeler karamel rengi ve tonları ile tamamen özdeşleşiyor! Bal karamel, krem karamel, toffee karamel tonları 2020 yazında kadınları çok daha hoş ve seksi gösterecek! Yaz sezonun en havalı, parlak ve doğal renkleri arasında karameller de yer alıyor. Birçok ten rengine de uyum sağlayan bir saç rengi!

Canlı Kumral Renkli Saçlar!

Canlı Kumral Renkli Saçlar!

Yaz denilince akla en çok kumral tonları gelir; genellikle kadınlar saçlarını yaz mevsiminde açmayı tercih ederler. Kumral tonlarının güneşle de uyumlu bir enerjisi vardır. Kumral saç tonları sade ve doğallık arayışında olan kadınlar için çok idealdir. Boya gibi değil kendi saç renginiz gibi durması yalın bir görünüm bakımından önemlidir. Özellikle açık kahverengi saçlı kadınlar parlak kumral tonlarını deneyebilirler.

Sombre Saçlar!

Sombre Saçlar!

Sombre saçlar ufak bir dokunuşla büyük değişiklikler yaratabilme özelliğini taşırlar. Bütün saçınızı boyamanız gerekmez; böyle bir işlem yapmadan farklılık yaratmak istiyorsanız sombre saç olarak da isimlendirilen yüz çerçeveleme yöntemini kullanabilirsiniz.

Sombre saçlarda yüzünüzün hemen yanındaki saçlarda değişik renk uygulamaları yapılır. Öndeki iki şerit saç bütün saçtan daha açık tona boyanır. Sarı tonlar, pembe ve renkli sombre uygulamaları 2020 yazında trend saç renkleri arasına girecek!

Parlayan Küllü Sarı Saç

Parlayan Küllü Sarı

Son olarak küllü sarı tonlarının bu yazda çok popüler olacağını belirtelim! Kadınları daha genç ve doğal gösteren küllü sarı yaza uygun olarak biraz daha parlak tonlarda uygulanıyor. Özellikle kumral ve sarı tonlardaki saçlar küllü sarıya kolayca çevrilebilir. Yaz ayında küllü sarı saçlarınızla ışıl ışıl parlayın!

Bir önceki yazımız olan 2020 İlkbahar En Trend Saç Renkleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu