GüzellikMakyaj

2020 Yılı Ruj Modası

Ruj trendleri her yıl olduğu gibi yeni yılla birlikte kadınlar tarafından en çok merak edilen konuların başında geliyor. Her dönem trend olan ruj renklerinin yanında bu yıl için özel olarak trend olan renk çeşitleri de bulunuyor. Giyim tarzınıza, gideceğiniz organizasyona göre kendinizi nasıl ifade etmek istiyorsanız rujunuzun rengini ona göre tercih etme şansınız var.

Bu konuda makyaj evleri yeni trend ruj renkleri üzerinde yoğunlaşırken, bazen her ortama uygun olan ruj renkleri de popülerliğini koruyor. Bu konuda kendinizi ifade etmekte zorlanmamak, daha güzel ve seksi bir görünüşe sahip olmak için sizde uygun bir renk tercihinde bulunabilirsiniz.

Dudak Ortasına Ruj Trendi

Ruj trendleri arasında 2020 yılında en dikkat çeken değişiklik dudak ortasına yapılacak olan ruj tekniği olarak öne çıkıyor. Bu aslında renk tercihi değil tamamen rujun sürülme farkı ile ortaya çıkıyor. Bu trend için ruj dudakların ortasına sürülürken, kenarlara doğru yumuşak bir geçişin uygulaması yapılıyor. Bu tarz için kırmızı ruj  tercih edilebilir olarak görülüyor. Bu dudak modası aynı zamanda kadınlara yeni öpülmüş bir dudak hissi oluşmasına neden oluyor.

Dudak Ortası Ruj
Dudak Ortası Ruj

Bu özelliğinden dolayı dudak ortasına ruj sürme modası biraz cesaret isteyen bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Çünkü sürekli ortalarda dudakları öpülmüş bir kadın olarak gezmeniz gerekecektir.

Kırmızı Dudaklar

Her dönem olduğu gibi 2020 yılında da kırmızı ruj modasını devam ettirecektir. Çünkü bu renk ateşi, şevki ve zevkli bir kadını ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor. Koyu kırmızı, can alıcı kırmızı yani kısaca kırmızının her tonu bu yılda her yıl olduğu gibi trend renkler arasında yer alacaktır.

Kırmızı Renk Rujlar
Kırmızı Renk Rujlar

Her ortama uygun olan bu renk, cesaretini öne çıkarmak isteyen, öz güveni yüksek olan kadınların ilk tercihleri arasında yer alacaktır. Cesaret isteyen bir kıyafet tercihini tamamlayıcısı olarak her ortamda bu yılda bu rengi kadınların dudaklarında görmek mümkün olacaktır.

Şarap Rengi Dudak Modası

Bu yıl trend olmasını beklenen diğer renklerin yanında klasik kullanımlarda kaldığı yerden devam edecek gibi duruyor. Kadınların ilk tercihleri arasında yer alan şarap rengi rujlar sıklıkla ilk kullanım noktasında tercih edilmeye devam edecek gibi duruyor.

Şarap Rengi Rujlar
Şarap Rengi Rujlar

Bu yılki trend kırmızı şarap rengi rujlar olsa da bu rujların uygulamasında ufak dokunuşlar ile fark oluşturmak mümkün kılınacak gibi duruyor. Ruj kalemleri ile belirlenen çizgiler içerisine bu renk ruju süren kadınlar kendilerini daha rahat ifade etme konusunda ellerini güçlendirecek gibi duruyor. Bu yılki makyaj malzemeleri arasına bu renk rujlara yer ayırmanızda fayda var.

Mor Renkli Rujlar Yeni Trend

Ünlü makyaj malzemesi üreticisi olan ülkelerde hizmet veren Cosmopolitan ve Paris gibi başkentlerde bu yılın ruj rengi trendi olarak mark ve buna benzer renklerin trend olduğunu söyleyebiliriz. Bu yılki trendde daha çok göz alıcı ruj renklerinin tercih edileceği görülüyor.

Mor Ruj Rengi
Mor Ruj Rengi

Bu trendin oluşmasında kullanılan diğer makyaj malzemelerinde yaşanan renk canlılığını etkisi olduğuna vurgu yapılıyor. Daha canlı, göz alıcı ve fark oluşturan renklerin tercih edildiği hemen fark ediliyor. Saçınızın rengine, göz altı makyajınıza, far renginize göre sizde mor veya daha canlı bir ruj rengi tercih etme şansına sahipsiniz.

Pembe Ruj Modası

Pembe bir dudak tüm ciltlere uygun olması ile kadınların farklı dönemlerde tercih ettikleri bir renk olarak dikkat çekiyor. 2020 ruj modası bu rengin bu yıl daha fazla ön plana çıkmasına yardımcı oluyor. Bu rengin bir avantajı da her yaş grubundan kadın için uygun olması olarak görülüyor.

Pembe Ruj Modası
Pembe Ruj Modası

Tabi pembe rujlar farklı renk tonlarına sahip olabileceği için tercihinizi yaparken bunu göz ardı etmemeniz gerekiyor. Bu yıl daha çok şeftali pembesi veya buna yakın tonların tercih edilebileceği aktarılıyor. Özgün ve fazla makyajdan hoşlanmayan kadınlar için bu ruj bu yılın en gözde tercihi olarak duruyor.

2020 Yaz Ruj Moda Renkleri

Her mevsim farklı renklerin tercih edilmesine neden oluyor. 2020 yaz aylarında kullanacağınız ruj renklerini şimdiden ayarlamak yaz aylarının ferahlığında daha rahat olmanız gerekiyor. Bu yılki renk trendleri arasınca çıplak, soluk renklere sahip lila tonlarının öne çıkması bekleniyor.

2020 Yaz Ayları Ruj Modası
2020 Yaz Ayları Ruj Modası

İlginç bir tercih yapmak isteyenler karpuz rengi rujları tercih edebileceği etkiliyor. Bahar aylarında ise sulu kayısı rengi ilk tercihler arasında girecek gibi duruyor. Bu farklı renkler ile daha çekici ve romantik bir hava oluşturmanız mümkün olacaktır. 2020 yılında makyaj evleri ve makyaj yapanların bu renkleri tercih etmesinin altında kadın ruhunu daha öne çıkarmak ve minimal bir hava yaratma çabası olduğunu söylesek yanlış bir ifade kullanmamış oluruz.

Her Zaman Trend Olan Ruj Renkleri

Her yıl yeni renklerin tercih edilmesini sağladığı gibi aynı zamanda her yıl kadınların vazgeçilmezi olan ruj renkleri de bulunmaktadır. Bu renkler can alıcı olmaları, rahatlıkları, ışıltılı bir hava katmaları, parlak olmaları ve sadeliği ifade etmeleri nedeniyle kadınlar arasında adeta kült olmuş durumdadır.

Modası Geçmeyen Ruj Renkleri
Modası Geçmeyen Ruj Renkleri

Bu renklerden vazgeçmek yeni yılla birlikte gene mümkün olmayacak gibi duruyor. Bu yıl Nude, Işıltılı Pembe, Mat Bordu, Parlatıcı ve kırmızı ruj her zamanki gibi bu yılda kadınların makyaj çantalarında ki yerini koruyacaktır. Birçok kıyafete, makyaj tarzına ve giyim şekline uygun olan bu renklerin uzun bir süre daha trend olacağını söylemek doğru olacaktır.

Parlak Dudaklar Ruj Tercihlerini Etkiliyor

2019 yılında kadınların dudaklarında sıklıkla mat tonları görmüştük. Bu yıl bu renkler kısa sürede popülerliği kaybetmiş olmasa da giderek yerlerini daha canlı ve parlak renklere bırakacak gibi duruyor. Makyaj değişimine bakarak bunu rahatlıkla görebilirsiniz.

Parlak Dudak Ruj Rengi
Parlak Dudak Ruj Rengi

Bu tarz makyajın tercih edilmesini altında seksi bir görünüm için daha parlak ve canları renklerin olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca parlak renkler kadınların dudaklarını daha canlı, hacimli ve nemli bir görünüme sahip olmasına yardımcı oluyor. Her an öpüşmeye hazır, çekici ve gösterişli dudaklar bu yıl öne çıkacak gibi duruyor. Etkili bir makyaj için bu tarzın tercih edileceği renk tercihlerinden çok rahatlıkla görülebiliyor.

Metalik Dudaklar Ruj Tonlarını Etkiliyor

Metalik Ruj Tonları
Metalik Ruj Tonları

2020 yılı ruj modası aykırı renklerin daha fazla görüleceği bir yılın habercisi olarak görünüyor. Metalik ruj tonlarını bu yıl kadınların dudaklarına görmek mümkün olacaktır. Bu durum aynı zamanda makyaj trendlerinde ciddi bir farklılık olacağı anlamına geliyor. Tabi katılacağını organizasyona göre bunun şekilleneceğini söylemek daha doğru olacaktır. Farkınızı yansıtmak için renkli kıyafetinizle uygun metalik renklere sahip rujları ilk sıraya koyabilirsiniz. 2020 ruj trendleri içerisinde bu tonları sürekli olarak görebileceğiz.

Doğru Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Trend ruj renklerini veya sürekli kullanılan ruj renklerini tercih etmeniz doğal bir tercih olacaktır. Ancak bununla birlikte unutmamanız gereken kendiniz için en uygun tercihi yapmanız gerektiği olacaktır. Bunun için önemli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Doğru Ruj Seçimi
Doğru Ruj Seçimi

Ruj tercihini yaparken saç renginize, dolgun görünmesine, soluk dudaklara sahip olmak istemeniz göre, büyük dudaklara sahip olmak gibi tercihlere karar vermelisiniz. Hangi tercihi yapacaksanız tercih edeceğiniz ruj renginin ona göre olması sizi daha mutlu ve canlı bir görünüme sahip olma şansı sunacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kendi Kendinize Yapabileceğiniz Kolay ve Pratik 11 Saç Modeli başlıklı makalemizde kolay saç modelleri, pratik saç modelleri ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu