GüzellikSaç Modelleri

40 Yaş üstü kadınlar için saç modelleri

Mükemmel saç stilini seçmek bazen çok zordur ve bu nedenle size kısa, orta veya uzun olmak üzere hangi kesimlerin 40 yaşın üzerindeki kadınlar için daha gurur verici olduğunu söyleyeceğiz …

Yirmili yıllarda saç stillerimizle eğlenirken her kesimin ve her rengin test edildiğini hissettikçe, şimdi neyin daha iyi durduğunu ve hangi stillerin çok iyi görünmediğini biliyoruz. Ancak, şimdi sadece saç modeli ile ilgili değil, moda olan, ve özellikle yaşam tarzımıza uygun bir görünüm ve birkaç yıl daha genç gösteren hile yapmak en iyisidir. O kadar kolay değil, bu yüzden ünlülerin dünyasına ve en güzel saç stillerine baktık: kısa, orta veya uzun ne olursa olsun . Hepsi 40 yaşından itibaren kadınların etkili saç modelleri.

40 Yaş üstü kadınlar için saç modelleri

Kısa saç

Özellikle kısa saç modelleri, 40 yaş üstü kadınları düzleştirir, çünkü yüze genç bir dokunuş verir ve bizi birkaç yıl daha genç görünümle aldatır. Özellikle popüler olan bu sezon , hem şık hem de cesur, stil ve tarzlarına göre stilize edilebilecek olan  Charlize Theron’un havalı kesimi gibi stillendirilebilen Pixie saç modeli.

40 yaş üstü kadınlar için kısa saç modelleri
40 yaş üstü kadınlar için kısa saç modelleri

En iyisi: Saç kesimi sadece harika görünmekle kalmaz , aynı zamanda karmaşık değildir ve uzun bir saça göre daha az bakım gerektirir . Sadece az  bir jöle kullanmak  doğal bir görünüm için idealdir. Ek olarak, bu görünüm çok daha kolay ve daha hızlı boyanabilir, böylece beyaz saçlar kolaylıkla kapatılabilir .

Kate Hudson pixie saç kesimi
Kate Hudson pixie saç kesimi

Orta uzunlukta saç

Uzun bir saç çok teferruatlı iken, Pixie kesim sizin için çok mu kısa? Bunu iyi anlayabiliriz ve bu yüzden orta uzunlukta bir bob mükemmel bir alternatiftir.

40 yaş üstü kadınlar için saç modelleri
40 yaş üstü kadınlar için saç modelleri

Bu klasik kesim kadar değişken olduğu kadar başka hiçbir kesim yoktur, bu nedenle Jennifer Lopez gibi ünlülerin favori saç modeli. Kıvırcık, şık veya yumuşak dalgalar olsun  stil olanaklarının çeşitliliği çok büyüktür ve bu dinamik kesim, yaşlılıkta daha fazla sinirli gözüken yüz için düz bir çerçeve oluşturur.

40 yaş üstü kadınlar için bob saç modelleri
40 yaş üstü kadınlar için bob saç modelleri

Aynı zamanda, görünüm doğal olarak uzun bir saçtan daha hacimli görünüyor.Bu nedenle, çocukların okula getirilmesi gereken ve hala önemli bir toplantısı olan kadınlar için sabahları çok fazla zaman harcamak zorunda kalmazlar.

kısa dalgalı bob saç modeli 2020
kısa dalgalı bob saç modeli 2020

Uzun saç

Tüm iddiaların aksine, 40’lı kadınlar bile uzun saç tercih edebilirler, ancak bu uzunlukta birkaç şey düşünülmelidir. Teller yaşlılıkta doğal hacmini kaybederken , kesim biraz daha katlı olmalıdır.

40 yaş üstü kadınlar için dalgalı saç modeli
40 yaş üstü kadınlar için dalgalı saç modeli

Açık plaj dalgaları Kırmızı Halı’da ünlülerin en çok tercih ettiği saç modelleri arasında. 40 Yaş üstü kadınlara hacimli ve genç bir görünüm katıyor.

40 yaş üstü kadınlar için uzun saç modelleri
40 yaş üstü kadınlar için uzun saç modelleri

Saçın maksimum uzunluğu göğüsler ve göbek arasında olmalıdır, çünkü saç çok düz görünür ve hatta daha yaşlı görünmemize neden olur.  Tabii ki, beyaz teller artık inkar edilemez, bu yüzden düzenli boyama ile Besleyici yağ bazlı bir renk tonu mutlak bir zorunluluktur – özellikle uzun saçlar için.

40 yaş üstü kadınlar için uzun saç modelleri 2020
40 yaş üstü kadınlar için uzun saç modelleri 2020

Tavsiyemiz: orta saç kesimleri bizi birkaç yıl daha genç aldatıyor, çünkü yüzü yan teller tarafından çok iyi çerçevelenmiş. ✨

40 yaş üstü ünlü kadınların uzun saç modelleri
40 yaş üstü ünlü kadınların uzun saç modelleri
40 yaş üstü kadınlar için topuz modelleri
40 yaş üstü kadınlar için topuz modelleri

Saçlar için yaşlanma karşıtı : doğru bakım önemlidir

Ancak, sadece mükemmel saç modelinin seçimi önemli bir rol oynamamakta , 40 yaşından itibaren saçların sağlıklı beslenmesi ve yaşlanmayı önleyici özel saç ürünlerin kullanılması geçerlidir. Bunlar saçın hacmini artırabilir. Bunlar parabenler, sülfatlar ya da diğer kimyasal bileşenler içermeyen ürünler olmalı. Bu şekilde saç yapısı  güçlenir. Ayrıca, keratinli besleyici bir saç yağı , saç tellerine yeterli nem ve taze bir parlaklık vermesini sağlar.

 

Bir önceki yazımız olan Sokak Modasının Değişmez Trendi: Yüksek Topuz! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu