ModaTrendler

Kış Modasının Trendi Çizgili Kazaklar

2020 yılı ile birlikte kışa hızlı bir şekilde giriş yapıyoruz. Kışın gelmesiyle vücudumuzu sıcak tutacak kazaklara ihtiyacımız olacak. Ancak kazakları seçerken hangi model ve stilde olduğuna karar verebiliriz. Kazak modelleri arasında örgülü kazak veya çizgili kazaklar ön plana çıkıyor. Soğuk kış günlerinde adeta kalkan görevi gören kazaklarımız bizim için çok önemli konumda. Kış modasına uymak için her türlü pantolon ve tayın üzerine giden kazaklar bizim için vazgeçilmezdir.

Çizgili Kazaklar Zayıf Gösterir mi?

Kazaklarımızı giyerken genele şişman mı veya zayıf mı gösterir sorunsalına takılmayız. Ancak sizler bunu öğrenmek istiyorsanız  evet enine çizgiler insanı az da olsa şişman gösterir. Ancak bu kazaklarımızın rengi bazı durumlarda önemlidir. Mesela kazak modelleri arasında düz siyah bir kazak giydiğiniz zaman bu sizin fazla kilolarınızı engellemenize veya daha az kilolu gözükmenize neden olabilir. İyi bir kazak seçimi ile bunun önüne geçebilirsiniz.

Kış Modasında Trendler Arasında Hangi Kazaklar Var?

 

Kış modası içerisinde birden fazla trend kazaklar mevcut. Kazak modelleri arasında örgü kazak modelleri mevcut. Örgülü kazaklar oldukça rahat gözüken şık bir görünüm sağlar. Örgülü kazağınız varsa kazak ile birlikte güzel bir kombin yapabilirsiniz. Örgülü kazaklar stil olarak çizgili olarak tercih edebilirsiniz. Kalın veya ince çizgili bir şekilde kendi fiziksel özelliklerinize göre enine ve boyuna şeklinde tercih edebilirsiniz.

Boğazlı kazak modelleri özellikle insanı çok sıcak tutar. Boğazımıza kadar kaplanan kazak kış aylarında bizim boğazımızın üşümesini engeller. Bu nedenle boğazlı kazaklar her sene trendlerde yer almaktadır. Boğazlı kazaklar gerektiğinde montunuzla veya ceketinizle tercih edilebilir. Boğazlı kazakları stil olarak enine ve boyuna çizgili bir şekilde bulunabilir. Düz kalın çizgi veya kol etrafında hoş görünen çizgili stilleriyle boğazlı kazakları tercih edebilirsiniz.

Çizgili kazaklar, hemen hemen her kazak modelinde uygulanabilir olduğundan genelde sürekli trend halinde olur. Her sene trend olan kazaklar arasında Örgülü, boğazlı veya triko şeklindeki kazaklarda enine ve boyuna şeklinde çizgiler ile kazakları tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz kazaklar ile sizi kış aylarında sıcak günler bekliyor.

 

Bir önceki yazımız olan Sokak Modasının Olmazsa Olmaz 5 Parçası başlıklı makalemizde sokak modası, Sokak Modasının 5 Parçası ve Sokak Modasının Olmazsa Olmazı hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu