GüzellikSaç Renkleri

Evde Gri Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

2019 senesinde başlayan gri saç modası 2020 senesinde de devam ediyor. Saçlarınızda gri geçişlere sahip olmanız sizi olduğunuzdan daha farklı bir havaya sokmasının yanı sıra tüm dikkatleri üzerinize çekmenizi de kolaylaştıracak. Çoğu kadın bu renge cesaret edemese de sahip olmak istiyor. Evde gri saç elde edilir mi, evde gri saç rengi nasıl elde edilir diye merak edenler için ufak bir araştırma yaptık.

Doğal Koyu Renk Saçlardan Gri Renge Geçiş

Doğal Koyu Renk Saçlardan Gri Renge Geçiş

Saçınızda herhangi bir boya yoksa ve saçlarınız koyu renk ise öncelikle oryal kullanarak saçınızı açmanız gerekiyor. Platin sarı olana kadar açma işlemi devam etmeli. Bunun için kuaförlerden kolaylıkla temin edebileceğiniz oryallerden satın alın.

9.0 oryali saç diplerinden başlayarak uygulayın.

Saç açma işlemine saç diplerinden başlamanız oldukça önemli. Çünkü dipler uç kısımlara nazaran daha zor açılır. Saç açma işlemini hızlı uygulamanızda yarar var. Bunun için diş fırçası ya da yumurta fırçası kullanabilirsiniz.

Açma işlemi için 35-45 dakika beklemeniz gerekiyor. İşlem sürerken saçınızın açılıp açılmadığını kontrol edin. Eğer açıldı ise saçınızı yıkayın. Saçınız platin sarı bir renge dönüşecek.

Gri saç boyası markalarından dilediğinizi seçin. 7.1-9.1 tonlarından dilediğinizi uygulayabilirsiniz. Saç boyasını %6 oranındaki oksidan ile karıştırın. Daha sonra nemli saça saç boyasını yine dipten başlamak üzere uygulayın.

Saç boyasını saçınızda iyi sonuç alabilmek adına 30 dakika kadar bekletmeniz gerekiyor.

Açık Sarı Saç Renginden Griye Dönüş!

Açık Sarı Saç Renginden Griye Dönüş!

Eğer saçlarınız açık sarı, platin sarı tonlarındaysa şanslısınız. Gri saç rengini bu tonlara uygulamak çok daha kolay. Eğer saç dibiniz siyah ise sadece dip kısmına açma işlemi uygulanmalı. Saçınızın tamamı sarı renk ise direkt olarak gri renk saç boyasını uygulamanız mümkün olacak.

Evde gri saç rengi nasıl elde edilir; yine aynı şekilde diplerden başlayarak oksidanla karıştırdığınız gri saç boyasını saç fırçası, diş fırçası ya da yumurta fırçası ile saçlarınıza uygulayın. Boyanın tamamen saça işlemesi adına tarak yardımıyla saçınızı hafifçe taramalısınız. Daha sonra ise 30 dakika kadar bekleyin ve saçlarınızı yıkayın.

Ombre gri tonlarını elde etmek profesyonellik gerektiriyor. Bu nedenle evde denemek yerine ombre gri için uzman bir kuaförden destek almanız daha doğru olacaktır.

Gri Saç Spreyleri İle Gri Saç Modası

 

Gri Saç Spreyleri İle Gri Saç Modası

Saç rengini açmadan geçici gri saç rengi elde etmek mümkün. Bunun için gri saç elde etmek için özel olarak üretilen saç spreylerini deneyebilirsiniz. İlk adım olarak saç spreyini saçınıza 15 cm’lik bir mesafeden uygulayın.  Saç spreyini saç oyama işleminde olduğu üzere diplerden uca doğru ilerleyerek uygulamanız gerekiyor. İşte bu kadar basit. Saçlarınız artık geçici de olsa gri renkte.

Gri Saç Rengi Bakımı

Gri Saç Rengi İçin Bakım Önerileri

Yükselen trendler arasında yer alan gri saçlar, gri ombreler için bakım önerilerini dikkate almanız çok daha canlı saçlara sahip olmanızı sağlayacak. Saçlarını gri renge boyatanlar zamanla sarı renkte yansımalar olduğunu fark edecektir. Mor ya da mavi şampuan gri renk kullanan kadınların bir numaralı tercihi. Bu şampuanlar saçlardaki sıcak ton yansımalarını yok ederek saça canlılık kazandırır.

Şampuanı saçınıza doğru şekilde uygulamanızda da yarar var. Bunun için bol ılık suyla saçlarınızı ıslattıktan sonra şampuan uygulamanız gerekiyor. Saçlarınızda kaybolan pigmentler için evde doğal bakım ürünlerinden hazırlayacağınız kürleri hafta bir kez saçlarınıza uygulayın. Bal kürü en çok tercih edilenler arasında. Evde gri saç rengi nasıl elde edilir; koyu renkli saça sahip olanlar açma işleminin ardından sarı renk saça sahip olanlar direkt olarak gri boya uygulamasında bulunarak gri saç rengini kolaylıkla elde edebilir.

Bir önceki yazımız olan Bal Köpüğü Saç Renkleri Ve Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu