Saç Renkleri

Açık Kestane Saç Rengi ve Saç Boyaları 2019

Kestane tonları her zaman kadınların favori saç renkleri arasında yer almıştır, özellikle açık kestane saç rengi son dönemlerde yükselişe geçen trendler arasında yer alıyor. Peki açık kestane saç rengi kimlere yakışır, nasıl bir renktir ve açık kestane saç rengi elde etmek için hangi saç boyaları kullanılmalıdır? İşte son dönemin en trend ve havalı saç renkleri arasında gösterilen açık kestane rengi hakkında tüm merak edilenler..

Doğallıktan vazgeçmeyenler için açık kestane saç rengi

Açık kestane rengi her yaşa ve her tarza uygun, havalı ve ışıltılı bir renktir. Özellikle doğallığından ödün vermek istemeyen kadınlar için harika bir saç rengidir. Kısacası doğal görünüme sahip ışıltılı saç renkleri arayanlar için açık kestane saç rengi mükemmel bir seçim olacaktır.

açık kestane saç rengi kimlere yakışır
açık kestane saç rengi kimlere yakışır

Açık kestane saç rengi ağırlığı olan ve yoğun bir saç rengidir, kestane rengi ile arasında belirgin farklar vardır. Örneğin kestane saç renkleri kullanan kadınlar bilir, kestane kahve saç üzerinde hafif kızıl yansımalara sahiptir, bu yansımalar çok gözle görülür değildir, daha hafif ve belirsiz şekildedir. Ancak açık kestane saç rengi kızıl ve altın yansımalara sahip bir renktir, ışıltısı gözle görülür şekildedir. En önemlisi ise bu kızıl ve altın yansımalar çok doğal bir görünüme sahiptir.
Bakmanızı tavsiye ederiz Cilt Rengine Göre Saç Boyası Tercihi Nasıl Olmalı?

açık kestane saç renkleri 2019 20
açık kestane saç renkleri 2019 20

Açık kestane saç rengi bana yakışır mı?

Koyu saç rengine sahip tüm kadınlara yakışan bir saç rengidir. Bu rengin özellikle esmer ve buğday tenli kadınlara çok yakıştığını belirtelim. Açık kahve tonları barındırdığından buğday ve esmer tenlere ışıltı kazandırıyor. Doğru saç rengi seçimi bu noktada çok önemli, bilmeniz gereken nokta şudur, saç rengi ne kadar koyulaşıyorsa, ten renginin de o kadar açık rente olması gerekir. Ten ile saç rengi arasında bir bir uyum olmalıdır, aksi halde doğal bir görünümden uzaklaşılabilir.

açık kestane saç rengi 2019
açık kestane saç rengi 2019

Bu sebeple açık tenli kadınlar açık kestane yerine koyu kestane saç renklerine yönelebilirler. Koyu kestane saç boyaları arasında kararsız kalıyorsanız size önerimiz L’Oréal Paris Excellence Creme 3 Koyu Kestane saç boyası kullanabilirsiniz.

Üstelik açık kestane saç rengine geçiş yaptıktan sonra yüzünüz daha aydınlık bir görünüme sahip olacak  ve saçlarınız canlılığı ile dikkat çekecektir. Kısacası bu renk saçlarınızı hareketlendirecek ve sizi daha enerjik gösterecektir.

açık kestane saç renkleri 2019
açık kestane saç renkleri 2019

Açık kestane rengi saç boyası önerileri

Eğer saçlarınızı açık kestane rengi tercih edecekseniz bu noktada kaliteli bir saç boyası kullanmanız çok önemlidir. Çünkü açık kestane renginin en belirgin özelliği parlaklığı ve doğal duruşudur. Bu noktada eğer beyazlarınız varsa ve uzun süre açık kestane saç rengi kullanmayı düşünüyorsanız size önerimiz L’Oréal Paris Excellence Creme 4.15 saç boyası kullanmanız. Bu saç boyası aynı zamanda saçlarınıza bakım yapıyor ve güçlendiriyor, üstelik uzun süre parlaklığını koruyabiliyor.
İlginizi çekebilir En Çok Tercih Edilen Saç Boyası Markaları

Saçlarınız için açık kestane rengi düşünüyorsunuz fakat bir yandan da aklınızda ya yakışmazsa sorusu varsa, yarı kalıcı saç boyaları kullanarak istediğinizde eski saç renginize rahatça dönüş yapabilirsiniz. Örneğin L’Oréal Paris Casting Crème Gloss 400 saç boyası tercih edebilirsiniz, yarı kalıcı olan bu saç boyası 28 yıkamaya kadar kalıcılığını koruyor. Üstelik ışıltısı, parlaklığı ve mükemmel doğallığıyla vazgeçemeyeceğiniz bir renge dönüşecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu