Genel

Altın Rengi İle Parıldayan Çarpıcı Yatak Odaları

Yazımızda altın rengi yatak odaları ve size ilham vereceğini düşündüğümüz dekorasyon önerilerine yer veriyoruz.

Yaşam alanlarında lüks bir etki yaratan altın rengi, son dönemde yükselişe geçen popüler dekorasyon renkleri arasında yer alıyor.  Altın renginin nerede kullanıldığının bir önemi yok, en küçük parçadan en ince detaya kadar dokunduğu her yerde çarpıcı bir etkiye sahip. Altın rengi kullanım olarak geniş bir alana yayılıyor ancak yeni  yazımızda altın rengi yatak odaları ve size ilham vereceğini düşündüğümüz dekorasyon önerilerine yer veriyoruz.

Altın rengi diğer bir adıyla dore rengi, dekorasyonda genellikle avangart olarak tabir edilen lüks mobilya detaylarında ve aksesuar modellerinde sıkça karşımıza çıkan bir renk. 2020 dekorasyon trendlerine baktığımızda altın renginin çok daha geniş alanlara yayıldığını rahatça söyleyebiliriz.

Altın Rengi İle Parıldayan Çarpıcı Yatak Odaları

Zarif görünümlü, lüks detayları ile zengin bir yatak odası dekorasyonu hayal ediyorsanız, yazımızın devamında yer verdiğimiz altın rengi yatak odaları size ilham verebilir.

Dore rengi yatak odası dekorasyonu
Dore rengi yatak odası dekorasyonu

Evinizde ışıltılardan ve parlak detayları görmeyi seviyorsanız o halde altın rengi ve altın tonlarının tarzınıza uygun olduğunu söyleyebiliriz. O halde bu tonları yatak odanıza dahil edip, güne parlak ve ışıl ışıl bir yatak odasında uyanmak istemez misiniz?

Altın rengi detaylara sahip bir yatak odasında güne daha enerjik uyanacaksınız. Aynı zamanda şık ve zarif hatlara sahip yatak odanız size her defasında kendinizi özel hissettirecek. Peki yatak odasında altın rengi ile ne gibi farklılıklar yaratabilirsiniz, işte size altın dekorasyon önerileri!

Yatak odası dekorasyon örnekleri 2020
Yatak odası dekorasyon örnekleri 2020

Altın rengi aksesuarlar

Yatak odanız için altın rengini hiç risk almadan öne çıkarmak istiyorsanız işe küçük parçalar ile başlayabilirsiniz. Duvarınıza hareket katacak altın çerçeveli bir tablo yada romantik bir etki yaratacak altın varaklı bir aynayı odanıza dahil etmeyi düşünebilirsiniz.  Özellikle vintage tarzı altın varaklı ayna modelleri ile yatak odanızda romantik bir tarz oluşturabilirsiniz.

Altın rengi, üzerinde desenler bulunan dekoratif bir vazo yatak odanıza enerji ve parlaklık katmak için doğru bir aksesuardır. Odanızda makyaj masası bulunuyorsa üzerinde dore tonları şık bir şamdan odaya ışıltı katacak küçük bir detaydır.

Yatak odasında altın rengi kullanımı
Yatak odasında altın rengi kullanımı

Tekstil ürünleri

Odanın genel atmosferini değiştirecek tarzda bir değişiklik yapmak istiyorsanız, altın tonlarını yatak odanızdaki tekstil ürünlerinde öne çıkarabilirsiniz.
Nevresim takımı, yastıklar ve perdeler odanın ışıltısını ve parlaklığını vurgulamak için en uygun tasarımlardır. Altın tonları ile yapacağınız küçük bir dokunuş, yatak odanızın şıklığını ve zarifliğini vurgulamak için yeterlidir.

Yatak odası dekorasyon fikirleri 2020
Yatak odası dekorasyon fikirleri 2020

Mobilya seçimleri

Yatak odanızda altın tonlarının ışıltısını ve parlaklığını öne çıkarmak için mobilya seçimlerinizi bu yönde yapabilirsiniz. Örneğin altın detaylı bir bank yada puf tasarımı tercih edebilirsiniz.
Oda içindeki kapaklı mobilyaların kuplarını altın rengi tasarımlarla güncelleyerek ekonomik bir değişim elde edebilirsiniz.

Aydınlatmalar

Komodin üzerine yada zeminden tavana yükselen dekoratif aydınlatma modelleri arasından altın rengi tasarımları yatak odanıza dahil edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Küçük Evleri Büyük Gösterecek 10 Dekorasyon İpucu başlıklı makalemizde dekorasyon fikirleri ve küçük ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu