Astroloji

Balık Burcu Kadınının Özellikleri

Duyarlı yapıları, balık burcu kadınının özellikleri arasında en belirgin özellikleridir. Farklı karakter yapısına sahip olarak diğer burçlardan net bir şekilde ayrılan balık burcu kadınının özellikleri hakkındaki tüm detaylar, yazımızın devamında yer almaktadır.

Balık Burcu Kadınının Özellikleri

Duyarlı olmalarının, en önemli balık burcu kadının özellikleri arasında olduğunu söylemiştik. Bu yapıları öylesine gelişmiştir ki, çevrelerinde kendileriyle doğrudan alakalı olmayan bir başkasının sorununu dahi, günlerce kafaya takarak stres yaşayabilirler.

Sabırlı ve cömert bir kişiliğe sahip olmaları da, balık kadınlarının özellikleri arasında öne çıkmaktadır. Sadık, uysal ve vicdanlı yapıları, balık kadınlarının öne çıkan başka özellikleridir. Duygusal anlamda oldukça yoğun olan balık kadınları, dışarıdan çok fazla etkilenecek yapıdadırlar. Bu nedenle bir anda kendilerine önemli bir stres kaynağı yaratabilirler.

Hayalci olmaları da, balık kadınlarının olumsuz taraflarından biridir. Hayal dünyalarını fazlasıyla ciddiye alıp, bazen gerçekleşmesi imkansız hayallerin peşinde sürüklenip gidebilirler. Genellikle zayıf bir görüntü sergileseler de, aslında iç dünyalarında oldukça sağlam bir kişiliğe sahiptir. Zayıfmış gibi görünmelerinin başlıca nedeni, hayalperest yapılarından kaynaklanmaktadır.

Toplumla etkileşiminin kuvvetli olması da, balık burcu kadını özellikleri arasında öne çıkanlardan biridir. Kendine özgü tavırlarıyla çevresinde dikkat çeken balık kadınları, başkalarının duygu ve düşüncelerini gözlemleme konusunda oldukça başarılı bir yapıya sahiptirler. Onlara karşı duyulacak sevgi ve saygı, motive olmalarında önemli bir rol oynar. Çevresindeki insanlar tarafından genellikle sevilen kişilikler olmaları, onların karşı taraftaki insana karşı beslendikleri samimi duyguların bir karşılığıdır.

Zodyak grubunun son evi yani on ikincisi olan balıklar, manevi ve sezgisel özellikleriyle mükemmel bir gelişmişliğe sahiptirler. Herhangi bir durumda sadece kendilerinin ihtiyaçlarını değil, karşılarındaki insanların ihtiyaçlarını da dikkate almaları da, balık burcu kadınının özellikleri arasında önemli yer tutmaktadır. Sorunlarla karşılaşıp hayallerinin yıkılması durumunda farklı bir atmosfere girmeleri her ne kadar onların zorluklardan kaçtıkları şeklinde algılansa da, aslında sorunları, hayal kırıklıklarını ve yıkılan umutlarının üzüntüsü başkasına yansıtmaktan çekinmekten kaynaklanmaktadır. Bunları kendi iç dünyalarında çözmeye çalışmaları, karşılarındaki insanı düşünmelerinden kaynaklanmaktadır.

Balık Kadınlarının Genel Fiziki Özellikleri

Fizik olarak genellikle balıketi sayılacak vücut yapısına sahiptirler. Alımlı bir fiziki yapıya sahip olmalarına, mahmur ve etkileyici bakışları eklendiğinde onlardan etkilenmemek mümkün değildir.

Fiziksel olarak en dikkat çeken özellikleri arasında, gözler ilk sırayı alır. Mahmur ve etkileyici bakışları, belirgin göz yapısı ve uzun kirpikleri, karşı cins için oldukça etkileyici bulunan özellikler arasında yer almaktadır. Genellikle dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip olan balık kadınlarının kıvırcık saç renkleri ise, kumralla siyah arasındaki tonlardır.

Yüz hatlarıyla uyumlu muhteşem bir burun yapısına sahip olmaları da, onlarda dikkat çeken bir başka özellik olarak öne çıkmaktadır. Boy yapıları çok uzun olmayıp orta boylu olan balık kadınlarının, genel vücut yapılarıyla boy oranları muhteşem bir uyuma sahiptir. Bu nedenle, balıketi olmalarının da etkisiyle çok daha çekici bir fiziğe sahip olduklarını söylemek mümkündür.

Balık Burcu Kadınının Aşk Hayatı

Aşk ve ilişkilerinde saygı duymaya ve saygı görmeye fazlasıyla önem veren balık kadınlarının hoşlandıkları erkek tipleri, şık giyinmesini bilen ve aynı zamanda kişisel bakımına fazlasıyla dikkat eden erkeklerdir. Duygusal yapıları, ilişkilerinde fazlasıyla öne çıkar.

Hayalci yapıya sahip olmaları sebebiyle, aşk ve ilişkilerinde beklentileri genellikle gerçekleşemeyecek düzeyde yüksek olmaktadır. Kırılgan yapıları sebebiyle, özellikle gönül ilişkilerinde dikkat edilmesi gereken kimselerdir.

Sadakat ve güven onların gönül ilişkilerinde, kesinlikle olmazsa olmazlar arasındadır. Aşırı kıskançlıktan haz etmeyen balık kadınları, karşısındaki erkeğe güvendikten sonra hafif bir kıskançlık sergilese de, aşırılıktan uzak kalırlar.

Aşık oldukları zaman, aşkta güveni de beraberinde bulmaları durumunda adeta büyülenmiş bir şekilde erkeğe bağlılık gösterirler. Bu bağlılık, herhangi bir ihanet görmediği sürece devam eder. Hayatını, aşık olduğu kişiye göre düzenlemekten, hiçbir zaman geri kalmayacak yapıda olmaları, balık burcu kadınının özellikleri arasında aşk hayatlarında öne çıkanlar arasındadır.

Birinin kendilerini gerçekten sevdiklerini hissetmeleri halinde biraz ilgi görmeyi bekleseler de, bu ilgi karşı tarafı sıkmayacak düzeyde kalmaktadır. Muhteşem gülüşleri, onu gerçekten seven kişiyi bir kez daha ona bağlar.

İlişkinin başlarında çekingen ve hassas bir yapıda olan balık kadınlarına, bu dönemde biraz daha dikkatli yaklaşmak gerekir. Özgür ruhlu bir kişiliğe sahip olmaları, aşk ve ilişkilerinde de kendini belli etmektedir. Ancak, birine bağlı olmanın sorumluluğunu da sonuna kadar taşımaktadırlar.

Cazibeleri, onların aşk ve ilişkilerinde en önemli ve gizli silahlarıdır. Cazibelerini ön plana çıkardıklarında, birçok erkeği rahatlıkla kendilerine bağlayabilirler. Bu durum elbette ki, burcun özelliklerini taşıyan kadınlar için geçerlidir.

İlişkilerinde olumsuz yanları gibi görünse de, ailelerini de bu ilişki de mutlu etme çabasına girmeleri aslında aileye olan bağlılıklarından kaynaklanmaktadır. Ailesinin ilişkisini engellemesine izin vermese de, ilişkisini ailesini üzmeyecek düzeyde yürütmeye özen gösterirler.

Aşık oldukları kişiler için birçok fedakarlık yapmaları, balık burcu kadını özellikleri arasında öne çıkanlardan biridir. Ancak bu fedakarlık, asla sınırsız olarak algılanmamalıdır. Belirli bir yerden sonra, kendilerini frenlemesini bilirler. Bu fedakarlıkları sebebiyle, zayıf karakterli zannedilseler de aslında oldukça güçlü bir karaktere sahiptirler.

Balık Burcu Kadını Arkadaş İlişkileri

Arkadaşlıktan ziyade, dostluğa giden yolun yolcusudur onlar. Bir kişiye güvenmeleri ve karşılıklı fedakarlık göstermeleri durumunda, çok sıkı bir dost olabilirler. Adeta, kötü gün dostu olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Arkadaş canlısı ve cana yakın tavırlarıyla herkesle arkadaşlık kuracak kişiliğe sahip olan balık burcu kadınları, dostluk aşamasında dost bildiği kişi için düşünmeden fedakarlık yapar.

Dostunun her derdinde ve sıkıntısında, ilk koşan, ilk yardım elini uzatan olmayı dostluğun önemli bir gereği olarak görür ve bunu yapma çabasında olurlar.

Balık Kadınının Olumsuz Özellikleri

Fazlaca duygusal olmaları, balık burcu kadınının olumsuz özellikleri arasında en fazla önce çıkanlardan biridir. Basit şeylerde bile duygusal bir yoğunluk yaşamaları, bazen çevresindekiler tarafından anlaşılmaz bir hassasiyet olarak kabul edilir. Bu özellik, aslında kendinden başka insanları da düşünerek onların üzüntülerini de içlerinde biriktirmenin bir sonucudur.

Kararsız yapılarının yanı sıra fazla cömert ve fedakar olmaları, bazen maddi sorunlar yaşamasına neden olabilir. Her zaman pişmanlık duysa da, eş dost çevresi için her zaman dayanamayıp yine aşırı cömertliğe gitmesi ve maddi olarak kendi sonunu düşünmemesi onlar için bir sorundur.

Balık Kadını İş Hayatı

Balık burcu kadınlarının özellikleri arasında iş hayatına yansıyan en önemli özellik olarak, sanata olan yatkınlıkları bilinmektedir. Bu nedenle balık burcu kadınlarını, sanatsal meslek dallarında fazlasıyla görebiliriz. Ofis ortamlarında çalışmak yerine, sanata yönelik mesleklerle ilgilenmeyi severler.

Ancak her balık burcu kadınının sanata yönelik mesleklerle uğraşması, hayatın olağan akışına aykırı bir durum olacaktır. Bu nedenle çalışacakları farklı iş kollarında, çalışma ortamında muhteşem bir uyum içerisinde yer alırlar.

Yöneticilik ve liderlik gibi özellikleri kısıtlı olan balık kadınları, orta düzey yönetici yer alabilirler. Organizasyonlarda başarılı bir organizatör ve ekip arkadaşı olmaları, yapılan işin başarıya ulaşmasına büyük katkı sağlar.

Balık Burcu Kadınının Hoşlandığı Şeyler

Balık burcu kadınına alınabilecek hediyeler arasında, sanatsal değeri bulunan hediyeler onları fazlasıyla mutlu edecektir. Bu hediyenin maddi değerinden çok sanatsal, el emeği bir nitelik taşıması oldukça önemlidir. Örneğin hiç tanınmamış bir ressamın çok ucuz bir tablosunu onlara hediye etmeniz bile, onların ziyadesiyle mutlu olmasını sağlayabilir.

Cilt bakım ve makyaj ürünleri, aksesuarlar ve takı gibi, kadınların genel olarak hoşlandığı hediyelerde balık burcu kadınına alınabilecek hediyeler arasında yer almaktadır. Hediyeye verilen önem kadar, hediyenin ambalajı da onlar için heyecan verici bir hediye olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Hangi Burcun Sevgiyi Bulması Daha Kolay? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu