Genel

Bebek Olduktan Sonra Mutlu Bir İlişki Mümkün Mü?

Çiftlerin en çok arzuladığı bebek sahibi olmak, bebek doğduktan sonra nasıl şekilleniyor?

Çiftlerin en çok arzuladığı bebek sahibi olmak, bebek doğduktan sonra nasıl şekilleniyor? Genelde en sık duyulan laflardan birisi de çocuk sonrası çiftlerin birbirlerine olan aşklarında azalmalar görülmesi. Çiftler önceden birbirlerine yoğun bir aşkla bağlıyken çocuğun olması ile birlikte tüm ilgiyi çocuklarına vermeye başlayabiliyorlar. Hal böyle olunca da akıllarda yer edinen sorular arasında bebek olduktan sonra mutlu bir ilişki mümkün mü oluyor. Ebeveyn haline dönmek normalden daha fazla bir şekilde ilişkiyi etkilemesine neden olacaktır.

Mükemmel Olacağını Düşünmeyin

Çevreniz tarafından bebek olduktan sonra ilişkinizin değişmeyeceği, kendi kendinize kuruntu yaptığınıza yönelik söylemler olabiliyor. Fakat olumlu sözler duysanız bile kesinlikle inanmayın. Çünkü anne ve baba olmanızla birlikte hayatınızda büyük bir değişim olacak. Bu değişim yalnızca olumsuz anlamda olmayacak. Bazı olumlu tarafları da illa ki olacak.

Her gün sinema dünyasında gördüğümüz anne, baba ve çocuk mutlusundan oluşan bir aile hayatı olmayacak. Çünkü eşinizle artık baş başa vakit geçirme konusunda zorlanmaya başlayacaksınız. Seks için bile yeteri kadar zaman bulamadığınız anlar olacak. Çünkü zamanınızın çoğu çocuğunuzla ilgilenmekle geçeceğinden dolayı yorgun olacaksınız. Bu yüzden ebeveyn olma konusunda kesinlikle mükemmeli ummayın. Kendinizi buna hazırlamaya başlayın.

Dengeyi Bulmaya Bakın

Ebeveyn olduktan sonra en sık yapılan yanlışlar arasında kadınların anne mi eş mi olduğuna tam olarak idrak olamaması. Kafanızı kurcalamaya neden olacak bu işaretten bir an önce kurtulun. Kendinizi evliliğe odaklamaya çalışın. Evlilikte dengeyi kurabilmek, evliliğinizin geleceğini belirlemek adına son derece kritik bir rol olacaktır.

Kendinize Vakit Ayırın

Sürekli çocukla ilgilenmek, evde kendinizi kısıtlamak yapmamanız gereken bir davranıştır. Çocuk sahibi olduktan sonra mutlaka kendinize de vakit ayırmaya çalışmalısınız. Eğer ki evde sürekli olarak çocuğunuzla ilgilenmeye başlarsanız psikolojik açıdan bir çöküntü içerisine girmeye başlayacaksınız.

Bu durum sizi aşırı şekilde bunaltacağından dolayı eşinizle sık sık anlaşmazlıklar bile yaşamanıza neden olabilir. Çocuğunuzu yakın çevrenize bırakıp eşinizle birlikte baş başa bir yerlere gitmek size son derece iyi gelecektir.

Bir önceki yazımız olan Sevgiliniz Sizi Aldatıyor Mu? İşte Aldatma Belirtileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu