Saç ModelleriSaç Renkleri

Beyaz Tenliler İçin En Güzel Saç Renkleri ve Saç Modelleri

Beyaz Tenliler İçin En Güzel Saç Renkleri ve Saç Modelleri

Saç modelleri, yüz hatları ve vücut ölçülerine göre her kadında farklı görünebileceği gibi ten rengine bağlı olarak farklı bir hava katabilir. Özellikle kızıl saç renginin birçok beyaz tenli kadına yakışması, beyaz tenli kadınların saç rengi konusunda kızıl rengini tercih etmesine neden oluyor. Her yıl değişen saç modası, beraberinde geride yıllarca trend olabilecek bazı modeller bırakıyor. Ülkemizde de bu trend saç modelleri arasında yer alan model ve renkler, özellikle beyaz tenli kadınların tercihleri arasında popüler bir şekilde yerini alıyor.

Beyaz tenli kadınlar, genellikle birçok saç renginin yakıştığı, renk ve model seçeneği konusunda en rahat karar verebilecek kitle olarak kabul edilmektedir. Bunun nedeni tenlerinin neredeyse her renk ile uyum göstermesi ve çoğunlukla da yüz hatlarına tamamlayıcı bir özellik katması olarak kabul edilebilir. Peki, renk ve model konusunda diğer ten renklerine kıyasla bu denli özgür olan beyaz tenliler için en güzel saç renkleri ve saç modelleri hangileridir? İşte o renk ve modellerden bazıları:

RENKLER

Bakır ve Kızıl Renk Tonları

Bakır ve Kızıl Renk Tonları

Beyaz ten için biçilmiş kaftan olarak tanımlanabilecek denli başarılı bir renk. Neredeyse tüm beyaz tenli kadınların hayatlarının bir döneminde denediği ya da şöyle bir kenarından geçerek prova ettiği bir saç rengi. Özellikle kemikli ve simetrik yüz yapısına sahip olan hanımlar arasında en popüler saç renklerinden biri.

Karamel Renk Tonları

Karamel Renk Tonları

En az kızıl ve bakır renk tonları kadar popüler şekilde rağbet gören bir başka renk. Kumral ten rengine sahip kadınlar arasında da oldukça popüler olan karamel renk tonları kadınlara farklı bir hava katmaktadır.

Çikolata Tonları

Çikolata Tonları

Bir başka popüler renk grubu. Genellikle koyu tonları tercih eden hanımların rengidir. Oldukça da popülerdir.

Koyu Kestane

Koyu Kestane

Genellikle tercih edilen en popüler renktir. Esmer ve kumral hanımların da tercihi olan koyu kestane rengi en çok beyaz tenli hanımlar arasında rağbet görmektedir.

MODELLER

Renklerin yanı sıra çoğunlukla beyaz tenli hanımlar tarafından tercih edilen ve en çok yakışan modeller ise şöyle:

  • Doğal Dalgalı
  • Perçemli At Kuyruğu
  • Omuz Üstü Hizasında Uzunluk
  • Dağınık Topuz
  • Salaş Örgü
  • Yarım Topuz
  • Küt ve Perçemli
  • İki Yandan Topuz

Bir önceki yazımız olan En Trend Çikolata Kahve Saç Renkleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu