GüzellikSaç Renkleri

Bordo Saç Rengi ve En Tarz Bordo Saç Modelleri

Bordo günümüzde iddialı olmayı tercih eden, öz güveni yüksek olan kadınlar tarafından tercih edilen bir saç rengidir. Özel bir renk olması, kızıl olarak da bilinen bu rengi tercih ederken dikkat etmeniz gereken birçok detay bulunmaktadır.

Rengi oluşturmak için hangi renk numarasını tercih edeceğinizden, renge uygun saç modelleri, giyim tarzları ve bu rengin hangi ten rengine uygun olduğu gibi konular mutlaka dikkate alınmalıdır. Tüm bu detaylar size havalı, seksi ve özel bir görüntü kazandıracaktır.

Bordo Saç Rengi
Bordo Saç Rengi

Bordo Saç Rengi Numarası Kaçtır?

Bordo Saç Modelleri
Bordo Saç Modelleri

Bordo saç rengi için hangi numarayı tercih edeceğinize dikkat etmeniz gerekiyor. Saç boyası üreten çok sayıda marka olduğu için bu noktaya dikkat etmek gerekiyor. Çünkü her renk tonu koyu veya açık tonlarında sunulmaktadır. Siz koyu bir renk mi yoksa açık bir renk mi istiyorsunuz öncelikle buna karar vermeniz gerekiyor. Daha sonra markalar tarafından sunulan saç boyası numaraları arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

 • Revlon – 145 Numaralı Bordo Saç Boyası
 • Garnier Naturel Boya Çarpıcı Renk 5.62
 • Koleston Özel Kızılar Serisi 44/46 Koyu Ateşli Kızıl
 • Palettte Basis Icc Boya 4-88 Koyu Kızıl
 • Nevacolor Tüp Saç Boyası 6.45 Kızıl Bakır
 • Loreal Bordo Saç Boyası 6.50 Numara Maun Ton

Yukarıda saydığımız ürünler borda saç rengi için tercih edilebilecek olanlardır. Her birinin özel bir seri olarak üretildiği ve kadınların beğenisine sunulduğu bilinmektedir. Bazıları koyu bordo, bazıları açık bordo olarak sunulmaktadır. Tüm markaları inceleyerek size uygun olduğunu düşündüğünüz rengi tercih edebilirsiniz.

Bordo Saç Rengi Evde Yapmanın 5 Yolu

Bordo saç rengini tercih edenler dışarıda satılan ürünleri tercih ederek ulaşabilecekleri gibi evlerinde doğru bir uygulama ile sahip olma şansına sahiptir. Bu renk iddialı, genç ve çekici bir görünüm için sıklıkla tercih edilmektedir. Tek renk yapılabileceği gibi doğru kullanımla istenirse aralarına tonlar atılması da mümkündür. Bu renge evde yapacağınız uygulama ile sahip olmanın 5 yolunu sizlere anlatmaya çalışacağız. Bu yollar farklı saçlar için yapılması gerekenleri size göstermek amacını gütmektedir.

Evde Bordo Saç Rengi Yapımı?
Evde Bordo Saç Rengi Yapımı?
 • Saç Açıcı Kullanarak Saç Rengini Açmalısınız

Saç açıcı kullanarak borda saç boyasına uygun hale getirmek için saçlarınıza uygulamanız gerekiyor. Doğru uygulama ile kısa sürede akan bordo saçların daha uzun dayanmasını sağlayabilirsiniz. Boya işleminin ardından biraz gliserin yağı sürerek saçlarınızı koruma altına alabilirsiniz.

 • Kahverengi Saçlara Sahip Olanlar Şanslı

Kahverengi saçlarınız varsa borda saç rengine geçiş yapmak sizin için çok rahat olacaktır. Herhangi bir markaya ait boyayı hemen kullanabilirsiniz. Ekstra bir yardımcı kullanmanıza gerek kalmadan uygulamadan verim alabilirsiniz.

 • Daha Önce Boyalı Saçları Olanlar

Daha önce koyu bir renge boyadığınız saçlarına sahipseniz tamamıyla boya yapmanıza gerek yoktur. Çünkü bordo koyu bir renk olduğu için bir uygulama ile istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Kırmızımsı mor size istediğiniz sonucu alma konusunda yeterli olacaktır.

 • Kına Kullanarak Bordo Renge Sahip Olmak

Kına insanlık tarihi boyunca kadınlar tarafından saç rengini değiştirmek için kullanılmıştır. Bu doğal yöntemi kullanarak sizde bordo saç rengine sahip olabiliyor. Kına ve biraz pancar size yeterli olacaktır. Bu ikisini bir blender yardımıyla ezdikten sonra saçınıza sürün. Bir saat kadar beklettikten sonra istediğiniz saçlara sahip olmanız mümkündür.

 • Doğal Yöntemlerle Evde Bordo Saç Rengine Sahip Olma

Evinizde ki malzemeler ile bu renge sahip olabilirsiniz. Bunun için bağ pazı, su ve gliserin sizin için gereklidir. Öncelikleri suyun içerisinde pazıları haşlayarak işe başlıyoruz. Kaynama işlemi bittikten sonra suyunu süzüp, gliserini buna ekliyoruz. Bu karşımı saçımıza sürdükten sonra 45 dakika kadar saçımızda bekletiyoruz. Bu karışım size bordo saç rengini sunacağı gibi kepek sorunu olanların bundan kurtulmasına yardım edecektir.

Bordo Saç Rengi
Bordo Saç Rengi

Bordo Saç Rengi Hangi Tene Yakışır?

Bordo saç rengine geçiş yapmak istiyorsunuz ancak size uygun olup olmadığından emin değilseniz sizlere bu konuda gerekli bilgileri vereceğiz. Boğucu ve karanlık bir görünüm istemiyorsanız ten renginize uygun bordo renk tonunu tercih etmeye özen göstermeniz gerekiyor. Burada ki bilgiler bu konuda size gerekli yardımı sağlayacaktır.

Bordo Renk Hangi Tene Yakışır
Bordo Renk Hangi Tene Yakışır

Bordo, kızıl veya maun saç rengi genelde açık tene sahip olan kadınlara daha çok yakışmaktadır. En çokta cilt rengi ton olarak pembeye yakın olan kadınlar bu renk ile harika bir uyum içerisine girecektir. Tabi sadece bu renge olanlar kadınlara değil aynı zamanda buğday bir tene veya esmer tene sahip olanlara da bu renk uygun olacaktır.

Daha sıcak bir tene sahip kadınlar bordo rengi kullanmak için lacivert ve mor alt renkleri boyanın içerisinde kullanmak yeterli olacaktır. Bu sayede onlarda bu saç rengini rahatça tercih edebilecektir.

Saçını Bordo Renge Boyatacakların Bilmesi Gerekenler

Bordo Saç Bakım Yapma
Bordo Saç Bakım Yapma

Bordo renk çok iddialı olmasının yanında doğru kullanılmadığında ortaya aykırı bir görüntü çıkmasına ve sizi boğucu bir havaya sokmasına neden olacaktır. Eğer gotik tarz sizin için uygunsa bu renk size istediğiniz doğru bir uygulama ile verecektir. Bu rengi tercih edecek bayanların bilmesi gerekenler şu şekildedir.

 • Bordo renk kısa sürede akmasıyla bilinmektedir. Uzun süre kullanmak için gliserin kullanmak yeterli olacaktır.
 • Denize veya havuza girerek bone kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Bu saçlarınızı korumanıza yardımcı olacaktır.
 • Saçınızı yıkarken kullanacağınız şampuanın içinde sülfat olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Her yıkmadan sonra parlaklığını kaybetmemesi ve daha kalıcı olması saç kremi kullanmaya dikkat edin.
 • Borda renk saça şekil vermek için saç kurutma makinasını kullanmak yerine saç spreyi ve saç köpüğü kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Bordo Saç Rengine Göre Giyim Tarzları

Giyim tarzı uyum içerisinde olduğu sürece üzerinizde ne olursa olsun size istediğiniz o harika görünümü kazanma şansını sunacaktır. Borda saç rengine sahipseniz kıyafetlerinizin için renk tercihinizi koyu renklerden yana kullanmalısınız. Bu tarz kıyafetler hem saç renginize uyumlu olması hem de göze hoş gelen bir görüntü kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Bordo Saç Rengi Giyim Tarzı
Bordo Saç Rengi Giyim Tarzı

Koyu yeşil ve mavi renge sahip olan kıyafetler dikkat çekici bir kadın olmanıza imkan tanıyacaktır. Borda saç rengi ve bu iki renkten birisini tercih ederek ortamın en dikkat çekici kadını haline gelebilirsiniz. Şarap tonlarını tercih ederseniz aynı renkler ile harika bir birleşim yapmış olursunuz.

En Çok Tercih Edilen Bordo Renk Saç Modelleri

Bukleli Borda Saç Modeli
Bukleli Borda Saç Modeli

Bordo renge sahip saçlara sahip olmaya karar verdikten sonra yapmanız gereken en uygun modeli tercih etmeniz gerekiyor. Genelde bu saç renginde bukleler dikkat çekici olursa isterseniz omuz hizasında biten modelleri de tercih edebilirsiniz.

Bordo Saç Rengi Kült Modeli
Bordo Saç Rengi Kült Modeli

Gene uzun ve düz saçlarda özel bir görünüm kazandıracaktır. Tabi bu saçların bakımı daha dikkatli olmalıdır. Topuz genelde bu saç rengi için çok fazla tercih edilmezken, kıvırcık modellerde bu renge uygun olabilmektedir. Özellikle renkli gözlere sahip olan kadınlar için bu geçerlidir.

Bordo Renk Kısa Saç Modeli
Bordo Renk Kısa Saç Modeli

Bordo iddialı bir saç rengi olduğu için tercih edeceğiniz kıyafetlere uygun bir model tercih etme konusunda dikkatli olmanızda fayda var. İçten, can alıcı ve seksi bir görünüm için bukleler ilk tercihiniz olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Bayan Kurt Dövme Modelleri başlıklı makalemizde bayan dövme modelleri ve bayan kurt dövme modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu