Saç Bakımı

Boyalı Saçlar için Saç Bakımı Önerileri

Boyalı saçlar bakım nasıl yapılmalı, saç rengini koruyan saç maskeleri ve saç bakım yağları yazımızda sizleri bekliyor.

Kadınların vazgeçilmezlerinden biri olan saç boyası yıllardır pek çok kadın tarafından kullanılmaktadır. Kadınlar saç boyasını genellikle beyazları kapatmak amacıyla kullansa da günümüzde artık birçok kadın saçlarını farklı renklere boyatmaktan oldukça zevk almaktadır. Ancak saç boyasının içerisinde bulunan birçok kimyasal maddelerden dolayı saçların yıpranması kaçınılmaz bir hale gelmektedir. Bu yüzden saçlarını sürekli boyatan kadınlar genellikle pek çok sorunla karşılaşmaktadır.

Boyalı saçlar bakım nasıl yapılmalı, saç rengini koruyan saç maskeleri ve saç bakım yağları yazımızda sizleri bekliyor.

Bunun için genellikle boyalı saçlar için saç bakım kremleri kullanılsa da boyalı saçlar için ekstra olarak daha fazla özen ve bakım gerekmektedir. Peki boyalı saçları daha iyi korumak için ne yapılmalıdır? Sizler için hazırladığımız saç bakım önerilerini inceleyerek saçlarınızın daha canlı görünmesini sağlayabilir ve boyalı saçlarınızı kullanırken daha sağlıklı bir görünüm ile herkesi etkileyebilirsiniz.

Saçlarınızın Rengini Koruyan Saç Maskeleri

Saç maskeleri boyalı saçların bakımı için kullanılması gereken en önemli saç bakım ürünlerinden birisidir. Ancak yanlış saç maskesi seçimlerinden dolayı birçok kadın etkisini görmediğinden şikayet etmektedir. Bundan dolayı saç maskesi seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik kendi saç yapısına uygun bir saç maskesi seçmektir. Böylece doğru bir saç maskesi sayesinde saçlarının daha parlak görünmesini sağlayabilirsin. Bir diğer dikkat edilmesi gereken durum ise saç maskesinin nasıl kullanılması gerektiğidir. Saç maskesini kullanırken daha iyi bir sonuç çıkmasını sağlamak istiyorsanız saç maskesini saçlarınıza sürdükten sonra mutlaka ılık bir havluyla saçlarınızı sarmalısınız. Böylece saç maskesi saçlarınıza daha iyi etki ederek bakımlı bir görünüme kavuşabilir.

Saçlarınızı Fazla Güneşten Koruyun

Boyalı saçların en büyük sıkıntısı da saçların hemen solgunlaşmasıdır. Bunu engellemek için saçlarınızı UV ışınlarından uzak tutmalısınız. Eğer güneşin çok fazla olduğu günlerde dışarı çıkmanız gerekiyorsa mutlaka saç koruyucu sprey kullanmanız tavsiye edilmektedir.

Saçlarınızı Sıcak Su İle Yıkamayın
Saçların hemen solmasını sağlayan bir diğer durum ise saçların çok fazla sıcak suyla yıkanmasıdır. Saçların sıcak su ile yıkanması durumunda rengi hemen açılabilir ve daha solgun bir görünüme sahip olabilmektedir. Bu yüzden saçlarınızın rengini korumak için kesinlikle ılık su ile yıkamalısınız.

Saç Bakım Yağları

Boyalı saçlar için saç bakım yağları saçların daha canlı ve parlak bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.  Saç bakım yağlarını saçlarınıza sürdükten sonra sıcak bir havlu ile sararak saçlarınızın nemi daha iyi çekmesini sağlarsınız ve böylece saç bakım yağları etkisini hızlı bir şekilde gösterecektir.

Bir önceki yazımız olan Renk Veren Şampuan Nedir ve Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde kırmızı şampuan, mavi şampuan ve mor şampuan hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu