Saç Renkleri

Buğday Tenli Kadınlara Hangi Saç Renkleri Yakışır?

Buğday tenli kadınlar için tercih edilen saç renkleri kişilerin tercihlerine göre değişkenlik göstermektedir. Koyu renk saçlarla tarz oluşturulabildiği gibi, açık renk saçlarla da farklı tarzlar oluşturulabilmektedir.

Buğday tenli kadınların tercihlerinin yanı sıra moda ikonları tarafından belirlenen öneriler de bulunmaktadır. Bu öneriler, saç rengi ve ten rengi uyumu üzerinden verilmekte olup kişisel tercihler bazında değişiklik gösterebilmektedir.

1- Sarı Tonunda Saç Renkleriyle Buğday Ten Uyumu

sarı saç buğday ten
buğday ten rengine sarı saç

Sarı saç renkleri her zaman için en iddialı saç renkleri arasında yer almaktadır. Düzenli bakım ve makyaj istediği için kullanımı konusunda istenen tarzı oluşturamayan kadınlar da bulunmaktadır; fakat buğday tenli kadınlarda makyaj olmasa da sarı tonundaki saçlar çok doğal ve tarz bir görüntü oluşturmaktadır.

Sarı renk kullanılırken her ton buğday ten için iyi bir görüntü sunmaktadır. En çok tercih edilenler küllü sarı ya da bal rengi olsa da platin sarısının da çok şık bir görüntü oluşturduğu bilinmektedir.

Örgü saç modellerinden hoşlanıyorsanız yana örgü saç modelleri konulu yazımıza da mutlaka göz atınız.

2- Kumral Tonları Saçlar

kumral saç buğday ten
buğday ten rengine kumral saç

Sarı renge yakınlığı ile bilinen kumral renginin tonları, buğday tenli kadınlar için doğal bir görüntü sunmaktadır. Bu sayede hem bakımlı hem de sade ve doğal bir görüntüye kavuşmak mümkün olmaktadır.

Kumral tonları içerisinde sıcak kumlar ve parlak kumralın yanı sıra daha koyu bir ton olan dore kumral rengi de tercih edilebilmektedir. Bu renk koyu olmasının yanı sıra giderek açılan bir ton olduğu için severek kullanılan renkler arasında yer almaktadır.

3- Çikolata Kahve Saçlar

çikolata kahve saç buğday ten
buğday ten için çikolata kahve saç

Çikolata kahve ve yakın tonlardaki saç renkleri genellikle tereddütle buğday tenli kadınların tercih ettikleri renkler arasında yer alır; fakat bu tonlar, diğer renklerde olduğu gibi buğday teni tamamlayıcı olmaktadır.

Çikolata kahvenin yanı sıra kahverenginin diğer tonları da aynı ışıltılı görünümü vereceği için oldukça etkili bir görüntü sunmaktadır. Bu nedenle sarı renk kullanımına iyi biri alternatif olarak kahverengi tonları önerilmektedir.

4- Tarçın Bakırı Saç Rengi

tarçın bakırı saç buğday ten
buğday ten rengine tarçın bakırı saç

Son dönemde oldukça hit renkler arasında yer alan tarçın bakır, doğal görünüm sevenlerin en sık tercih edilen renkleri arasında yer almaktadır. Hem popülerlik kazanması hem de şık bir tarz oluşturması nedeniyle bu renge yönelik talepler artış göstermektedir.

Tarçın bakırı olarak kullanılan saç rengi genellikle beyaz tenli kadınlar ile eşleştirilen bir renk olmasının yanı sıra buğday tenli kadınlarda da marjinal bir görüntü oluşmasını sağlamaktadır. Üstelik bu renk tonu koyu ve açık ton aralığının ortasında bulunması nedeniyle rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Ayrıca bal köpüğü saç renkleri konumuza da bakarak alternatif fikirler edinebilirsiniz.

5- Kızıl Tonları

buğday ten rengi kızıl saç
buğday ten rengi için kızıl saç

Etkileyici saç rengi dendiğinde akla ilk olarak kızıl tonları gelmektedir. Kızıl renk, beyaz enden koyu tene kadar her ten rengi için uyumlu şekilde kullanılabilen bir saç rengi olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Buğday tenli kadınlar için önerilen saç renkleri içerisinde olan kızıl saç tonu, parlak kızıl ya da böğürtlen kızılı olarak bilinmektedir; fakat buna alternatif olarak kahverengi tonuna çalan kızıl renklerinin de etkileyici bir görüntü sunması nedeniyle önerildiği bilinmektedir.

6- Sütlü Kahve

sütlü kahve saç buğday ten rengi
buğday ten rengine sütlü kahve saç

Kahverenginin birçok tonu buğday tenli kadınlara yakışmakta olup, sütlü kahve olarak bilinen bu yumuşak ton en çok tercih edilen kahverengi tonları arasında yer almaktadır. Hem doğal bir saç görünümü sunarken hem de bakımlı bir görüntünün elde edilmesi sağlanmaktadır.

Sütlü kahve olarak bilinin ton hemen her ten rengi ile uyumlu olmakla birlikte genellikle buğday tenli kadınların doğal saç rengine en çok yaklaşan ton olduğu için tercih edilen bir renk olduğu da bilinmektedir. Dünya’da kadınların tercihlerini merak ediyorsanız ”Dünya’da kadınların en çok tercih ettikleri saç renkleri” konumuzu da incelemelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu