Makyaj

Bulaşmaya Karşı En İyi Likit Eyelinerlar 2019 2020

Bu yaz ki en büyük zorluklardan biri, bulaşmayacak veya akmayacak  sıvı / likit eyeliner bulmak. Hayır, bu kendim için değildi – en iyi arkadaşlarımdan ikisi bu yıl bir ay arayla evlendi ve ikisi de benden makyajlarını akmayan bir eyeleliner ile yapmak için fikir istemelerinden.

Bir likit eyeliner kalemi, herhangi bir gelin için ve hassas bir eyeliner kanadı oluşturmak için mükemmel bir araçtır, ancak daha ağır bir göz farı görünümünün üstüne ciddi bir yoğunluk da katabilir. Problem, sabahın erken saatlerinde yapılan fotoğraf çekiminden gecenin sonunda coşkulu dans etmeye kadar harika görünecek birini bulmaktı.

Bu arada, her iki arkadaşım da kendi düğün günlerinde görüşmeyi planlıyorlardı. Bu nedenle, hem gözyaşlarına hem de göz damlasına dayanabilecek sıvı bir eyeliner kaleme ihtiyaçları vardı. Böylece bir araştırma yaptım ve işte keşiflerim.

Bu makalede şu anda online olarak bulabileceğiniz en iyi sıvı eyelinerler listemde bulunuyor! Sonra neyin sıvı eyeliner olduğunu ve neden bu kadar özel bir makyaj ürünü olduklarını paylaştım. Onları jel ve kurşun kalem eyeliner gibi diğer göz kalemi tipleriyle de karşılaştırıyorum.

En keskin kanadı yapabilmenizi sağlamak için, mümkün olan en kapsamlı  öğreticiyi ekledim. Gece bittiğinde, likit eyeliner’ı çıkarmak zor olabilir, ancak gözleri tahriş etmeden çıkarmak için özel bir numaram var. Bu yeterli değilse, likit eyeliner’ı kusursuz kullanmak için bilmeniz gereken bazı ipuçları ve püf noktaları de ekledim.

Satın Alınacak En İyi Likit Eyelinerlar 2019 2020

Bunlar gün boyu kalmaya söz veren en iyi likit eyelinerlar

Lancôme Artliner Hassas Nokta Likit Eyeliner

Bu sıvı eyeliner kalemi, klasik bir ürün. Ambalaj basit fakat zarif, bu da makyaj çantasını basit ve zarif görünümlü tutmaktan hoşlanan herkes için harika. Keçeli ucu olan bir kalem likit eyelinerdır, bu yüzden kullanımı olabildiğince kolaydır ve formülü oldukça suya dayanıklıdır.

Bulaşmaya Karşı En İyi Likit Eyelinerlar 2019 2020 - Lancome
Bulaşmaya Karşı En İyi Likit Eyelinerlar 2019 2020 – Lancome

MAC Kozmetik Likit Eyeliner

Bu keçeli kalem düşünmüyorsanız, bu sizin için en iyi sıvı eyeliner olabilir. Bu, onların göz yaşama becerilerinden son derece emin olanlar için bir üründür. En keskin kanadı oluşturan süper ince bir fırça aplikatörü ile birlikte gelir ve çıkarılması zor olan süper pigmentli ve su geçirmez bir formüle sahiptir. Bu sıvı eyeliner ile hata veya düzeltmelere fazla yer yok, ancak  onun üzerinde birden fazla hareket etmeyeceğinizi bilmek sizi mutlu edebilir.   7 farklı renkte satılmaktadır .  Ayrıca Bakınız: En Çok Satılan 9 Mac Fondöten ve Fiyatları

En İyi Likit Eyelinerlar 2019 2020 - MAC Kozmetik Likit Eyeliner
En İyi Likit Eyelinerlar 2019 2020 – MAC Kozmetik Likit Eyeliner

Marc Jacobs Güzellik Magic Marc’er Likit Eyeliner

Bu, bu listedeki en suya ve yağa dayanıklı sıvı eyeliner kalemlerinden biridir, bu yüzden her şeyi lekelenmiş bulursanız, o zaman bunu deneyin! Cidden, çıkarma işlemini biraz zor bulabilirsin. Renk opak ve sadece biraz parlak ve keçeli fırça biraz sert ve daha kalın, daha dramatik bir çizgi sevenler için en iyi sonucu veriyor. Siyah veya kahverengi renklerde online olarak satın alabilirsiniz

Marc Jacobs Likit Eyeliner
Marc Jacobs Likit Eyeliner

Clinique Sıvı Eyelining Kalemi

Bu sıvı eyeliner kaleminin adı mükemmel çünkü kullanımı gerçekten çok kolay. Bu, listedeki en acemi dostu seçenek olabilir çünkü keçeli kalem son derece esnek ve bağışlayıcıdır. Formül, lekelenmeye karşı oldukça dirençlidir, ancak kolayca çıkarılabilir, böylece herhangi bir şeyi yaptığınızı varsayarsak, hataları kolayca düzeltebilirsiniz.

En İyi Likit Eyelinerlar 2019 2020 - Clinique Sıvı kalem Eyeliner
En İyi Likit Eyelinerlar 2019 2020 – Clinique Sıvı kalem Eyeliner

Dior Diorshow On Sahne Sıvı Eyeliner’ı

Diorshow likitı eyeliner, bu gerçeği yansıtan bir fiyatla, diğerlerinin üzerinde bir adımdır. Buradaki renk yelpazesi, hem mat hem de saten kaplamalarda mevcut 12 renk tonu ve siyah ve mor gibi geleneksel renklere ek olarak yeşil, pembe, beyaz ve pas gibi bazı gerçekten eşsiz renkler ile en belirgin olanıdır. Bu formül su geçirmez dir ve uç gerçekten hassas kontrol sağlar. Sephora’dan satın alınabilir .

Dior Diorshow On Sahne Sıvı Eyeliner
Dior Diorshow On Sahne Sıvı Eyeliner

NARS Eyeliner Stylo

Gözlerinize ciddi bir huzur verecek sıvı bir astar istiyorsanız, bu harika bir seçim olacaktır. Bu likit eyeliner, retro glam göz için mükemmel olan koyu siyah pigmente sahip, ambalaj oldukça şirin olduğundan kandırabilirsin. Keçeli kalem oldukça esnektir, bu nedenle hem daha ince hem de daha kalın çizgiler için kullanabilirsiniz. Sephora aracılığıyla satılmaktadır .

NARS likit Eyeliner
NARS likit Eyeliner

Bobbi Brown Long-Wear Sıvı Astarı

Bobbi Brown’un jel astarı çok daha ünlü, ancak sıvı eyeliner’lerinin de bir sözü hak ettiğini düşünüyoruz! Süper ince, hassas bir çizgi veren benzersiz bir sivri aplikatör ile birlikte gelir, bu yüzden kesinlikle biraz daha fazla göz kalemi deneyimi olan kişiler tarafından tercih edilir. Formül süper uzun ömürlüdür . Derin siyah ve beş pırıltılı tonda gelir.

Bobbi Brown Long-Wear Likit Eyeliner
Bobbi Brown Long-Wear Likit Eyeliner

L’Oréal Infallible Super Slim Sıvı Eyeliner

Bazı ileri teknoloji ürünlerin yanı sıra görünen ve davranan bir ürüne karşı koymak zordur, ancak eczane fiyat noktasında. Bu sıvı eyeliner kullanımı en iyi hale getiren yastıklı bir tutma yeri ile en iyilerinden biridir. Eczanede bulabileceğiniz en iyi sıvı göz kalemlerinden biri sayılıyor.

L'Oréal Infallible Super Slim Sıvı Eyeliner
L’Oréal Infallible Super Slim Sıvı Eyeliner

Likit Eyeliner Sizin İçin Uygun mu ? Kalem vs Sıvı Eyeliner

Likit eyeliner harika! Retro kanatlı bir göz kalemi görünümü veya göz korkutucu bir kedi gözü oluşturmak için mükemmeldir. Ancak, kesinlikle en kolay eyeliner seçeneği değil. Arzu ettiğiniz görünüm sıvı bir eyeliner gerektiriyorsa, o zaman ustalaşmanız gerekecek, ancak görev çok korkutucu ise, farklı bir eyeliner denemek zorunda kalabilirsiniz.

En İyi Likit Eyelinerlar 2019 2020
En İyi Likit Eyelinerlar 2019 2020

Seçebileceğiniz dört ana göz kalemi türü vardır ve hepsini burada paylaşacağım.

Sıvı / Likit Eyeliner

Bir sıvı eyeliner, her gün kullanılmasa bile, herhangi bir makyaj bağımlısının cephaneliğinde bulunması gereken bir şeydir. Sıvı eyelinerlar, gözü karartmak ve çerçevelemek için kirpik çizgisi boyunca uygulanabilen viskoz bir sıvı formunda gelen göz kalemidir. Formülasyonları su, polimerler ve pigmentleri içerir.

Genellikle nemlendirici ve yumuşatıcılarla birlikte olan su, sıvı eyeliner’e dokusunu verir. Polimerler, uygulandıktan sonra sıvı eyelinerin hareket etmeden veya lekelenmeden yerinde kalmasını sağlayan film oluşturuculardır. Son olarak, pigmentler sıvı eyelinerinizin renginden sorumludur, siyah ise en yaygın kullanılan pigmenttir.

Sıvı eyelinerler, keçeli uçlu bir aplikatörle birlikte verilen tükenmez kalem şeklinde gelebilir veya üzerine ince bir fırça aplikatörlü kapaklı küçük bir kap içinde gelebilirler. İlki, sonuncusundan kesinlikle daha kolaydır, ancak daha hızlı kuruma eğilimindedir.

Likit eyelinerlar, koyu ve opak pigmentasyona sahip keskin bir çizgi gibi ilerlerken, eyelinerin belirgin olmasını istediğiniz bir görünüm için idealdir. Bu görünümler, geleneksel ’50’lerin kanatlı eyeliner görünüşünü ve’ 60’ların kedi gözünü içerir, ancak aynı zamanda kanatlı eyeliner üzerindeki daha modern çekimlere de uygundur.

Likit eyeliner yansıtıcı veya mat bir yüzey ile gelebilir ve su geçirmez eyeliner olarak bilinmese  bile, oldukça suya dayanıklı olma eğilimindedir . Genellikle yağa dayanıklı değillerdir, bu yüzden yağlı ciltlerde hala lekelenme yapabilirler.

Jel veya Krem Eyeliner

Jel eyeliner sıvı eyeliner kardeşçe ikiz. Bir kez uygulandığında, iki ürünün görünümü ve içerikleri oldukça farklı olsa bile, hangi tür bir ürünün kullanıldığını söylemek zordur.

Krem eyelinerler genellikle yumuşatıcılardan (özellikle bir hidrokarbon tipi olan izododekan), silikonlardan ve tabii ki pigmentlerden oluşur. Görünürde su yok ve sonuç olarak dokuları bir sıvı eyelinerinkinden çok daha kalın. Bu nedenle, ilk denemede jel göz kalemi  daha kalın ve belirgin görünebilir.

Jel eyelinerlar genellikle daha ucuz bir fırçayla veya hiç fırçasız küçük bir kavanoza gelir, bu nedenle ayrı bir eyeliner fırçası satın almanız önerilir. Bunun yararı, bazılarını çok ince bir kalem fırçasını tercih eden, bazılarını da açılı fırçayı tercih etmelerindendir.

En İyi Likit Eyelinerlar 2019 20
En İyi Likit Eyelinerlar 2019 20

Jel göz kalemleri, sıvı göz kalemlerinden daha mat olma eğilimindedir, ancak istisnalar da vardır. Şahsen, jel eyelinerlerin sıvı eyelinerlere göre lekelere karşı daha az dirençli olduklarını, ancak suya karşı ve doğal yağlara karşı daha iyi tutunma eğiliminde olduklarını düşünüyorum.

Ayrıca, düzeltilmesi gereken herhangi bir hata yaptıysanız, ayarlanması biraz daha uzun sürüyor ve bu da onları daha bağışlayıcı bir seçenek haline getiriyor. Ayarlanmadan önce onları dışarıda bırakabilirsiniz, bu da başka bir küçük fayda. Yumuşak bir kalem eyeliner kadar sıkılaştırmak için de çalışmak eğilimindedir, oysa sıvı bir astar ile sıkılaştırmak çok zor olabilir.

Kurşun Kalem Eyeliner

Kurşun kalem eyelinerlar, keskinleştirilebilir bir kalem veya bir  mekanik kurşun kalem şeklinde gelen katı çubuklardır. Formülleri jel eyelinerlere oldukça benzer, bu sayede daha katı bir yumuşatıcı, silikon ve balmumu karışımıyla ince bir çubuk halinde kalıplanabilirler.

Çok yeni başlayanlar için kolaydır, çünkü uygulanması çok kolaydır, ancak aynı zamanda sıvı eyeliner ile aynı düzeyde kontrol sağlamazlar. Jel ve sıvı göz kalemlerinin aksine,   göz kalemleri yumuşak veya dumanlı bir göz kalemi görünümü oluşturmak için idealdir. Sıkma işlemi için ve su hattını kaplamak için mükemmeldirler.

En İyi Likit Eyelinerlar 2019
En İyi Likit Eyelinerlar 2019

Toz Eyeliner

Pudra eyeliner teknik olarak bir şey olmayabilir, ancak göz farı ve kaş tozları özellikle yeniler için mükemmel eyeliner seçenekleri olduğunu düşünüyorum. Nemli bir ince kalem fırçasıyla veya açılı bir fırça ile göz farı uygulayarak, süper hızlı ve kolay eyeliner ile sonlandırabilirsiniz.

Nihai sonuç, kalem veya jel astarlardan daha yumuşak ve pürüzsüzdür ve hataları düzeltmek çok kolaydır. İşte size bir ipucu: önce, eyeliner kanadının gitmesini istediğiniz yere göz farı katmanı uygulayabilir, mükemmel olduğundan emin olabilirsiniz ve daha sonra sıvı bir eyeliner ile üstünden geçebilirsiniz.

Likit Eyeliner Kusursuzca Nasıl Uygulanır?

● Gözlerinizi hazırlayın – yüzünüzün kalan kısmı gibi, herhangi bir makyaj uygulamaya başlamadan önce gözleriniz temiz ve nemli olmalıdır.

● Eyelinerinizi uygulamadan önce gözlerinizin astarlanması önemlidir. Sadece  bir kapatıcı kullanın  saydam toz veya özel bir tercih göz astarı gibi .

● Likit eyeliner çıplak gözlerle çok hoş görünebilir, ancak göz farı sürmeyi planlıyorsanız, sıvı eyelinerinizi sürmeden önce uyguladığınızdan emin olun. Ayrıca , kirpiklerinizi kıvırmak ve ilk olarak rimel uygulamak isteyebilirsiniz , özellikle de göz kalemi uygulamanızın kirpiklerinize temas etme eğiliminde olduğunu ve topaklanmalarını sağladığınızı düşünüyorsanız.

● Eyeliner zamanı! Birçok kaynak size önce kanatla başlamanızı ve ardından kirpik çizgisinin üstündeki çizgiye ilerlemenizi söyleyecektir. İki parçayı birbirinden ayrı tuttuğunuz ve sadece en sonunda bağladığınız sürece, bunun gerçekten önemli olduğunu sanmıyorum.

● Sıvı eyelinerinizi açın ve gerekirse fazla ürünü çıkarmak için eyeliner tüpünün kenarındaki fırçayı silin. Bir kalem eyeliner kullanıyorsanız, bu konuda endişelenmenize gerek yok.

Likit Eyeliner Kusursuzca Nasıl Uygulanır
Likit Eyeliner Kusursuzca Nasıl Uygulanır

● Uygulama boyunca fırçanızı veya kalem ucunuzu ürünle birlikte yeniden yüklemeniz gerekebilir. Fırçanızı sıvı eyeliner tüpüne yeniden daldırın veya ucu daha fazla ürünle doyurmak için kaleminize sürün.

● Baskın dirseğinizin, banyo tezgahınız veya makyaj masanız gibi sağlam bir yüzey üzerinde sabitlendiğinden emin olun.

● Kirpik çizginizle başlıyorsanız, aynaya bakmak için başınızı geriye doğru bakacak şekilde aşağıya bakacak şekilde pozisyon alın. Baskın olmayan elinizle kapağınızı yukarı doğru hafifçe çekin; Bu, kirpikler ve eyeliner arasında boşluk bırakmadan ince bir çizgi elde etmenizi sağlar.

● Eyeliner’ınız üzerinde mümkün olan en üst kirpik çizgisine mümkün olduğu kadar kısa darbelerle çizime başlayın. Daha sonra düzeltebildiğiniz için çizginin üstte düz veya pürüzsüz olması konusunda çok fazla endişelenmeyin. Astarın kirpikleriniz arasında kalmasına odaklanın.

● Gözün ortasından başlayıp içeriye doğru veya ileriye doğru ya da bir uçtan başlayıp diğerine doğru yol alıp almamanız önemli değil – doğal hissettiren her şeyi yapın ve size en iyi kontrolü verir.

Likit Eyeliner Nasır sürülür 2020
Likit Eyeliner Nasır sürülür 2020

● Diğer göze de aynısını yapın.

● İlk astar katmanını ayarlamak için birkaç saniye verin ve sonra aynada inceleyin. Gözleriniz açıkken, artık daha uzun vuruşlar kullanarak çizgiyi yumuşatabilir ve kalınlaştırabilirsiniz (veya kanatları yapabilir ve bu bölümü daha sonra bitirebilirsiniz).

● Astarın bu kısmını her iki tarafa eşit ve eşit hale getirmenin püf noktası, bir gözü bitirmeye çalışmak ve diğerini yapmaktan ziyade, her düzeltme için bir gözden diğerine giderek kademeli olarak çalışmaktır.

● Şimdi kanat için! İlk önce ne tür kanat açısını istediğinizi belirleyerek başlayın. Başlamanın klasik bir yolu, alt kirpik çizginizin açısıyla aynı hizada olacak bir kanat seçmektir.

● Eyeliner kanadınız esasen uzun bir ucu olan üçgen şeklindedir ve her üçgenin alt çizgisini çizerek başlamak isteyeceksiniz. Alt kirpik çizginizin eğrisini takip ederek bu çizgiyi başlatın.

● Gerçekten keskin ve ince bir kanat ucu için, ikinci çizgisini, ilk çizginin bittiğinden biraz daha aşağıya bağlayarak her bir gözdeki üçgeni tamamlayın. Gözleriniz açıkken, bu çizgiyi gözünüze doğru çekin ve orbital kemiğinizin eğrisinin başladığı yerde durun.

Likit Eyeliner Nasıl Uygulanır
Likit Eyeliner Nasıl Uygulanır

● Küçük üçgeni her bir gözün üzerine sıvı astarla doldurun, böylece eksiksiz ve güzel bir kanat elde edebilirsiniz!

Kanadınızı eyelinerinize bağlayın. Gözünüzün şekline bağlı olarak, kirpik çizgisi eyelinerini dış uçtan biraz daha kalın hale getirerek veya üst kanat çizgisini kirpik çizgisine doğru keskin bir şekilde aşağı çekerek yapabilirsiniz. Ayrıca her ikisinin bir kombinasyonunu da yapabilirsiniz.

Süper pürüzsüz ve ilerici bir açıya sahip olmanın gözleriniz kapalıyken daha güzel görüneceğini kesinlikle göreceksiniz olsa da, özellikle kapşonlu gözleriniz varsa, bu gözleriniz açıkken garip ve çılgınca görünebilir. Bu yüzden gözlerinizi açıkken, kanat ve eyeliner bağlantısının sorunsuz görünmesini sağlamak ve çoğunlukla gözler kapalıyken neye benzediğini görmezden gelmek için incelemek istiyorsunuz.

● Bir veya iki adımı geri alın ve doğrudan aynaya bakın – bu, eşit olduklarından emin olmak için her iki gözü de aynı anda incelemenizi sağlar. Artık gerektiğinde daha fazla eyeliner uygulayarak veya kapatıcı veya göz astarına batırılmış bir pamuklu çubukla temizleyerek küçük düzeltmeler yapabilirsiniz.

● Bu kanatlı göz kalemi, bir kedi göz içine bakmak, kısa darbelerle alt kirpik çizgisinin dış köşesine sıvı eyeliner uygulayarak su hattının içine dönmeden mümkün olduğunca kirpik çizgisine olabildiğince yakın tutarak başlamak açın.

● Alt kirpik çizgisindeki astarı kanatınızın alt kısmına bağlayın, böylece kusursuz görünmesini sağlayın.

● Kısacası vuruşları  uzak iç köşesinden o şekilde ya ¾ durdurma veya iç köşesine tüm yol çekerek ve ardından oluşturarak üst kirpik çizgisi üzerinde göz kalemi bağlayarak, ince bir çizgide göz kalemi uygulayın.

● Her şeyin eşit ve simetrik olduğundan emin olmak için görünümünüzü biraz uzaktan inceleyin ve düzeltmeleri yapın.

● Her şey mükemmelse ve henüz yapmadıysanız, şimdi kirpiklerinizi kıvırıp maskara uygulama zamanı.

● Makyajını istediğiniz gibi bitirin! Retro bir görünüm için, kırmızı bir ruj ve sadece bir nötr allık seçin .

Bir önceki yazımız olan En Çok Satılan 9 Mac Fondöten ve Fiyatları başlıklı makalemizde en iyi fondötenler 2019, en kaliteli fondöten modelleri 2019 ve Mac fondöten fiyatları 2019 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu