Zayıflama & Beslenme

Bunları yemeye devam ederseniz, göbek yağını asla eritemezsiniz

Bunları yemeye devam ederseniz, göbek yağını asla eritemezsiniz

Düz bir karın kadınların en çok istediği şey. Bununla birlikte, bu hedefe ulaşan herkes bunu başarmanın kolay olmadığını bilir. Çünkü, eğitimli kadınlarda bile kasları maskeleyebilen göbek yağı oldukça kalıcıdır. Karın boşluğumuzda sözde visseral yağ da iltihaplanmayı desteklediğinden ve kalp krizi ve felç riskini artırdığından, bununla mücadele etmek özellikle önemlidir. Birçoğunun bilmediği: Bu bölgedeki kiloların erimemesinden   bazı gıdalar sorumlu olabilir. Can sıkıcı karın yağını gidermek için hangi şeyleri daha iyi yapmalısınız, sizinle paylaşıyoruz.

1. Smoothies

Bunlar kilo vermek için mucize silah olarak kabul edilir.  Kullanılan bileşenler, sıklıkla mide yağının gelişmesinde temel bir faktör olan çok fazla miktarda şeker içeren meyveler içerir. İçecek için kullanılabilecek alternatif yiyecekler arıyorsanız ıspanak, kereviz veya avokado gibi sebzeler kullanmak en iyisidir ve böylece şeker içeriğini en aza indirir. 🙏🏼

göbek yağını eriten soğuk içecekler
göbek yağını eriten soğuk içecekler

2. Tuz

Yemeğinize tuz eklemenin yemeğinizi ağırlıktan tasarruf sağlayacak şekilde baharatlandırmaya yardımcı olacağını düşünüyor musunuz? Yanlış! Çeşitli çalışmaların kanıtladığı gibi kan basıncını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda tuz esas olarak sodyum klorür içerdiğinden ve suyu bağladığından, su tutulumunun artmasına katkıda bulunur ve vücudumuzun ve karnınızın su basmasına neden olabilir ve şişkinliğe neden olabilir. Londra’dan araştırmacılar, aşırı tuz alımının obezite riskini yüzde 25 artırdığını bile keşfetti. Yemeklerinizi taze veya kurutulmuş bitkilerle çok daha iyidir .

3. yoğurt

Yoğurt, sabahları müslimizi mükemmel bir şekilde tamamlasa ve öğün aralarında lezzetli bir atıştırmalık olarak uygun olsa da, endüstriyel meyveli yoğurt da gastrointestinal kanalınızı bozabilecek ve tekrar büyük miktarda şeker içeren bir suçludur. Laktoz içeriği nedeniyle, birçok rahatsızlığa ve şişkin bir mideye de yol açar.

4. beyaz un

Pizza, makarna veya taze pişmiş bir baget gibi lezzetlerin, karın yağının gelişimini destekleyen gıdalar olması şaşırtıcı değildir. Çünkü burada bulunan karbonhidratlar esas olarak şekerli ve beyaz undan oluşuyor, bu da kan şekerimizin havaya uçmasına neden oluyor ve sırayla sağlıksız atıştırmalıklar için istek duyuyor. İyi: Lezzetli bir alternatif var,  yani kepekli tahıllar. Bir yandan bizi uzun süre doyuran ve bir yandan da doğrudan karın bölgemizdeki yağlar  biriktirmeyen kompleks karbonhidratlar içerirler. 👀

Bunları yemeye devam edersen göbek yağını asla eritemezsiniz
Bunları yemeye devam edersen göbek yağını asla eritemezsiniz

5. Enerji çubuğu

Ofiste  öğle saatine yaklaştığında,  küçük bir atıştırmalık olan enerji çubukları karın yağlarını yerleştiriyor.  Bunlar karın bölgesinde daha kolay   yağ oluşumu için olanak sağlar, r şeker veya peynir altı suyundan oluşur . Enerji veya gevrek barlar  da aynı şekilde yemeden önce iki kere düşünmek gerekir.

Bir önceki yazımız olan Şişkinlik: Bu besinler rahatsız edici bir şişkinlik hissine neden olur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu