GüzellikSaç Renkleri

Cildinize Uyumlu Sarı Saç Renkleri

Sarı saçın modası hiçbir zaman geçmez. Sarı saç ayrıcalıktır. Sizde bu ayrıcalığa sahip olmak ve havalı görünmek istiyorsunuz ama cesaret edemiyor musunuz? Sizler için cilt alt tonunuza en uygun sarı saç renklerini araştırdık.  Altın sarılardan, platin sarılara, bal sarıdan ombre sarı yansımalara kadar sarının birçok tonu mevcut. Elbet bu tonlardan biri size hitap ediyor. Önemli olan hangi cilt tonuna hangi sarı saçın kusursuz uyum sağladığı. Cildinize uyumlu sarı saç renkleri ile muhteşem bir görünüme sahip olmaya hazır mısınız?

Koyu Tenli Kadınlar İçin Sarı Tonları

Cilt alt tonu belirlenirken kullanılan en basit yöntemlerden biri damar rengini incelemektir. Gün ışığında damarlarınızı kontrol edin. Damarınız mavi renk ise soğuk, yeşil renk ise sıcak alt tona sahipsiniz demektir. Eğer yeşil ve mavi tonlarındaysa nötr cilt alt tonuna sahipsiniz.

Tereyağı Sarısı: Hem koyu tenli hem de sıcak alt tona sahip olan kadınlar tereyağı sarı saç rengini tercih edebilir. Koyu tenli olanlar saçlarını birden sarıya döndürmek yerine yavaş yavaş renklendirmeli. Böylelikle saçlar turuncu olmaz ve sizde bu renge çok daha kolay uyum sağlarsınız.

Kahverengi Üzerine Altın Sarısı: Koyu renkli tene sahip olan kadınlarda kahverengi saç üzerine uygulanan altın ışıltılar şahane duruyor. Pürüzsüz sarı renk için öncelikle saçlarınız siyah ise kahverengine boyatın ve sarı geçişler uygulatın. Bu sayede daha yumuşak bir geçişle sarı saça sahip olmanız mümkün olacak.

Altın Sarısı Saç Rengi Hangi Cilt Tonuna Uygun?

Tüm saçınızı altın sarı rengine dönüştürmeden önce cilt alt tonunuzu belirleyin. Eğer cilt alt tonunuz sıcak ise rahatlıkla altın sarı rengini saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu tonlar ten renginizle muhteşem bir uyum yakalar.

Altın saç rengi beyaz tenlilerden ziyade buğday tene sahip olan kişilerde daha hoş duruyor. Saçınızın ten renginizi canlı göstermesini istiyorsanız uzman kuaförlerden destek alarak bu renge sahip olabilirsiniz. Cildinize uyumlu sarı saç renkleri ile tüm dikkatleri üzerinize çekin.

Ombre Sarı Tonları Kimlere Yakışır?

Saçında değişiklik isteyenler için ombre hayat kurtarır. Çünkü ombre işleminde sarı tonları saç uçlarına doğru fazlalaşır. Durum böyle olunca esmer olanlar hariç olmak üzere her ten rengine sahip olan kişiler ombre sarı uygulamasını rahatlıkla deneyebilir. Çok zarif bir sarı olan bal sarısı açık buğday ve koyu buğday tene sahip olan kişilerde şahane duruyor.

Esmerler ise sıcak kahverengi ve siyah geçişlerinin olduğu ombre tonlarını denemeli. Çok koyu ten rengine sahip olanların sarı renkten uzak durmasında yarar var.

Platin Sarı Saç Rengi Hangi Cilt Tonuna Uygun?

Modern bir görünüm için platin sarı neredeyse her kadının hayali. Ancak her cilt tonu için uygun değil. Özellikle soğuk cilt alt tonuna sahip olanlar için ideal. Beyaz tenli olanlar ve hafif buğday tene sahip olanlarda bu renk harika duruyor. Küllü ton olduğundan dolayı en iyi sonucu orta ten rengine sahip olanlarda verir. Cesur olmak isteyenler, platin sarı tam size göre.

Bal Sarı Saç Rengi Hangi Cilt Tonuna Uygun?

Son derece doğal olan bal saç rengi saç dipleri koyu kahve olan, buğday tene sahip kişiler için idealdir. Sıcak cilt alt tonuna sahip olanlar bal sarısını rahatlıkla tercih edebilir. Cildinize uyumlu sarı saç renkleri ile görünümünüzü canlandırın.

Beyaz Soluk Tenli Olanlar İçin En Uygun Sarı Saç Renkleri

Bronz altın sarı, gölgeli sarılar beyaz soluk tenli olanlar için en uygun sarı tonları arasında yer alır.

Bir önceki yazımız olan Bal Köpüğü Saç Renkleri Ve Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu