GüzellikSaç Renkleri

Cilt Rengine Göre Saç Boyası Tercihi Nasıl Olmalı?

Cilt rengi yani tenimizin rengine göre saç boyası tercihi bütüncül bir görünüm açısından oldukça önemlidir. Kahverengi, siyah, sarı veya kızıl saç renklerine göre saçımıza uygulayacağımız renkler arasındadır. Ayrıca renkler arasına seçim yaparken seçtiğimiz rengin ton veya skalası da önem kazanıyor. Renk seçildikten sonraki en önemli kısım ise rengin ten rengimize uyup uymayacağıdır. Bu yazıda sizlere uygun yüz şekliniz veya ten renginiz ile alakalı hangi saçların yakışabileceği konusuna bilgiler vermek isteriz.

Ten renginizi bulun

Eğer kendinize uygun bir saç rengi arıyorsanız cilt tonunuzu öğrenmeniz şart. Bunun için birkaç adımda nelerin yakışıp yakışmayacağını bulabilirsiniz. Öncelikle soğuk ton cilt rengine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız buğday veya pembe ten rengi sizin cilt alt tonunuzdur.

Ancak soğuk alt tonu değil de sıcak alt tonuna sahip olduğunuzu düşünüyorsanız altın rengi veya sarı renginde bir cilt alt tonunuz var demektir. Bunlardan her ikisi sizde bulunuyorsa çok doğal bir renginiz var demektir.

Bir Rol Model Edinin

Eğer cilt renginize göre saç renginizin nasıl gideceğini merak ediyorsanız kendinize ünlü isimlerden kendinize en yakın olanı seçebilirsiniz. Kendinize bir rol model edinerek saç rengi ve ten rengi arasındaki bağlantıyı keşfedebilirsiniz. Bu işlemi uygulayarak kendinizde görünmesini istediğiniz renklerin gerçekte nasıl görüneceğine dair kafanızda bir fikir oluşturursunuz.

Kısa bir işlem ile öğrenin

Aslında cilt alt tonunuzu öğrenmek çok zor değil. Bunun için sadece bileğinize bakmanız yeterli. Bileğinizde bulunan damarların renklerine göre kendi cilt alt tonunuzu ayarlayabilirsiniz. Damarlarınız mavi renginde veya mor ise soğuk cilt alt tonuna sahipsiniz demektir. Eğer damarlarınız yeşil tonda ise büyük ihtimalle buğday tenlisiniz.

Saç renkleri kimlere uygun?

Hangi saçlar hangi renklere uygun? Diye bir soru soracak olursak kırmızı ve bordo rengi karışımı saça sahip kişiler kızıl alt tonuna sahip olursa daha şık duracaktır. Ya da kahverengi bir saç boyası tercih etmek istiyorsanız kumral tenli kişilere yakıştığını belirtmek isteriz. Koyu karamel renkleri ise açık buğday tenli kişilere çok iyi uymaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2020 En Popüler Saç Kesim Modelleri başlıklı makalemizde 2020 En Popüler Saç Kesimi, Popüler Saç Kesim Modelleri ve Saç Kesim Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu