Genel

Dekorasyonda Kullanışsız Fakat Çok Şık 5 Parça

Bugün yazımızda çoğu kişinin evine dahil etmek istediği şık fakat kullanışsız dekoratif tasarımları sizler için sıralıyoruz.. İşte almadan önce bir kez daha düşünmeniz gereken kullanışsız ama şık dekoratif parça.

  1. Evimiz için her zaman en güzelini, en şık duran tasarımları istiyoruz, hayalini kurduğumuz eve bir adım daha yaklaşmak için yoğun araştırmalara girebiliyoruz çoğu zaman. Ne yazık ki işler bazen hiçte düşündüğümüz gibi gitmiyor. Görsel olarak çok şık durabilen bir tasarım, iş kullanıma gelince büyük sıkıntılar yaratabiliyor.

Ev dekorasyon dergilerinde, sosyal medyada bunu kesin almayım dedirten birbirinden şık dekoratif ögelerle çok sık karşılaşıyoruz. Fakat ne yazık ki bazen her şey dergilerde olduğu gibi kusursuz olmuyor.. Bugün yazımızda çoğu kişinin evine dahil etmek istediği şık fakat kullanışsız dekoratif tasarımları sizler için sıralıyoruz.. İşte almadan önce bir kez daha düşünmeniz gereken kullanışsız ama şık dekoratif parça.

Kullanışsız Fakat Çok Şık 5 Dekoratif Parça

Çanak lavabolar

Çanak lavabolar son yıllarda oldukça ilgi gören dekoratif tasarımlar. Lavabonun üstünde kullanılan bu parçalar sanki lüx bir otelin banyosu havası yaratıyor. Çanak lavaboların bir çok farklı türü var, seramik, cam hatta ahşap gibi.. Özellikle renkli desenli camdan yapılan lavabolar görenleri kendine hayran bırakıyor.

çanak lavabo
çanak lavabo

Fakat iş kullanıma geldiğinde, çanak lavabolar banyoda büyük bir sorun haline gelebiliyor. Kavisli tasarımı yüzünden etrafa su sıçramaması hemen hemen mümkün değil. Banyonuz için çanak lavaboları düşünüyorsanız her banyoya girdiğinizde elinize bir bez almayı göze almalısınız..

Ayaklı küvetler

Evet işte bahsettiğimiz o meşhur dekoratif parçaların en popüleri, ayaklı küvetler. Ünlü dekorasyon dergilerinin kapaklarını süsleyen ve insanın baktıkça bakası gelen meşhur ayaklı küvetler.. Sanırız bu küvetleri görüp de içinde banyo yapmak istemeyen yoktur.

ayaklı küvetler
ayaklı küvetler

Fakat bu küvetleri doldurması, boşaltması vede temizlemesi büyük sorun. Tabi birde küvetten çıkarken banyonun halini düşünmek gerekiyor.. Kısacası ayaklı küvetlerin şıklığını inkar edemeyiz, fakat çok kullanışlı olduklarını da söyleyemeyiz.

Kara tahtalar

Son yıllarda dekorasyonda bir kara tahta çılgınlığı yaşanıyor. Mutfak için eğlenceli stickerlar ile başlayan çılgınlık, çocuk odası, yatak odası derken duvar boyalarına kadar sıçramış durumda.. Kara tahtalar görsel açıdan mekanda modern bir hava yaratıyor ayrıca samimi ve sıcak bir yanı da var.

kara tahtalar
kara tahtalar

Ancak iş kara tahtaları kullanmaya gelince görüyoruz ki hiç de dekorasyon dergilerinde göründüğü gibi değil.  Tebeşir tozları ile haşır neşir olmaya başladığınızda gerçeği görebiliyorsunuz, ayrıca yazılan yazılar tam olarak silinmiyor. İşin en acıklı tarafı ise, dergilerde gördüğünüz kara tahtaların üzerindeki afili yazıları aynen yapmaya çalışmak ve yapamamak…

Duvar rafları

Açık raflar çok geniş bir kullanım alanına sahipler, ayrıca duvarlara işlevsellik kazandırıyor. Buraya kadar hiç bir sorun yok, raf kullanmak iyidir! Tabi ki sık sık tozlarını aldığınız sürece.. Açık raflar çok çabuk tozlanır ve sık sık temizlenmeleri gerekir, hele ki mutfakta tabak ve bardaklarınızı yerleştirdiğinizi düşünürsek..

duvar rafları
duvar rafları

Koltuk Kılıfları

Bayılarak seçtiğiniz koltukların hızla kirlenmesini istemiyorsunuz. İlk akla gelen çözüm elbette üstüne bir koltuk kılıfı geçirmek. Üstelik yeni renkler ve desenler de deneyebilirsiniz. Ama kılıftan sonra koltuğun istediğiniz rahatlıkta olmayacağını da içten içe biliyorsunuz değil mi?

koltuk kılıfları
koltuk kılıfları

O kılıf kayacak, bir tarafından sarkacak ve tam bir karın ağrısına dönüşecek. İyisi mi biraz titiz olun, hiç kılıf işine girmeyin.

Bir önceki yazımız olan Evlilikler Neden Bitiyor? başlıklı makalemizde boşanma nedenleri ve evlilik hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu