Moda

Denenecek En Güzel 7 Kadın Modası Spor Ayakkabı

Kadın ayakkabı modelleri içerisindeki spor ayakkabılarının hem rahat hem de şık olarak tercih edilmesi mümkün olmaktadır. Ayakkabıların rahat olması ile birlikte ayak için konforlu olması da oldukça önemli bir konudur.

1- Oxford Ayakkabılar

kadın oxford ayakkabı modelleri
kadın oxford ayakkabı modelleri

Hem günlük olarak kullanıma uygun olan hem de şık ortamlarda tercih edilen bu ayakkabı modelleri oldukça kullanışlı bir model olarak bilinmektedir. Ayakkabıların farklı renkleri olmakla birlikte çoğunlukla siyah ve beyaz modellerden seçim yapılmaktadır. Günümüz moda tercihleri arasında yer alan Oxford ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

2- Bez Spor Ayakkabı

Kadın Bez Spor Ayakkabı Modelleri
Kadın Bez Spor Ayakkabı Modelleri

Spor ayakkabı modelleri içerisinde rahatlığı ile ön plana çıkan en önemli modeller bez ayakkabılardır. Hem ayağın şeklini alması hem de kullanım rahatlığı bakımından bez ayakkabılar tercih edilmektedir.

3- Deri Spor Ayakkabılar

Kadın deri Spor Ayakkabılar
Kadın deri Spor Ayakkabılar

Spor ayakkabı modelleri içerisinde yürüyüş ya da koşu ayakkabılarına alternatif olarak deri spor ayakkabılar da tercih edilmektedir. Bu ayakkabı modelleri bez modellere göre daha kolay temizlenebilir olduğu için günlük kullanıma uygundur.

4- Yürüyüş Ayakkabıları

Kadın Yürüyüş Ayakkabıları
Kadın Yürüyüş Ayakkabıları

Yürüyüş ayakkabıları genellikle kalın tabanlı olarak tasarlanan ayakkabılardır. Günlük yürüyüşlerin yanı sıra spor maksadıyla yapılan yürüyüşlerde ayakların ağrımasını önlemek ve daha sağlıklı bir spor süreci sürdürmek için önemli olmaktadır.

5- Outdoor Ayakkabılar

Kadın Outdoor Ayakkabı Modelleri
Kadın Outdoor Ayakkabı Modelleri

Spor ayakkabıları içerisinde en zor koşullar için uyumlu olan ayakkabılar, outdoor olarak tasarlanmakta olan ayakkabılardır. Hem dağlık alanlarda kullanıma uygun olmakta hem de su geçirmez özellikleri sayesinde yağmur şartlarında da kolaylıkla kullanılabilmektedir.

6- Günlük Sneaker Modelleri

Kadın Günlük Sneaker Modelleri
Kadın Günlük Sneaker Modelleri

Günlük spor ayakkabı modelleri içerisinde en çok tercih edilen modeller sneaker modellerdir. Görüntü olarak kaba bir spor ayakkabı olmamakla birlikte çoğunlukla kalın tabanlı olarak tasarlandıkları bilinmektedir.

Sneaker modeller aynı zamanda farklı mevsimlerde de kullanıma uygun modeller oldukları için daha fazla tercih edilmektedir. Her renkten modele ulaşılabildiği gibi çoğunlukla siyah ve beyaz renkleri tercih edilmektedir.

7- Antrenman Ayakkabıları

Kadın Antreman Ayakkabı Modelleri
Kadın Antreman Ayakkabı Modelleri

Spor yapmayı sevenler için kullanılmakta olan antrenman ayakkabıları, ayağın konforlu bir biçimde tutulması ve tabandan destek sağlanmasına yönelik hazırlanmış ayakkabılardır. Genelde kapalı spor salonlarında ya da açık sahalarda kullanıma uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.

Antrenmanlarda tercih edilen bu ayakkabıların farklı spor dallarında rahatlıkla kullanılabilmesi, ürüne olan talebi arttırmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2020-2021 Yılı Plaj Modası başlıklı makalemizde 2020 plaj trendleri ve plaj modası hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu