Saç Bakımı

Deniz Tuzu Saç Spreyi İle Saçlar Denizden Çıkmışcasına!

Saçlarınızın gerçekten ölü olduğunu düşünüyor, tararken fırçaya dolanıyor ve çok fazla kırılıyor. Ama saç düzleştirici ya da maşayla şekillendirdiğinizde sizden mutlusu yok! Saçımı böyle şekillendirmek hoşuma gidiyordu ta ki arkadaşım saçımın sanki patlamış bir şey gibi yanık koktuğunu söyleyene kadar. Ama kullanmak zorundaydım.

Deniz Tuzu Saç Spreyi İle Saçlar Denizden Çıkmışcasına
Deniz Tuzu Saç Spreyi İle Saçlar Denizden Çıkmışcasına

Saçım için çok uğraştığım düşünülsün istemiyordum ama arkadaşlarımın saçımı beğenmesini istiyordum. Aslında istediğim şey tam olarak plaj saçıymış, ya da nasıl adlandırdıysanız, Kate Moss saçı da diyebiliriz. Unutmayın, Bu 90’ların yataktan yeni kalkmış saç modası değil. Plaj saçından kastettiğimiz yataktan kalktığın gibi dağınık, özensiz saçınız değil.

Deniz Tuzu Saç Spreyi İle Saçlar Denizden Çıkmışcasına!

Artık deniz tuzu içeren saç spreyleriyle saçlarınıza denizden yeni çıkmış havası verebilirsiniz. Bu hem doğal hem de biraz kurnazca bir yol. Dünyaca ünlü saç tasarımcısı Bronwen Melvin , bu modelin istemsiz bir şekilde seksi bir görünüm aldığından bahsediyor.

Bu tarz neresinden baksak “oldu” izlenimi veriyor, bebeğini doktora götüren Gisele, Kate Moss (her zaman), Scarlett Johansson’ın saç kesiminde, ya da Sienna Miller’ın dağınık topuzunda. Sanırım belirsiz zamanlar için en uygun görünüm biçimi, çekici ama gösterişli olmayan bu plaj saçı. Tabii ki ben de böyle saçlarım olsun istiyorum.

1. Adım: Uzun katlar kestirin, dalgalar kesinlikle saç kesimiyle alakalı olduğunu unutmayın. Sahip olmayı amaçladığınız saç stili, anne babalarının saçlarıyla oynadığı, sonra ortalıkta koşturan ve bukleleri etrafa dağılan kız çocuğu saçı olmalı.

2. Adım: Saçlarınızı yıkayın, eğer saçlarınız çok ince telliyse dolgunlaştırıcı şampuan kullanın. Bunlardan sonra deniz tuzlu spreyinizi püskürtün ve herkesin hayalini kurduğu kocaman dalgalı saçlara sahip olun. Herkesin “saçların ne kadar doğal” dediğini duyar gibiyiz.

3. Adım: Tabii ki şekillendirirken sadece deniz tuzundan değil saç kremi ve jellerden de yararlanabilirsiniz.Bu tür ürünlerin işe yaramasını sağlamak istiyorsanız avucunuza sıkın sonra saç diplerinden uçlara, saç diplerini yukarı çekerek uygulayın.

4. Adım: Kendi doğal dalganızı bulun. Peki ya nasıl? Ayna karşısında telapatiyle mi? Saçlarınızı öne atıp tekrar geriye atın serbest bırakın ve elinizle bir tarafa itin, zaten hep alışkın olduğu bir ayrılma biçimi olduğundan. O size yolu gösterir. Şimdi sıra elle şekillendirmede.

Elinizle saçlarınızı kıvırıp saç diplerinizde biraz bekletin sonra açın, gerçek dalgalar oluşacaktır. Bu dalgalar karşınızdakine “dalgalardan yeni çıktım” mesajı verir.

5. Adım: Artık saçlarınızı kurutma vakti geldi. Tamamının kuruduğundan emin olmadan buklelerinizle oynamayın. kuruttuktan sonra ölçülü bir şekilde saç spreyi sıkın.

6. Adım : Saçlarınıza bir bakın. Belki de Gisele’in hayranlarını etkileyen onun plaj saçıdır. Evet bizce plaj saçı biraz sihirli ve kızları en iyi gösteren saç modeli.

Bir önceki yazımız olan Parlak Saçlar İçin Öneriler ve Saç Bakım Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu