Dövme Modelleri

Dikkat Çekici Hint Kınası El Dövme Modelleri 2019

Doğu kadınlarının yüz yıllardır makyaj malzemelerinden biri olan kına,Türk kadınlarının da geçmişte kullandıkları bir Güzellik üründür. Kına bitkisinden öğütülerek hazırlanan bu toz geçmiş dönemlerde hem süs hemde fayda sağladığı için ellere, ayaklara ve saçlara uygulanıyordu.

Geleneklerimizde hala özel zamanlarda çok anlamlı törenlerle, örneğin askere giden gençlerin ellerine, düğün öncesi gelinin ellerine eğlence geceleri düzenlenerek kına yakılır ve bu gecelerin adı da kına gecesidir. Saçlar içinde kullanılan kınalar hem saçlara canlılık kazandırıyor, hemde dökülmesini engelliyor yani kınanın faydaları saymakla bitmez diyebiliriz.

Hint kınası El dövme modelleri

Eğer döve tutkunuz varsa ve bir türlü kalıcı dövme yaptırmaya cesaret edemediyseniz hint kınası ile geçici dövme modellerine yönelebilirsiniz. Bu açıdan hint kınası ile yapılan dövmeler hem çok daha ucuz, hemde 2-3 haftaya kadar kalıcılık sağlayacaktır.

Hint kınası el dövme modelleri 2019
Hint kınası el dövme modelleri 2019

Son yıllarda el dövmeleri çok popülerler, bu anlada gerçek bir dövme yaptırmadan önce hayalinizde dövmeyi hint kınası ile yaptırıp, ileride bu dövmeden sıkılıp sıkılmayacağınıza rahatça karar verebilirsiniz. Başlangıç için hint kınası el dövmeleri ile daha küçük ve minimal dövme modelleri ile başlayabilirsiniz.

Ellerde dikkat çekici kına dövmeleri

Düğün öncesi düzenlenen kına gecesinde gelin olacak kızların ellerine uygulanan Hint Kınası Dövmeler kelimenin tam anlamıyla muhteşem birer sanat eseri değerinde, avuç içine yapılan modeller, ellerin üstüne yakılan kınalar son derece estetik ve büyüleyici bir görüntü sergiliyor.

Eller İçin Kına Desenleri nakış işler gibi sabırla uygulanarak ellere şık bir hava kazandırıyor. Dövme yaptırmaya cesaret edemiyorsanız üzülmeyin adeta dövme gibi görünen Hint Kınası Modelleri uzun bir süre kalıcılığını muhafaza ediyor, sizlerde ellerinizde bu tarz bir şıklığı görmek istiyorsanız yaptırmadan önce galerimizde bulunan modelleri incelemenizi tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Dövme Yaptırmak İsteyenler İçin İlham Veren Fikirler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu