Saç Modelleri

Dikkat Çekici Ombre Saç Modelleri 2019 – 2020

Kadınların en sık tercih ettiği saç tasarımları arasında ombre yer alıyor. Abartıya kaçmadan daha doğal görünümü ortaya çıkarıyor olmasından dolayı sıklıkla bu tarz yapılmaya başlandı. Saçı ombre olan ya da boyatma kararı içerisinde ki kişiler nasıl bir model yapacakları da merak edilen bir konudur. Ombre saç modelleri için ilk olarak yüz hattınıza uygun olanları mutlaka tercih edilmelidir. Modeli her ne kadar çok beğenmiş olsanız bile öncelikle yüzünüze yakışması gerekir. İşte sizin de yapabileceğiniz farklı türde ki ombre saçlar..

Eriyen Doğal Ombre Modeli

Ombrenin çok fazla çeşitlerinin olduğunu söylemek mümkün. Ombre çeşitlerinden birisi de eriyen ombre saç modelidir. Klasik ombreye yakın bir görünüm içerisinde olsa da bazı farklılıklar içeriyor. Yine koyu tonlamadan açığa doğru tonlamaya doğru gidiliyor.

İlginizi çekebilir Uzun Yüzlü Kadınlar İçin Saç Modelleri ve Öneriler 2019

ombre saç modelleri
ombre saç modelleri

Fakat diğerinin aksine göre bu geçişin daha doğal durduğunu söylemek mümkün. Hal böyle olunca da artık pek çok kişi doğal bir görünüm ortaya koyduğundan dolayı bu modeli daha sık tercih ediyor. Renk olarak bakıldığı zaman ise daha çok birbirine yakın renklerin tercih edildiğini görebilmekteyiz. Fakat tonlamadan tonlamaya geçiş sırasında yumuşak ve doğal görünüm çok kolay şekilde fark edilebiliyor.

Ters Ombre Saç Modeli İle Tarzınızı Konuşturun

Çevremize baktığımız zaman çok bu modele rastladığımız söylenemez. Ama günden güne ters ombre saç modelinin de kullanılmaya başlandığını söyleyebiliriz. Bu modelin en önemli farklılığından birisi de saçın dip kısmında açık renk kullanılırken saç uçlarına doğru ise daha koyu renk tonlamaları yapılmasıdır. Doğal olarak dışarıdan bakıldığı zaman da oldukça ilginç göründüğünü söylemek mümkün.

ters ombre saç modeli
ters ombre saç modeli

Küllü Gri Ombre Yaptırmak

Sarı ve kahverengi tonlarında ombrenin çok sık şekilde yapıldığına şahit olmuştuk. Fakat son dönemde de moda akımı içerisinde yer alan saç modellerinden biri olarak ise küllü gri ombre modellerinin olduğunu söylemek mümkün. Hem doğal hem de dikkat çekici özelliğe sahip olmasından dolayı kadınların ilgiyle kullanmaya başladığını söylemek mümkün. Fakat bu modelin daha çok orta yaş gruplarına daha fazla yakışacağını söylemek isteriz.

Bakmanızı tavsiye ederiz Bal Köpüğü Saç Modelleri 2019 – 2020

küllü gri ombre saç modelleri
küllü gri ombre saç modelleri

Bir önceki yazımız olan Sokak Modasının Değişmez Trendi: Yüksek Topuz! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu