Saç Renkleri

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri 2020

İşte kuaföre gitmeden evde yapabileceğiniz 5 farklı doğal saç açma yönetimi..

Saçlarınızın daha canlı gözükmesini istiyor, ışıl ışıl olmasını istiyorsanız, rengini doğal yollarla saç renginizi açarak bu görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun içinde evinizde yapabileceğiniz doğal saç açma yöntemlerini yazdık. İşte kuaföre gitmeden evde yapabileceğiniz 5 farklı doğal saç açma yönetimi..

Bal

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri - Bal
Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri – Bal

Saç rengini açmak için uygulayabileceğiniz en iyi yöntemlerden biridir. Balın içerdiği “hidrojen peroksit” maddesi saç rengini açmaya yarar. Bir çay bardağı saç kreminiz ile iki çay bardağı balı karıştırın. Nemli saçlarınıza bu hazırladığınız karışımı sürün ve sekiz saat bekleyin. Sekiz saat bekledikten sonra saçınızı durulayın.

Limon

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri - Limon
Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri – Limon

Bir çok kişinin bildiği bu yöntem ile saçlarınızın rengini açmanız mümkün. Limon saç rengini açmanın yanı sıra saçlarınıza çok güzel parlaklık ve ışıltılı bir görünüm de verir. En etkili yöntem, taze limonu sıkıp saçlarınıza sürmektir.

İki bardak limon suyu elde ettikten sonra saçlarınıza sürün ve güneşe çıkın. Güneşe çıktığınızda saç renginiz açılmaya başlayacaktır. Bu işlemi bir kaç kez yapmanız gerekli. Saçlarınıza limon uygulamasını yaptıktan sonra mutlaka nemlendirici bir bakım yapmayı unutmayın. Çünkü limon ve güneş ikilisi saçlarınızın kurumasına ve kırılmasına sebep olabilir.

Zeytin Yağı

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri - Zeytin Yağı
Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri – Zeytin Yağı

Saçları beslemek amacıyla kullandığımız zeytin yağı aslında mükemmel bir doğal saç rengi açıcı. Saçlarınıza bol bol zeytin yağını sürün ve tarayın. Saçlarınız bu şekilde güeş altında bir saat bekleyin. Saçlarınızı duruladıktan sonra, daha yumuşak ve parlak olduğunu ve renginin de açıldığını göreceksiniz. Tavsiyemiz, saçınızı öne eğerek yıkamanız, çünkü bütün yağın duşta üstünüze akmasını istemezsiniz.

Bira

Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri - Bira
Doğal Yollarla Saç Rengi Açma Yöntemleri – Bira

Evet, yanlış duymadınız. Birayı bir kaba döküp saçlarınızı bira ile yıkayıp bir saat güneş altında bekleyin ve daha sonra durulayın. Saçlarınızın rengi bir nebze açılırken parlaklık kazandığınız da gözlemleyeceksiniz.

Oksijenli Su

Oksijenli su
Oksijenli su

Doğal saç açma yöntemlerinin en başında gelen oksijenli su uygulamasını bilmeyen yoktur. Minik bir ipucu ile saçınıza oksijenli su ile açabilirsiniz. Saçlarınıza önce saç kremi sürü daha sonra oksijenli suyu üzerine dökün. Böylece direk yakarak açan oksijenli sudan saçınızı korumuş olacaksınız. Güneş altına çıkmanıza pek gerek yok çünkü oksijenli su yakarak açan bir uygulama.

Bir önceki yazımız olan 2020 Yazı En Trend Kısa Saç Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu