Düğün

Düğün Yerine Göre Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Gelin adayları için birçok özel tasarımlarla hazırlanan detaylar bulunmaktadır. Hatta alışverişe çıkıldığı zaman görülecektir ki, hiç düşünmediğiniz süslerle ve hediyeliklerle karşılaşabilirsiniz. Tabi sizin için en önemli olan, gelen misafirlere vereceğiniz hediyelerden çok gelinliğiniz ve gelinlikle birlikte tamamlayacağınız parçalardır.

Gelin tacı, gelin ayakkabısı, gelin çiçeği ve buna benzer eşyalar oldukça dikkat edilerek ve özenilerek hazırlanmalıdır. Çünkü o gün bir gelin için oldukça heyecan verici ve en özel günlerinden bir tanesi olacaktır. Her şeyin kusursuz ve güzel olması gerekmektedir.

Düğün Yerine Göre Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Onca heyecan içerisinde, birçok farklı ihtiyaçlarla uğraşan gelin ve damat adaylarını işini kolaylaştıracak organizasyon şirketleri bulunmaktadır. Bu organizasyon şirketleri, kimi zaman gelin ve damadın hayal ettikleri geceyi hazırlamakta ve kimi zamanda ilişkilerinin temel taşı olan hikayelerine yönelik olarak bir düğün gecesi ve düğün için tüm ayrıntıları organize etmektedir. Organizasyon şirketlerinin, bu denli her bir detay ile ilgilenmesi de gelin ve damadı oldukça mutlu etmektedir. Hatta tüm eşyalarını ve tüm detayları, hazırlanmış olan konsepte uygun olarak gerçekleştirmektedir.

Düğün Yerine Göre Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır
Düğün Yerine Göre Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır

Düğün konseptine uygun olarak hazırlanan kıyafetlerin yanı sıra, tüm tamamlayıcı eşyalar da düğün konseptine uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Her düğün konseptinin farklı şekilde olması ile buna uyum sağlayacak parçaların seçilmesi, o müthiş gecenin kusursuz bir şekilde geçmesini sağlayacaktır.

Düğün yerine veya konseptine uygun olarak seçeceğiniz gelinlik, damatlık, gelin tacı gibi tüm detayların yanı sıra ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. Düğün yerine göre ayakkabı çeşitleri, tabi ki ince bir ayrıntıdır. Kumsal veya sahilde gerçekleştireceğiniz bir konsept ile topuklu bir ayakkabı düşünülemeyeceği gibi kır düğününde açık bir ayakkabı düşünülememektedir.

Düğün yerine göre ayakkabı seçimi nasıl yapılmalı
Düğün yerine göre ayakkabı seçimi nasıl yapılmalı

Oluşacak olan bazı gerekçelerle birlikte geceye özel hazırlanılması gerekmektedir. Kır düğünlerinde, açık bir ayakkabı giyilmemelidir. Çünkü toz, toprak içerisinde bir gece geçirileceğinden açık ayakkabı ile birlikte ayağınız kirlenebilir ve rahatsız olabilirsiniz.

Aynı zamanda ojeleriniz bozulabilir. Kumsal konseptinde bir düğün gecesi ayarladıysanız eğer topuklu bir ayakkabı giymeniz oldukça hatalı bir seçim olur. Hem hazırlamış olduğunuz konsepte uyum sağlamamış olursunuz hem de topuğunuz sizi kumlara batmanıza sebep olacaktır. Açık havada bir düğün planladıysanız ve havalar biraz soğuksa, mutlaka kapalı bir ayakkabı seçmeniz gerekir. Hem üşümemeniz için olması gereken bir seçim olacaktır.

Aslında bu seçimler, gelin ve damadın hayalini içermektedir. Bu hayale gölge düşürmemek için ise, oldukça özenli ve titiz bir şekilde hazırlanılmalıdır. Mutlaka araştırmalı ve tecrübesi olan kişilerden fikir alışverişi yapılması önem taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Deniz Kızı Gelinlik Modelleri 2019 - 2020 başlıklı makalemizde deniz kızı gelinlik modelleri 2019 - 2020 hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu