Saç Renkleri

Dünyanın En Çok Tercih Edilen Saç Renkleri

Saç rengi, bir insanın tarzını yansıtmasında etkin rol oynar. Araştırmalara göre kadınlar senede iki kere saçlarının rengini değiştiriyor. Birde erkekler son dönemde saç boyama furyasına katılınca artık saç renkleri ve tonları önem kazanmıştır. Herkes kendine en çok yakışacak saç rengini ister. Fakat bu noktada saç renginin ten rengine ve cilt alt tonuna uyum sağlaması  bütün olarak ele alındığı zaman güzel sonuçlar ortaya çıkar. Dünyanın en çok tercih edilen saç renklerine bakarsak hep gündemde olan renkler olduğuna rastlarız. Saç boyası yapıldıktan sonra düzenli bakım yapılması önemli bir husustur.

Kızıl Saç Rengi

Kızıl saçı genellikle beyaz cilde sahip olanlar tercih eder. Kızıl saçın beyaz cilt ile uyumu muhteşemdir. Kızıl rengi bakır ve kızılın karışımıyla oluşturulur. Kızıl saça sahip olmak isteyen insanlar eğer renkli gözlü ise bu renk sayesinde göz renklerini ön plana çıkarabilirler. Kızıl saç belirli periyotlar ile boyanması gerekir. Dip boyası geldiğinde kızıl saç fazlasıyla sırıtır ve bütünsel dinamizmini kaybeder. Dinamik bir renk olduğundan ortamlarda çok dikkat çeken bir renktir.

Kumral Saç Rengi

Kumral saç rengi, beyaz tenliler tarafından tercih edilir. Kumral tenli insanlarda bu saç rengi oldukça hoş durur. Kumral saç rengi genelde tüm saça değil, saç uçlarına uygulanır. Böyle daha hoş ve güzel bir görünüm kazandığına inanılır. Uygulanışı kolay ve en güzel açık renklerden birisidir.

Kahve Saç Rengi

Kahverengi saçlar her cilt tonuna yakışır. Özellikle buğday tenli veya esmer olan kişilerde bu saç rengi oldukça hoş durur. Kahverengi saç rengi genelde doğal bir görüntü verir. Kahverengi saçlar, koyu bir renk olduğu için bakımı kolaydır. Dolayısıyla kahverengi evde uygulanabilir. Kahverengi saç rengi kişiyi olduğundan daha genç gösterme özelliği bulunur.

Platin Sarısı Rengi

Platin sarısı açık sarı renktedir. Bu renk beyaza yakın bir renk olduğu için bakımı zordur. Beyaz tenliler tercih eder. Bakımı düzenli yapılmazsa ortaya kötü bir görüntü çıkabilir. Son dönemde oldukça modadır. Platin sarısı saçlar tuzlu sudan olumsuz etkilenir.

Bir önceki yazımız olan Cilt Rengine Göre Saç Boyası Tercihi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu